Zápasy 06. 10. 2012, Ondřej Vlk, Lucie Lobo

Starší dorost: Litvínov v dramatickém zápase porazil Kladno

Litvínov si doma poradil s Kladnem. Velkou mírou přispěl k výhře domácích <strong>Sýkora</strong>, který už podruhé za sebou vstřelil v domácím zápase hattrick. Domácí vstoupili do utkání aktivně vypracovali si dvoubrankový náskok, ale hosté se nevzdávali a vteřinu před koncem snížili. Litvínov ve druhé třetině přidal tři branky, i když byl paradoxně horším týmem a tyto branky jim stačili na výhru. Kladno zápas ještě zdramatizovalo, ale hosté víc už nestihli, a tak zůstali body doma.

10. kolo, 06.10.2012, ZS Ivana Hlinky, Litvínov
logo Rytíři Kladno
HC VERVA Litvínov Rytíři Kladno
5 4

2:1, 3:1, 0:2

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Pospíšil, Šimeček, Sýkora, Ujfaluši, Kalina, Baránek, Dunko, Stříbrný.

Vladař - Seidl, Matula, Slánský, Vendis, Zajíc, Sklenička, Křepelka, Kružík, Christl, Špaček, Litera, Macháček, Vojík, Hajný, Kuzďas, Hulcr, Kaprál, Hoffmann.

Hned z kraje úvodní třetiny se snažil prosadit Baránek, hostující Vladař si dal ale pozor a střelu vyrazil betonem. Domácí se však stále drželi v útočném pásmu a ve 4. minutě se mohli radovat domácí zásluhou Ondřeje Sýkory, který po pěkné přihrávce Štěpky zakončil do zcela odkryté branky. V 6. minutě se pokusil navýšit vedení Stříbrný, který ale špatně mířil a puk proletěl těsně kolem branky. Ve 13. minutě se ovšem opět zadařilo Ondřeji Sýkorovi, který svou přesnou střelou poslal kotouč za Vladařova záda. V 17. minutě neměl štěstí ani kapitán Baránek a taktéž dnešní oslavenec Radim Řezníček, jelikož oba měli špatnou mušku a puk letěl mimo tři tyče.

V závěru první třetiny byl vyloučen domácí Pospíšil za napadení a hosté si tak zahráli přesilovou hru, kterou také následně zužitkovali. Sekundu před koncem úvodního dějství hosté snižili domácí náskok na 2:1! Domácí Klečka se nestačil přemístit na druhou stranu branky a Petr Litera tak neměl žádný problém zakončit do odkryté svatyně domácích.

Na začátku druhé třetiny byl potrestán hostující tým za příliš mnoho hráčů na ledě. Hosté Litvínov překvapili a ve 23. minutě vyrovnali stav utkání a to ve svém vlastním oslabení! Branku si připsal Walter Christl, kterému před prázdnou branku nahrál Seidl. Domácí zachovali chladnou hlavu a ve 25. minutě slavil hattrick Ondřej Sýkora, kterému se doma velice daří, jelikož minulý zápas na domácím ledě nastřílel proti Letňanům taktéž tři góly. V polovině utkání zařídil dvoubrankové vedení David Šesták, který stál na konci krásné kombinace. Litvínov v tuto chvíli vedl 4:2. V poslední minutě skóre ještě navýšil Jaroslav Šimeček, který z mezikruží poslal kotouč až za Vladařova záda!

Litvínov do třetí třetiny vstoupil naprosto katastrofálně, už po 15 vteřinách se pumelicí z kruhu prosadil Petr Lintera puk zastavila až síť v litvínovské brance. Litvínov dál propadal v obraně, Kladno bylo lepším týmem. Litvínov byl velmi nedisciplinovaný, hosté měli dokonce výhodu přesilovky pět na tři, ale ani tuto výhodu nedokázali využít.

Hosté i přes to, že početních výhod nevyužili, tak udeřili hned vzápětí. Ve dvanácté minutě třetí třetiny sehrálo Kladno ukázkovou kombinaci a naprosto vyšachovalo domácí hráče, do prázdné branky dopravil puk Daniel Kružík. A bylo z toho drama. Litvínovští hráči se po zbytek zápasu jen bránili a mohlo být ještě hůř dvě minuty před koncem se nechal vyloučit domácí kapitán Baránek a hosté měli výhodu na snížení. Té však nevyužily a domácí tak se štěstím zápas dotáhli do vítězného konce.

Petr Nekvinda (HC LITVÍNOV) "Už ve čtvrtek v Karlových Varech jsme sehráli velice dobré utkání, bohužel jsme neubránili jedno oslabení. Na utkání ve Varech jsme chtěli navázat i dnes, ale v první třetině vedeme 2:0 a máme pět vyloučených, což je vlastně deset minut v oslabení a to se nám vymstilo, když hosté vteřinu před koncem snížili. Ve druhé třetině jsme paradoxně byli maličko horší, ale dokázali jsme vstřelit tři branky, které nám stačily na vítězství. Přestože Kladno ve třetí třetině předvedlo skvělý výkon a nám trošičku došli síly a to i proto, že máme mimo některé hráče. Doufám, že se do dalších zápasů uzdraví a budeme moct hrát na čtyry lajny."

Rytíři Kladno

Jindřich Lidický (HC KLADNO) "Bylo to vyrovnané utkání, které jsme prohráli vlastní hloupostí. Ve druhé třetině šli na led hráči, kteří tam vůbec neměli jít, a tak jsme pustili domácí za stavu 2:2 do tří zbytečných přesilových her. Takže tyto oslabení nám vzaly strašně moc síly. Ve třetí třetině jsme sice mohli mít více štěstí a vyrovnat, ale tři góly se dohání těžko. Domácí dali prostě více branek a vyhráli."