Zápasy 21. 09. 2012, Ondřej Vlk, foto: Lucie Lobo

Starší dorost: Litvínov smetl Slavii na jejím ledě

Litvínovští starší dorostenci nastoupili k utkání na Slavii a vedli si výborně. V první třetině si vypracovali tříbrankový náskok, který postupně navýšili na konečných 5:1. Slávisté dali branku až v poslední minutě zápasu. Litvínovští hráči se mohli spolehnout především na dobrou produktivitu a výborného brankaře Klečku.

5. kolo, 21.09.2012
logo HC Slavia Praha
HC Slavia Praha HC VERVA Litvínov
1 5

0:3, 0:1, 1:1

Frodl (od 21. Sochůrek) - Hyršl, Straka, Saňa, Josefus, Havelka, Adam, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Drahorád, Žemlička, Bureš, Zajíc, Fortelka, Suda, Maňas, Andres, Blažek, Perzolla, Mašín.

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Sýkora, Pospíšil, Ujfaluši, Kalina, Baránek, Stříbrný, Poljanský.

První polovina počáteční dvacetiminutovky byla v režii Slavie, Litvínov téměř k ničemu nepustila. Hned na začátku Mašín projel celým hřištěm a trefil se Klečkovi do lapačky. Následně se pěkně uvolnil Josefus a prověřil hostujícího gólmana, ten puk jen vyrazil k Perzollovi, který měl velké problémy kotouč zpracovat.

Asi v největší příležitosti se zjevil Suda, který udělal litvínovskému strážci svatyně parádní kličku, jenže Klečka natáhl ruku a puk vytěsnil. To bylo ze strany Slavie téměř vše a otěže utkání převzali Severočeši.

Litvínov se dostal do první větší šance a ihned udeřil. Josef Stříbrný vzal kotouč ve vlastním pásmu, dostal se až k brance červenobílých a ranou o tyč otevřel skóre zápasu. Netrvalo dlouho a bylo to už o dvě branky. David Weitz se ze všech hokejistů zorientoval nejdříve a propasíroval černou pryž za záda Frodla.

Když už se zdálo, že Slavia do přestávky přežije bez dalšího inkasovaného gólu, zažili Pražané šok. Tři sekundy před závěrečným hvizdem napálil Dominik Štěpka přesně horní růžek.

I ve druhé části pokračovali hosté v perfektní hře. Po sérii několika vyloučení se Litvínovští radovali ze čtvrtého zásahu. Z úhlu se šťastně prosadil Ondřej Sýkora. Dlouho se pak hrálo převážně ve střední třetině.

Větší pozdvižení přišlo v 37. minutě, kdy zřejmě dostali hosté puk do slávistické klece, jenže to byla nepřehledná situace a rozhodčí, přes velkou nevoli Litvínova, gól neuznal. Úroveň utkání pomalu upadala, světlý moment přišel v úvodu třetího dějství. Ivan Kalina nahodil puk na domácí klec od červené čáry a skóre se upravilo na 0:5.

Slavia se snažila alespoň o čestný úspěch, dlouho to vypadalo, že nepřijde. Nakonec se sešívaní dočkali. Minutu před koncem prostřelil Klečka David Vyskočil. Nic víc se již nestalo a tři body si odvezli Litvínovští, navíc se dotáhli na červenobílí, na které ztrácí už jediný bod.