Zápasy 23. 02. 2013, Lucie Lobo, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Litvínov zvítězil nad Havlíčkovým Brodem 3:1

Litvínov jednoznačně přestřílel Havlíčkův Brod v poměru 46:16. Tomuto poměru napomohlo hodně vyloučených na straně hostí. Litvínov byl aktivnějším týmem a byl více u puku. Všechny body zůstaly doma a tento týden byli černožlutí dorostenci neomylní.

40. kolo, 23.02.2013, Litvínov
logo HC Havlíčkův Brod
HC VERVA Litvínov HC Havlíčkův Brod
3 1

1:1, 0:0, 2:0

Spěšný - Wiedemann, Moravec, Štěpka, Šesták, Vostárek, Šíp, Weitz, Šefl, Pospíšil, Šimeček, Poljanský, Ujfaluši, Chmelař, Bárdoš, Stříbrný.

Vaněček - Ludvík, Klofáč, Hlídek, Bancíř, Kolouch, Vala, Ficek, Krajcigr, Polák, Nováček, Semrád, Krajhanzl, Vala, Dupljaku, Mäki.

Poměrně vyrovnaný úvod utkání zastavilo ve 3. minutě vyloučení jednoho z hostů. To sice Rebelové přečkali bez újmy, ale pět sekund po návratu potrestaného se Litvínov dostal do vedení zásluhou Jaroslava Šimečka. Hosté se ale nenechali zastrašit a Spěšný měl na druhé straně kluziště taky co dělat. V půlce první třetiny na trestnou lavici usedl Šesták, který oslabil svůj tým na dvě minuty za krosček. Této přesilové hry využil Daniel Kolouch a vyrovnal stav utkání. Chvíli na to útočili domácí, kdy Šimeček nahrál Ujfalušimu, ten ještě posunul na volného Chmelaře, který ale z kruhu trefil pouze připraveného Vaněčka. Ve 13. minutě byl vyloučen hostující Bancíř, a minutu na to k němu přisedl Klofáč a domácí si zahráli dvojnásobnou přesilovku 5 na 3. Litvínov měl hodně pěkných šancí, ale ani jednu nedokázali proměnit. Ke konci třetiny se ještě blýskl Šesták svými skvělými bruslařskými dovednostmi a prokličkoval se až před branku, odkud nahrál Ujfalušimu, který vystřelil těsně nad horní tyč hostující svatyně. V úplném závěru si ještě domácí zahráli v početní výhodě 5 na 3, kde jsme opět mohli vidět nádhernou šanci domácích, na jejímž konci stál Ujfaluši, který ale nedokázal zvednout puk do poloodkryté branky.

Bezbranková druhá třetina přinesla jen dvě, ne příliš povedené, přesilové hry a ve 33. minutě své nervy na uzdě neudržel domácí Šefl, který za naštvané seknutí do mantinelu dostal 10 minut za nesprotovní chování.

Třetí třetina byla ovšem zajímavější. Ve 46. minutě byl vyloučen hostující Polák, této početní výhody málem využili domácí, kdy Šefl vystřelil od modré, Vaněček vyrazil před sebe, ale poskakující kotouč nezvládl do branky dostat Weitz. Chvilku na to se ocitli domácí v další velké šanci, kdy vznikla před Vaněčkem skrumáž hráčů, chyběla jen přesnost v zakončení a možná trochu štěstí. V půlce třetiny byl vyloučen Štěpka, ale Litvínov útočil i ve svém vlastním oslabení! Ujfaluši ale na Vaněčka nestačil. V 54. minutě byl vyloučen další hostující hráč a domácí podruhé využili přesilovou hru a David Weitz vrátil vedení Litvínovu. Chvíli na to se všech deset hráčů na ledě začalo pošťuchovat za hostující brankou a vylučovalo se po jednom na každé straně. Hra ve čtyřech šla lépe Litvínovu, kdy Šefl nahrál volnému Štěpkovi, který se netrefil do odkryté branky. V poslední minutě zápasu ještě potvrdil litvínovskou převahu Dominik Štěpka, když dorazil kotouč před brankou za Vaněčkova záda.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Dnes jsem ten zápas už od začátku trošku podcenili. Je důležité, že jsme udělali tři body i když musím říct, že Havlíčkův Brod se hodně snažil, bojovali, bruslili. Nám to dneska moc nevyšlo, ani herně a trošku jsme se trápili. Ale hlavně si myslím, že na začátku bylo velké podcenění soupeře. Včera ten zápas byl trošku jiný, tam jsme byli trošku aktivnější a hlavně jsme měli hodně šancí, měli jsme asi 58 střel na bránu. Zaplať pánu bohu, že tam spadli aspoň ty tři góly. Za včerejšek by si kluci zasloužili pochvalu, protože i přesto, že se nám poslední dobou výsledky moc nedaří, tak se nám podařilo to trošku zúročit, ale dnes tomu bylo spíš naopak.

HC Havlíčkův Brod

Karel Dvořák (HC Rebel Halvíčkův Brod): V první třetině jsme díky výbornému výkonu brankáře zůstali ve hře. Ve druhé třetině nás domácí přestříleli možná o šest střel. Ve třetí třetině jsme měli jasnou gólovou šanci, nedali jsme a náš faul nefaul, dost přísně potrestaný, domácí potrestali a vyhráli utkání.