Zápasy 01. 12. 2012, Ondřej Vlk, Lucie Lobo

Starší dorost: Litvínov selhal proti Kladnu v koncovce, podlehl po nájezdech

Litvínovští starší dorostenci nastoupili už ke čtvrtému zápasu na vlastním ledě v řadě. Chemici byli aktivnější po celý zápas, ale selhali především v koncovce. V první třetině šli domácí do vedení zásluhou Šimečka, ve druhé třetině měl Litvínov výhodu přesilové hry, Kladno však skvěle bránilo a nakonec dokázalo ve vlastním oslabení i vyrovnat. Více branek už nepadlo a rozhodnout musely až samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšní pouze kladenští střelci.

24. kolo, 01.12.2012, ZS Ivana Hlinky
logo Rytíři Kladno
HC VERVA Litvínov Rytíři Kladno
1 2sn

1:0, 0:1, 0:0 - 0:0, 0:1

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Sklenička, Štěpka, Šesták, Vostárek, Šefl, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Kučera, Stříbrný.

Vladař - Seidl, Janele, Vendis, Sklenička D., Křepelka, Kružík, Šanda, Doudera, Špaček, Litera, Macháček, Hajný, Kuzďas, Hulcr, Kaprál, Hoffmann.

V úvodu první třetiny se hrál celkem nudný hokej. V osmé minutě hostující Křepelka prokličkoval až před Klečku a vystřelil. Gólmanovi puk vypadl z výstroje a hosté tak měli další šanci, doražený puk ale jen vyletěl do vzduchu a skončil za brankou. O minutu později se ale dařilo na druhé straně, kdy po Sýkorovo střele dorazil kotouč do branky Jaroslav Šimeček a domácí se dostali do vedení. V druhé polovině dvacetiminutovky se o vyrovnání pokusil Janele, jeho střelu z úhlu Klečka bez problémů vychytal. Poté se o zvýšení náskoku pokoušel Šesták, jeho střela byla zlikvidována Vladařem. Na konci třetiny byl vyloučen Vostárek, tomu trest pokračoval 20 sekund i na začátku druhé třetiny.

Dvě sekundy před tím, než skončil Vostárkovo trest, byl vyloučen hostující kapitán Křepelka. V této početní výhodě se do velké šance dostal domácí Řezníček, který ujel sám na Vladaře, ten ale kotouč za svá záda nepustil. V 25. minutě byl vyloučen další hostující hráč Hulcar. Po minutě, kdy hosté hráli v oslabení nahrál Křepelka do brejku Petru Literovi, který si s Klečkou poradil a vyrovnal stav utkání na 1:1. Ke konci třetiny se povedlo domácímu Kučerovi ujet na hostujícího gólmana, klička se mu ale nepovedla a branka z toho nebyla.

Třetí třetinu se hrál pomalý hokej. Ze začátku byli u puku spíše domácí, kteří se ale špatně dostávali do útočného pásma díky kladenské obraně. V polovině třetiny to dvakrát zkoušel Šefl od modré, ani jedna střela za Vladařova záda nepadla. Ke konci ještě domácí nastřelili břevno hostující branky a chvíli později zvonila tyč i na domácí brance. Třetí dvacetiminutovka skončila nerozhodně 1:1 a pokračovalo se v prodloužení.

V prodloužení branka nepadla, hrálo se prakticky bez šancí, rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. Kladno se prosadilo v obou případech a Litvínov nikoliv. Nejdříve nenašel recept na Vladaře Šimeček, kterému těsně před zakončením utekl puk. A ani Sýkora nebyl úspěšný se svou střelou, a tak rozhodl úspěšný nájezd Petra Křepelky.

Josef Beránek (HC Litvínov): Myslím si, že jsme odehráli, co se týče hry, dobrý zápas. Přestože máme problémy se zdravotním stavem mužstva. Ale zase nás zradila koncovka. Měli jsme víc vyložených šancí než soupeř, ale nejsme schopni je proměňovat. Klukům schází důraz a sebevědomí. Zakončení je takové na půl a nejsme schopni šance proměňovat. Další chyba přišla v přesilovce, kdy se celá pětka soustředila na puk a zapomněla protihráče za sebou. Soupeř nás potrestal, zbytečně jsme inkasovali a je to škoda, protože v dnešním utkání jsme měli zvítězit.

Rytíři Kladno

Jindřich Lidický (Rytíři Kladno): Bylo to vyrovnané utkání. Věřili jsme si, ale domácí potřebovali co nejvíc bodů a my k jistotě taky nějaké. Snad se Litvínov do play off dostane, protože hraje pěkný hokej. Člověk by jim to přál. Utkání bylo vyrovnané, mohl vyhrát kdokoliv a remíza asi byla správná.