Zápasy 30. 11. 2012, Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov rozhodl zápas dvěma góly v závěru

Litvínovští starší dorostenci nastoupili k dalšímu utkání na domácím ledě proti Karlovým Varům. Litvínovu se nepovedl vstup do utkání, v první třetině se museli bránit řadě přesilových her. Hosté udeřili již v úvodu zápasu, a tak karlovarští hráči první třetinu vyhráli 1:0. Ve druhé třetině se představila především ofenzíva obou týmu, domácí dokázali vstřelit ale o jednu branku více, druhá třetina tak skončila nerozhodně. Ve třetí třetině se Litvínovu povedl závěr zápasu, domácí hráči dokázali do posledních tří minut vtěsnat tři branky a zaslouženě si připsali cenné tři body do tabulky.

23. kolo, 30.11.2012, ZS Ivana Hlinky
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
5 3

0:1, 3:2, 2:0

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Sklenička, Štěpka, Šesták, Vostárek, Šefl, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Kučera, Baránek, Stříbrný.

Frček (33. Harakal) - Klíma, Beránek, Molnár, Dimitrov, Vaněk, Rubeš, Hroch, Bláha, Gorčík, Petrov, Priškin, Michálek, Osmík, Janata, Kodl, Kohout, Veverka.

Litvínov sehrál na domácí půdě vyrovnané utkání, hosté měli v úvodu utkání navrch. Již ve třetí minutě se přesnou střelou prosadil Josef Klíma a hosté vedli 1:0. Chemici byli v první třetině často vylučovaní a Vary tak hráli řadu přesilových her, ale Litvínov dokázal všechny početní výhody hostů ubránit. V závěru třetiny měl Litvínov výhodu přesilové hry, domácím se však nepovedlo tuto výhodu zužitkovat.

Do druhé třetiny Litvínov vstoupil aktivně, domácí měli několik brankových příležitostí, ale Frček si dokázal se všemi situacemi poradit. Až v polovině zápasu se domácí dočkali kýženého vyrovnání. Baránek přihrál volnému Dominiku Štěpkovi a ten vyrovnal stav utkání. Litvínov se neradoval příliš dlouho. O dvě minuty později hosté opět vedli. Daniel Hroch po pěkné kombinaci s Gorčíkem vrátil vedení na stranu hostů.

Ani ne o dvě minuty později bylo znovu vyrovnáno, když přesně zacílil Jaroslav Šimeček do svatyně Frčka. Tuto pětiminutovku nabitou brankami završil domácí obránce Karel Šefl přesnou střelou dokázal překonat Frčka po třetí. Domácí dokázali své vedení udržet opět jen dvě minuty, Tomáš Rubeš dokázal opět vyrovnat, a tak šly oba týmy do kabin za stavu 3:3.

Třetí třetina byla opět vyrovnaná, domácí měli sice několik šancí, ale překonat střídajícího Harakala se jim povedlo až tři minuty před koncem zápasu. Litvínovští hráči poté ještě pojistili své vítězství, když pátou branku vsítil již podruhé skórující Dominik Štěpka. Hosté se ještě pokusili o hru se šesti bruslaři v poli, ale domácí své vítězství už ubránili, a tak si připsali další cenné vítězství.