Zápasy 15. 12. 2012, Lucie Lobo

Starší dorost: Litvínov vyhrál na Spartě!

Ve 28. kole navštívili chemici led Sparty, kde se odehrálo velice vyrovnané utkání. První třetině vládli černožlutí, kdy v začátku měli hodně neproměněných šancí. Jednou z nich bylo trestné střílení, které bylo nařízeno po faulu na jednoho z unikajících hráčů. Štěpkovo pokus mezi betony však pokryl hostující Langer. Víc štěstí ale přálo domácím, kteří v 7. minutě branku proměnili. V druhém dějství tomu bylo naopak. Lepším týmem byla Sparta, ale branku vsítil jen litvínovský Pospíšil a vyrovnal stav utkání. Po druhé dvacetiminutovce se do kabin odcházelo nerozhodně. V polovině závěrečné třetiny poslal ve dvojnásobné přesilovce 5 na 3 Litvínov do vedení Ondřej Sýkora střelou z levého kruhu. Konec zápasu si domácí zkomplikovali několika vyloučeními a k vyrovnání nedošlo. Litvínovští dorostenci si odvážejí domů 3 body.

28. kolo, 15.12.2012, Tipsport arena
logo HC Sparta Praha
HC Sparta Praha HC VERVA Litvínov
1 2

1:0, 0:1, 0:1

Langer - Široký, Klindera, Kazda, Vokurka, Knobloch, Kadeřávek, Bartoš, Lojka, Svoboda, Augustin, Keller, Mikliš, Černoch, Abdul, Major, Krudenc, Hozák.

Klečka - Kokeš, Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Šimeček, Sýkora, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Stříbrný.

Poklidný úvod třetiny narušilo trestné střílení, které měli k dispozici hosté z Litvínova. V souboji muž proti muži odešel jako vítěz gólman Sparty Langer, jenž vykryl pokus Štěpky mezi betony. Netrvalo dlouho a hosté znovu mohli udeřit, Ujfaluši svou tečí před brankou trefil jen břevno. První branka nicméně padla na druhé straně. Krásnou přesilovkovou akci vymysleli Kadeřávek s Jiřím Hozákem, který zakončoval do prázdné. Litvínovským se poté naskytla i možnost hrát přesilovku pěti proti třem, ta ale zůstala nevyužita. Litvínov to ale nijak nesvázalo a černožlutý tým tak pokračoval ve velkém náporu na Langrovu branku.

Do druhé třetiny už vstoupili domácí lépe a dokázali si proto vytvořit i několik příležitostí. Sparťané se dostali i k hraní přesilové hry, v ní nejvíce zahrozil střelou od modré Vokurka, avšak úspěšný nebyl. Prostřední část hry nabídla velmi vyrovnanou partii, více šancí měli ale přeci jen domácí. Hostům se ale podařilo srovnat. Přečíslení tří na jednoho zužitkoval v gól Vlastimil Pospíšil. Domácí ale dál pokračovali v nátlakové hře, pomohlo jim k tomu hned několik přesilovek. Ty se ale využít nepodařilo a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Do třetí rozhodující třetiny vstoupili lépe domácí sparťané, kteří často drželi útočné pásmo a nebezpečně kombinovali. Tlak ale postupem času opadl, oba soupeři se dostali k dobrým gólovým šancím, branka ale stále nepřicházela. To se změnilo až v dvojnásobné přesilovce hostů, kterou využil Ondřej Sýkora. Domácím se nedařilo proměnit finální fázi akcí v branku, to bylo pro zápas klíčové. Častá vyloučení v závěru zápasu navíc domácímu týmu výrazně zkomplikovala situaci. Hosté si závěr pohlídali a ve vyrovnaném utkání vyhráli.

HC Sparta Praha

Pavel Arnošt (HC Sparta Praha): Myslím si, že byly oba týmy herně vyrovnané, tempo chvílema nebyla tak vysoké. Zápas kvalitu měl, bohužel, z naší stran jsme několik posledních zápasů nezvládli.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Včera jsme odehráli výborný zápas s Plzní, dnes se nám podařilo vyhrát na Spartě. Chtěli jsme za každou cenu vyhrát, letos jsme Spartě podlehli už třikrát. I přes to, že máme řadu zraněných hráčů jsme odehráli dobré utkání. Kluci si zaslouží velkou pochvalu. Všichni.