Zápasy 24. 11. 2012, Lucie Lobo, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov zdolal Letňany až na nájezdy, rozhodl Kučera

22. kolo se hrálo opět na domácím ledě, kde litvínovští dorostenci přivítali Letňany. Vyrovnané utkání rozhodovali až nájezdy, kde kotouč vsítil pouze domácí Kučera a rozhodl tak o vítězství domácích.

22. kolo, 24.11.2012, ZS Ivana Hlinky
logo HC Letci Letňany
HC VERVA Litvínov HC Letci Letňany
5sn 4

1:1, 3:2, 0:1 - 0:0

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Sklenička, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Stříbrný.

Švihálek - Brejcha, Honetschläger, Hes, Minář, Kroh, Nebeský, Janda, Štosek, Ječný, Čapek, Rulf, Hroboň, Nestrašil, Vacek, Zeliska, Šťovíček, Neuman.

Hned v úvodu první dvacetiminutovky se do vedení dostali hosté zásluhou Martina Šťovíčka, který tak otevřel stav utkání. Hned poté byl vyloučen domácí Kučera a Letňany si zahrály dvě minuty v početní výhodě. Začátek přesilové hry se jim ale vůbec nepovedl, protože domácí velmi dobře bránili a nepustili soupeře do útočné třetiny. Když se tam konečně dostali, několikrát podržel svůj tým domácí gólman Klečka, který se blýskl pěknými zákroky. V sedmé minutě domácí Řezníček přebruslil hostujícího Rulfa, kterému nezbývalo nic jiného, než podrazit unikajícího útočníka a odjel tak na dvě minuty na trestnou lavici. Domácí měli šanci vyrovnat stav utkání. I přes velkou snahu se jim to nepodařilo a hrálo se dál za nepříznivého stavu pro domácí 0:1.

Ve dvanácté minutě tomu bylo ale jinak, kdy domácí předvedli senzační podívanou. Marek Baránek si šikovně objel svojí branku, odkud poslal přesnou nahrávku na modrou čekajícímu Ondřeji Sýkorovi. Ten jel pronásledován dvěma letňanskými obránci sám na Švihálka, kterého bez problémů překonal a prudkou střelou srovnal stav utkání! Do konce třetiny měli oba týmy několik šancí dostat se do vedení, ale do kabin se nakonec odcházelo za stavu 1:1.

První dvě minuty druhé třetiny přinesli Litvínovu ,,ovoce". Necelou minutu po zahájení druhé třetiny poslal domácí do vedení Tomáš Kučera! O minutu později si David Weitz vybojoval puk ve středním pásmu, před Švihálkem si ho ještě vyměnil s Řezníčkem a poté vyslal střelu přímo za gólmanovo záda. Na tabuli tedy svítil stav 3:1.

V polovině třetiny hosté snížili na 3:2 díky Martinu Šťovíčkovi. A čtyři minuty na to Letňany vyrovnaly stav utkání, kdy se hned po vhazování dostaly k puku a pěknou kombinaci zakončil Josef Minář za bezbranného Klečku. Litvínovu se ale vedení zanedlouho vrátilo, po střele Ondřeje Sýkory z úhlu se puk se štěstím dopotácel až do hostující svatyně.

Bylo jasné, že v závěrečné třetině budou chtít hosté minimálně vyrovnat a to se jim také podařilo v 55. minutě, kdy bylo kvůli sekání Moravce nařízeno trestné střílení, které proměnil Martin Šťovíček. Vyrovnaný stav utkání 4:4 vydržel až do konce a došlo tak na prodloužení.

Prodloužení branku nepřineslo a rozhodovalo se až v samostatných nájezdech. První se pokusil překonat Klečku hostující Minář, tomu se to ale nepodařilo. Na straně domácích tomu bylo naopak, kdy Tomáš Kučera přelstil letňanského Švihálka přesnou střelou do levého horního rohu. Podívanou ještě zdramatizoval hostující Čapek, jehož střela zazvonila o tyč domácí branky. Pak už následovali jen dva neúspěšní, litvínovský kapitán Baránek a letňanský asistent kapitána Šťovíček. Domácí tedy měli šťastnější konec a zvítězili zásluhou Tomáše Kučery.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Jsme teď v nějaké depresi už čtvrtý zápas se nám nedaří dodržovat taktiku co si řekneme. Trápíme se a prostě nám to nejde, padla na nás taková deka. Dnes jsme sice vyhráli na nájezdy, ale pro nás je to ztráta bodu. Kluci se sice snaží, bojují, ale prostě nám nevychází vůbec nic. Máme před sebou 7 zápasů a z toho 5 doma, tak si myslím, že by to pro nás měla být výhoda. Myslím si, že nějaký kontakt se špičkou naší skupiny jsme ještě neztratili je tam rozdíl asi 5 bodů, ale bez toho aniž by jsme doma získávali zápasy za 3 body, tak by jsme se pak do té čtyrky nedostali. Musíme na tom zapracovat a zase kluky vrátit do té pohody ve které byli.

HC Letci Letňany

J. Zlatohlávek (HC Letci Letňany): První třetinu jsme chtěli hrát aktivně, což se nám podařilo. Vytvořili jsme si určitě více brankových příležitostí než Litvínov, ale využili jsme jen jednu, vedli jsme 1:0 a mohli jsme přidat další branky, ale ty jsme bohužel nedali. Litvínov tam měl pak několik nebezpečných protiútoků, kdy jsme nezachytili hráče a dostali jsme gól a domácí vyrovnali na 1:1, a tak skončila první třetina. O přestávce jsme kluky upozorňovali, že Litvínov aktivitu zvýší, protože první třetinu nehráli příliš dobře. Pak jsme ve druhé třetině udělali dvě hrubky, kdy jsme nedostali puk na bránu, ztratili jsme kotouč na modré čáře a projeli jsme to. Oni ty brejky využili, i když tam padaly takové šťastné góly. My jsme se na ty góly strašně nadřeli a ty 4 góly jsme si dali vlastně sami po našich hrubkách. Potom jsme sice měli ještě nějaké šance, ale ve třetí třetině jich už nebylo tolik, Litvínov chtěl určitě ubránit ten jednobrankový výsledek. Nám se podařilo vypracovat si dvě velké šance, za únik bylo nařízeno trestné střílení a zaplať pánu bohu za to, že jsme ho proměnili. Těch šancí už nebylo tolik, ale ještě jsme nedokázali proměnit další tutovky, chtěli jsme vyhrát v základní hrací době a to se nám bohužel nepodařilo. Celou dobu jsme dotahovali. V nájezdech při nás štěstí nestálo jeden hráč tam nastřelil tyč.