Zápasy 28. 09. 2012, Lucie Lobo

Starší dorost: Litvínov těsně podlehl Spartě

V 7. kole tahali domácí starší dorostenci od začátku za kratší konec provazu. Litvínov podcenil Středočechy, kterým se až do tohoto zápasu vůbec nedařilo. Celý zápas se vyvíjel lépe pro hostující tým. Černožlutí sice ve třetí třetině snížili na 2:3, ale vyrovnat se jim nepodařilo a tak si hosté odvážejí z Litvínova všechny tři body.

7. kolo, 28.09.2012, ZS Ivana Hlinky
logo HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov HC Sparta Praha
2 3

0:1, 1:2, 1:0

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Pospíšil, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Ujfaluši, Baránek, Dunko, Stříbrný.

Langer - Široký, Klindera, Kalina, Vokurka, Knobloch, Bartoš, Lojka, Augustin, Vacek, Kolář, Keller, Györi, Pulkrab, Mikliš, Černoch, Abdul, Major, Hozák.

Do úvodní třetiny vstoupil lépe hostující tým, kdy už od začátku hodně napadal a byl více u puku. Hostujícímu tlaku napomohlo i vyloučení domácího Poljanského hned v páté minutě tohoto zápasu, k brance to ale stejně nevedlo. Dále se ale puku držela Sparta, až se pod tlakem hákováním provinil Ujfaluši, který usedl na dvě minuty na trestnou lavici a oslabil tak svůj tým.

Ve 13. minutě si Klečka musel dát pozor na Abdulovu střelu z úhlu a taky se tak stalo. Klečka vyrazil betonem do rohu kluziště a hra pokračovala. Ovšem v 15. minutě domácí gólman už nestačil na střelu Jiřího Černocha, který se chopil odraženého kotouče a poslal ho za Klečkova záda. Stav utkání se tak vyvíjel lépe pro hostující tým. Minutu po první brance usedl na trestnou lavici hostující Keller za faul loktem. Domácím ale ani tato chyba nepomohla a hosté tak odcházeli do kabiny s jednobrankovým vedením.

Druhá dvacetiminutovka se už začala od začátku vyvíjet lépe pro domácí tým. Byli aktivnější a více napadali. Ve 25. minutě se ve velké šanci ocitl Radim Řezníček, který vystřelil z úhlu na Langera. Ten ovšem s touto střelou neměl moc práce, jelikož Řezníček přestřelil branku. Ani 27. minuta nepřinesla Litvínovu důvod k radosti. Stříbrný zpoza brány nahrál na modrou domácímu kapitánovi Baránkovi, tomu ovšem chyběla přesnost a vystřelil mimo tři tyče. O minutu později se ale konečně zadařilo a z branky se mohli radovat i na domácí straně. Ve 28. minutě se Sýkora výborně zorientoval a našel skvěle postaveného Radima Řezníčka, který zakončil do poloodkryté branky.

V zápětí ale úsměv na tvářích litvínovských hráčů zamrzl. Ve 29. minutě se Sparta opět dostala do vedení zásluhou Lukáše Lojky. Domácí se poté snažili vyrovnat stav utkání, ale nedařilo se. Nepomohla jim ani chyba hostujícího Pulkraba, který svůj tým oslabil na dvě minuty za podražení. Naopak ve 36. minutě hosté zvýšili svůj náskok na 3:1, kdy se po krásné kombinaci před brankou prosadil již zmiňovaný Marek Pulkrab. Minutu na to se Litvínovští opět museli bránit před návalem střel hostujího týmu. Augustinova rána nastřelila jen tyč domácí svatyně a ani Györi nevyzrál na dobře chytajícího Klečku. Čtvrt minuty před koncem druhé třetiny byl vyloučen hostující Vacek na dvě minuty za pád pod nohy.

Na začátku závěrečné třetiny měli navrch domácí, jelikož hráli ve výhodě. Litvínov se usadil v pásmu, ale nakonec z toho byla jen nastřelená tyč. Ve 46. minutě byl zároveň vyloučen domácí Šefl a hostující Abdul a hrálo se tak dvě minuty 4 na 4. Tato hra více vyhovovala domácímu týmu a to se jen potvrdilo brankou na konci 47. minuty. O snížení hostujího náskoku se postaral Jaroslav Šimeček, kterému šikovně nahrál David Šesták. Stav utkání byl ale stále příznivější pro Spartu, která měla stále jednobrankový odstup od domácího týmu.

Ve 49. minutě byl vyloučen domácí kapitán Baránek na dvě minuty za podražení a hosté tak měli šanci navýšit svůj náskok nad Litvínovem. Tak se ale nestalo a domácí brankář Klečka v této přesilovce výborně podržel svůj tým. Zbytek zápasu se u puku střídaly oba týmy stejnou měrou. Domácím nepomohla ani výborná akce, kdy si Ujfaluši našel Šimečka, kterému poslal přihrávku přes celé střední pásmo. Ten perfektně zpracoval a vystřelil, v cestě mu ale stál skvěle chytající Langer. V 59. minutě si oba týmy vyžádaly oddechový čas a Litvínov stáhnul Klečku na střídačku. Konec utkání se odehrával spíše ve středním pásmu, kde hráči bojovali o puk. Na úplném konci si ještě Litvínov vypracoval hezkou šanci. Čas byl ale neúprosný a tak si hosté ze středních Čech odvážejí všechny tři body.

Josef Beránek (HC Litvínov): „Z naší strany jsme nastoupili dost profesorsky. Hráči se podívali na postavení v tabulce a v té době byla Sparta bez bodů. My jsme v tu dobu měli devět bodů a tak jsme byli strašně namistrovaní a průběh první třetiny tomu napovídal. Vše nám trvalo dlouho. S pukem jsme si hráli, místo toho, aby jsme hru zjednodušili. Vůbec jsme nebojovali jako v předešlých zápasech a nehráli jsme do těla. Taková ta zodpovědnost tam prostě nebyla a ono se nám to vymstilo. Sice jsme srovnali na 1:1, ale vzápětí jsme udělali dvě chyby z důvodů, co jsem již říkal. Ať to byla nedůslednost nebo podcenění soupeře. Sparta se dostala do dvoubrankového vedení, v závěru se nám to sice podařilo stáhnout na 3:2, ale myslím si, že soupeř pro vítězství udělal daleko víc, měl správné štěstí a dotáhnul to do vítězství."

HC Sparta Praha

Pavel Arnošt (HC Sparta Praha): „Z naší strany to byl dost důležitý zápas. Momentálně jsme do sezóny vstoupili dost negativní sérií, tak jsme rádi, že jsme to tady ukončili."