Zápasy 08. 02. 2013, Lenka Špinková

Starší dorost: Litvínov udolal Olomouc až v nájezdech, bod navíc vystřelil Ujfaluši!

Litvínovští hokejisté hostili ve čtvrtek odpoledne starší dorostence z Olomouce. Utkání sice nezačalo zcela podle představ černožlutého týmu, na časomíře uběhlo pouze třicet sekund a hosté se radovali ze vstřelené branky. Do vedení se dostali celkem třikrát, Litvínov však vždy dokázal odpovědět a tak následovaly samostatné nájezdy, kde stálo štěstí na straně severočechů.

33. kolo, 07.02.2013, Litvínov
logo HC Olomouc
HC VERVA Litvínov HC Olomouc
4sn 3

0:1, 1:1, 2:1 – 0:0

Klečka (nájezdy Spěšný) – Wiedemann, Baránek (C), Moravec,, Jonák, Vostárek, Šíp, Šefl – Pospíšil, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Kučera, Ujfaluši, Bárdoš, Řezníček, Štěpka.

Urbisch – Brandýs (C), Klvaňa, Horák R., Majer, Hrabica, Gatěk – Konečný, Minařík, Markl, Kočiřík, Šoustal T., Čamek, Štefka, Ministr T., Kropáč, Krejčiřík.

Úvod utkání domácím hráčům vůbec nevyšel, po třiceti sekundách se za hosty po přihrávce Konečného přesně trefil František Minařík. Domácí následně nevyužili přesilovku, velká šance přišla až ve 14. minutě, kdy prošel Sýkora sám po pravém křídle a zkoušel střílet na soupeřovu lapačku.

Hostující gólman Urbisch měl při zákroku velké štěstí, že udržel puk těsně před brankovou čárou. Ke konci třetiny se ještě odehrálo menší drama se ztracenou hokejkou Klečky, domácí brankář si ale přerušením hry pomohl sám a do šaten tak šli domácí za stavu 0:1.

V úvodu druhého dějství se nepoštěstilo domácímu Sýkorovi, který zůstal otřesen po zákroku Brandýse. Jeho spoluhráčům se následující minuty dařilo držet převážně v útočném pásmu, kde však naráželi na dobře připravenou obranu. Odměny se dočkali až ve 36. minutě, Tomáš Kučera se před brankou dostal k volnému puku a bezchybně zakončil. V tom momentu měl ještě hostující gólman plné ruce práce s dotěrným Řezníčkem.

Radost domácích ale netrvala dlouho, za necelé tři minuty dostal moravany zpátky do vedení Tomáš Markl, který využil chybného postavení Klečky. Po druhé siréně tak Litvínov opět držel jednobrankovou ztrátu.

Do třetí třetiny vstoupili domácí skvěle, po čtyřech minutách hry se podařilo vyrovnat Tomáši Kučerovi, který po Sýkorově nahrávce opět zůstal nikým nehlídaný mezi kruhy a zamířil přesně mezi tělo a ruku brankáře Urbische. Ten měl o chvíli později práci také s Ujfalušim, který se dostal do samostatného nájezdu. Hostující gólman jej ale vychytal svým pravým betonem.

Po Baránkově vyloučení v 53. minutě se domácímu Moravcovi podařilo připravit Olomouc o útočné pásmo, kdy se na soupeře rozjel takovou rychlostí, že jej málem přesunul na domácí střídačku.

Hosté se o dalších pár sekund dostali potřetí a naposledy do vedení zásluhou Martina Konečného, jehož střela šla za gólmanova záda po odrazu od tyče. Za další dvě minuty bylo opět vyrovnáno. Michael Wiedemann napřáhl a jeho tvrdá střela prošla přes několik clonících těl až do sítě.

Nerozhodný stav trval až do konce třetí třetiny, zápas tedy pokračoval prodloužením a následně samostatnými nájezdy, které mimo jiné sledovali i někteří hráči „A-mužstva“.Pro tuto disciplínu se domácí rozhodli vyměnit brankáře. Klečku vystřídal Patrik Spěšný. Jako první začal nájezdy litvínovský Pospíšil, který se však po přibrzdění netrefil mezi Urbischovy betony.

Následně Spěšný vykryl Konečného a Baránkovi v dalším nájezdu ujel puk. Neúspěšný byl i Šoustal, který si sice položil brankáře, ale taktéž ztratil kotouč. Jediným střelcem v nájezdech se stal Petr Ujfaluši, který v poslední sérii zavěsil pod víko a rozhodl tak o vítězství černožlutých. Domácí si tak připsali cenný bod navíc.