Zápasy 12. 01. 2013, Lucie Lobo, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov sestřelil Vsetín dvěma zásahy v závěru

V druhém utkání nadstavbové části přijeli na led Litvínova hosté z dalekého Vsetína. Výborným závěrem si litvínovští vybojovali vítězství 3:2 a body zůstali doma.

30. kolo, 12.01.2013, Litvínov
logo Vsetínská hokejová
HC VERVA Litvínov Vsetínská hokejová
3 2

1:1, 0:0, 2:1

Spěšný - Kokeš, Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták "A", Vostárek, Weitz "A", Šefl, Šimeček, Sýkora, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Baránek "C", Stříbrný.

Vlach - Hajda "C", Žabčík, Pancza, Světlík, Račický, Mikula, Svozílek, Forch, Hryciow, Grygar, Willert, Hořanský, Ščotka "A", Rod, Hohl.

Na začátku úvodní třetiny byly vidět šance po obou stranách, ale ani jedna z nich gólmany nepřekvapila. Ve 4. minutě byl vyloučen hostující Ščotka, domácí se dlouho nemohli dostat do útočného pásma. Dostali se tam až ke konci přesilové hry, kdy Šeflova střela skončila ve Vlachovo lapačce. Chvíli na to Svozílek nahrával před branku Grygarovi, jeho střelu ale zlikvidoval Spěšný. Ve 13. minutě se hosté dostali do vedení. Ščotka našel před brankou výborně postaveného Tomáše Račického, který po přihrávce z první vstřelil kotouč přímo za Spěšného záda. Na konci dvacetiminutovky vyrovnal stav utkání Tomáš Kučera a do kabin se odcházelo za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhá třetina žádnou branku nepřinesla. V úvodu po vyloučení Pospíšila tlačil Vsetín domácí a uzamkl je před Spěšným, který se několikrát blýskl pěknými zákroky. V polovině třetiny tomu bylo naopak, kdy vznikla skrumáž před Vlachem, který též kotouč za svá záda nepustil. O chvilku později to zkoušel Kučera z mezikruží, Vlach byl opět pozorný. V závěru se hned po vhazování v útočném pásmu domácích ke kotouči dostal Stříbrný, který vyslal střelu po zemi přímo mezi betony, Vlach je ale včas stihl stisknout.

Až v druhé polovině závěrečné třetiny došlo na branky. V 52. minutě přišla chyba v litvínovské obraně, Ščotka nahrál Adamu Hořanskému před odkrytou branku a ten už neměl ždáné problémy zasunout puk do domácí svatyně a poslat svůj tým do vedení. Minutu na to byl vyloučen hostující Hajda a oslabil svůj tým na dvě minuty. Této přesilové hry Litvínov využil až sedm sekund před návratem Hajdy na led. Po Šimečkovo přihrávce zpoza brány vyrovnal stav utkání Radim Řezníček bekhendovou střelou přímo pod horní tyč a napravil tak svou chybu z předešlé inkasované branky. V 56. minutě poslal Litvínov do vedení Filip Moravec, který zachytil vyhození hostujícího hráče, sjel si po kruhu, odkud vystřelil přímo pod horní tyč. Hosté to v závěru zkusili bez gólmana, ale už neměli moc času a všechny tři body tak zůstali v Litvínově.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Zápas byl hodně vyrovnaný. Vsetín včera prohrál o gól v Letňanech a my jsme věděli, že Letňany se ke konci první části hodně zlepšili, a že Vsetín bude asi dobrý manšaft. Dnes nám potvrdil, že je. Trošku jsme si to zkomplikovali, když jsme dostali góla na 1:2. Ale dobrým závěrem jsme vyrovnali, pak se nám podařilo dát, dá se říct, náhodného góla. Náhodného, protože to kluci zkouší střílet do brány, to je to, co je učíme. Musím je pochválit od gólmana až po posledního hráče, který tam byl, za bojovnost. Myslím si, že to byl ne jen vyrovnaný, ale i hezký hokej a bylo to ke koukání a klukům za to děkujeme.

Vsetínská hokejová

Tomáš Pařízek (VHK Vsetín): Nešťastné utkání. První gól byl sporný, bohužel. V druhé třetině jsme měli převahu, kterou jsme bohužel neproměnili. Ve třetí třetině jsme prohráli smolným gólem od modré čáry.