Zápasy 13. 10. 2012, Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov zdolal Slavii až po samostatných nájezdech

Litvínovští starší dorostenci nastoupili k dalšímu domácímu zápasu. V první třetině byl Litvínov lepším a aktivnějším týmem. Domácí tak odcházeli do kabin za příznivého stavu 2:1. Od druhé třetiny dominovala Slavia, nejdříve hosté dokázali vyrovnat a mohlo být i hůř, jenže hosté často ztroskotávali na výborně chytajícím Klečkovi. Utkání rozhodly až samostatné nájezdy ve kterých se dvakrát prosadil domácí Pospíšil a vystřelil tak domácím vítězství v tomto zápase.

12. kolo, 13.10.2012, ZS Ivana Hlinky, litvínov
logo HC Slavia Praha
HC VERVA Litvínov HC Slavia Praha
3sn 2

2:1, 0:1, 0:0 - 0:0

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Pospíšil, Šimeček, Sýkora, Kučera, Ujfaluši, Kalina, Baránek, Dunko, Stříbrný.

Frodl - Červený, Hyršl, Kottek, Saňa, Josefus, Havelka, Adam, Vyskočil, Patzelt, Kellerstein, Krejčí, Drahorád, Tejral, Bureš, Zajíc, Fortelka, Suda, Andres, Perzolla.

Litvínov byl už v úvodních minutách lepším týmem. Domácím se dařily kombinace a nebezpečně ohrožovali Frodla. V páté minutě se do šance probíjel Stříbrný, ale jeho střelu ještě dokázala zastavit hostující obrana. Litvínov dobře napadal a to se vyplatilo trojici litvínovských hráčů, Kučera vybojoval puk přihrál ho Pospíšilovi, který našel výborně najetého Jaroslava Šimečka, pro kterého nebyl problém dopravit kotouč do odkryté branky.

Po vedoucím gólu Litvínov doplatil na nedisciplinovanost, Litvínov dokázal sice dvě oslabení ubránit, ale domácí špatně střídali a toho využil Tomáš Andres, tvrdou ranou z kruhu nedal Klečkovi žádnou šanci. Litvínovští hráči poté zlepšili pohyb a hosté je jen těžko bránili. V šestnácté minutě Štěpka nebezpečně pálil, ale ke gólu to ještě nevedlo. O 11 vteřin později Šesták našel ideálně postaveného Davida Vostárka, který se trefil přesně nad Frodlovo rameno. Oba týmy po této brance začali lépe bránit střední pásmo, a tak už se skóre v této třetině neměnilo.

Do druhé třetiny vstupovali domácí s výhodou přesilové hry, ale ta se jim moc nedařila. Litvínov sice dokázala kombinovat v útočném pásmu, ale chybělo přesnější zakončení. Ve čtvrté minutě se dostal do dobré příležitosti Baránek, střele však scházela přesnost. Domácí byli ve druhé třetině pasivní a to se jim také vymstilo, v osmé minutě dorazil David Vyskočil střelu Zajíce za bezmocného Klečku a bylo srovnáno.

Litvínov se dál dostával pod slávistický tlak, díky dobrému výkonu Klečky drželi domácí stav 2:2. V polovině zápasu Klečka zachránil svůj tým, když zastavil hned tři dorážky soupeře. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny vyzkoušel Andres Klečkovu pozornost, ten střelu podržel, ale hostující útočníci se drali za dorážkou a vznikla před brankou menší potyčka. Litvínov přidal v závěru na pohybu a vyústil v to faul hostů, vteřinu před koncem byl vyloučený hostující kapitán Červený.

Do závěrečného dějství vstoupili domácí aktivněji. Litvínov zasypal několika nebezpečnými střelami hostujícího brankáře Frodla, ale ten svůj tým podržel a předvedl několik skvělých zákroků. Slavia přidala na důrazu a hned z toho bylo několik zrát domácích obránců. Drahorád zachytil špatnou rozehrávku domácích, ale jeho střela jen těsně minula Klečkovu branku. Deset minut před koncem třetí třetiny se dostal do dobré šance Šefl, jeho střelu od modré Frodl udržel ve své výstroji. Slavia v závěru zápasu dominovala, ale Klečka opět svůj tým podržel, když dvě minuty před koncem třetí třetiny lapil střelu Červeného. Domácí stav 2:2 ubránili a utkání tak šlo do prodloužení.

Z kraje prodloužení se hosté dostali do obrovské šance, ale některý z litvínovských beků na poslední chvíli střelu ztečoval mimo branku. Litvínov založil další útok, Wiedemann nahodil puk na Froda, ale puk ukořistili hosté. Ani jeden z týmů v prodloužení už nic nevymyslel, a tak přišly na řadu i samostatné nájezdy. Nájezdy se ukázaly jako běh na dlouhou trať, v první sérii se prosadil bekhendovým blafákem hostující Saňa, ale Pospíšil dokázal efektně vyrovnat, před gólmanem si přibrzdil a zacílil přesně. Nájezdy rozhodla až šestá série, puku se ujal znovu Vlastimil Pospíšil a nic nevymýšlel, přesnou střelou nad rameno Frodla rozhodl tento nájezdový maraton.

Petr Nekvinda (HC LITVÍNOV): Byl to vyrovnaný zápas, měli lepší 1.třetinu, oni zase 2.třetinu. Myslím si, že jsme dostali 2 zbytečné góly, které padnout nemusely a v závěru jsme dokázali, že kluky na nájezdy máme trošku šikovnější.

HC Slavia Praha

Miloš Pecka (HC SLAVIA PRAHA):Myslím si, že celkově jsme si zasloužili více bodů. Bodů je míň než předvedená hra. S hrou jsme byli vcelku spokojeni. Nám se 2 zápasy herně ani bodově moc nedařilo. Myslím si, že 2. a 3.třetinu jsme byli herně lepší a že jsme si 3 body zasloužili. Bohužel bod máme jen jeden.