Zápasy 23. 11. 2012, Lucie Lobo

Starší dorost: Litvínov se Spartou držel krok jen v 1. třetině, podlehl 1:5

Ve 21. kole přivítali litvínovští dorostenci na domácím ledě Spartu. Černožlutým se vydařila pouze první třetina, kdy jedinou branku Litvínova vstřelil Josef Stříbrný. Zbylé dvě třetiny byly spíše v podání sparťanských mladíků od kterých domácí inkasovali pět branek a zaslouženě si tak odvezli 3 body.

21. kolo, 23.11.2012, ZS Ivana Hlinky
logo HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov HC Sparta Praha
1 5

1:0, 0:4, 0:1

Klečka (50. Sklíba) - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Sklenička, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Stříbrný.

Langer - Široký, Klindera, Vokurka, Knobloch, Kadeřávek, Bartoš, Lojka, Havel, Augustin, Kolář, Keller, Pulkrab, Mikliš, Černoch, Krudenc, Major, Hozák.

V začátku úvodní třetiny se u puku střídaly souměrně oba týmy. V osmé minutě prokličkoval celé hřiště Stříbrný, ale sparťanští obránci mu nedovolili vklidu zakončit. Chvilku potom byl ale vyloučen hostující Lojka, čehož využil výše jmenovaný Josef Stříbrný, který po Baránkovo střele doklepl odražený puk za Langerovo záda. Hosté dostali šanci vyrovnat minutu poté, kdy nedovoleně bránil Kučera, ti ji ale nevyužili. Ke konci třetiny domácí gólman předvedl výborné zákroky, když hosté uzamkli Litvínov v jeho obrané třetině.

Hned v úvodu další dvacetiminutovky se ale Sparťané probudili a v prvních deseti sekundách vyrovnali stav utkání, kdy si branku připsal Marek Pulkrab! Poté byl vyloučen hostující Mikliš a domácí měli několik pěkných šancí dostat se znovu do vedení. Baránkovo dorážka letěla jen za bránu a Ujfalušiho teč pohotově zlikvidoval Langer.

O dvě minuty později se ale do vedení dostala Sparta. Pulkrabovo střelu Klečka vyrazil před sebe, kde čekal připravený Marek Major, který doklepl puk za gólmanovo záda! V polovině třetiny přišla další chyba ze strany domácích, kdy byl vyloučen Štěpka, hosté této početní výhody využili a zvýšili na 1:3 zásluhou Vojtěcha Augustina! Zanedlouho vznikla za domácí brankou menší potyčka, vyloučen byl ale jen domácí Vostárek. Ten si na trestné poseděl pouze 12 sekund, protože hosté využili další přesilovou hru. Střelou od modré přímo pod horní tyč se prezentoval již jmenovaný Vojtěch Augustin! Konec třetiny už žádné další branky nepřinesl a do kabin se odcházelo za stavu 1:4.

V šesté minutě závěrečné třetiny předvedl Šefl výborný obraný zákrok a zlikvidoval tak další šanci Sparty. O několik minut později hosté přece jen navýšili svůj náskok na 5:1, kdy se o branku postaral Jiří Černoch. Po této brance Litvínov vyslal do branky svého druhého gólmana Sklíbu, který zápas dochytal až dokonce.

Petr Nekivnda (HC Litvínov): ,,Odehráli jsme hodně dobře první třetinu. Vedli jsme 1:0 a chtěli jsme v tom výkonu dál pokračovat. Bohužel jsme ve druhé třetině deset sekund po začátku dostali góla, kdy hráč soupeře trefil rozhodčího a od toho se to prakticky odrazilo až do brány. Ten gól byl náhodnej a nenadálej, že nás to trošku zaskočilo. Hned na to jsme dostali druhého góla, kdy náš hráč v útočné třetině udělal hloupý faul a v oslabení jsme dostali na 2:1. Od té doby Sparta rychle věděla, že vzala, jak se říká, opratě do svých rukou a bylo po zápase. Už jsme jenom dohrávali. Sparta je takový manšaft, který si to vítězství vzít nenechá."

HC Sparta Praha

Pavel Arnošt (HC Sparta Praha): ,,Jsme rádi, že jsme předvedli v Litvínově kvalitní výkon. A od druhé třetiny, kdy jsme dali šťastný gól, tak jsme hráli velmi pěkně. Jsme rádi, že kluci plnili to, co jsme si řekli."