Zápasy 30. 10. 2013, Ondřej Vlk, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Pospíšil dvěma góly sestřelil Ústí, Litvínov vyhrál 2:0

L i t v í n o v - Litvínov v dohrávce 11. kola RAKO extraligy staršího dorostu hostil na svém ledě Slovan Ústí nad Labem. Domácí měli dobrý vstup do utkání, když Pospíšil dvěma góly v úvodní třetině vytvořil potřebný náskok. Ústí ale zbraně nesbalilo, od druhé třetiny působili litvínovští poněkud ospalým výkonem. Řadu příležitostí musel zlikvidovat také brankař Spěšný, který kryl 31 střel soupeře a výraznou měrou přispěl k vítězství.

11. kolo, 30.10.2013, ZS Ivana Hlinky
logo HC Slovan Ústečtí Lvi
HC VERVA Litvínov HC Slovan Ústečtí Lvi
2 0

2:0, 0:0, 0:0

Spěšný – Šíp, Jonák, Brzek, Vostárek, Najman, Moravec, Březák – Stříbrný, Pospíšil, Kučera – Jícha, Sládek, Chmelař – Sklenička, Bárdoš, Dunko.

Zvědělík – Hucek, Loukota, Melichar, Michaljičenko, Drha, Zdvořáček – Navarra, Kopta, Tůma – Macek, Kašek, Rubeš – Koval, Ozom, Amirov.

Ve středeční podvečer hostil Litvínov na svém ledě ústecký Slovan. Utkání se dohrávalo až v takto pozdním termínu kvůli litvínovské marodce. Domácí vstoupili do utkání výborně už ve čtvrté minutě byl vyloučen hostující Hucek a zejména první litvínovská formace si vytvořila několik slibných příležitostí, ale využít je nedokázala. Až v šesté minutě se mohli domácí radovat, když střílenou přihrávkou našel Stříbrný volného Vlastimila Pospíšila, který usměrnil puk za záda Zvědělíka.

Litvínov byl v první třetině aktivnějším týmem, ale ústečtí dobře bránili. Přes odolnou obranu hostí se prosadil opět až agilní Vlastimil Pospíšil, když mu Stříbrný adresoval přesnou přihrávku na vrchol kruhu. Pro litvínovského snipera už nebyl problém trefit místo mezi Zvědělíkovi betony. V další příležitosti se objevil Kučera, jeho střela však skončila jen na betonech ústeckého brankaře.

Od druhé periody přebrali iniciativu hosté. V úvodu třetiny se do obrovské šance dostal Amirov, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval výtečným zákrokem Spěšný. Ústí mělo několik minut na to výhodu přesilové hry, ale hosté prakticky nedokázali ohrozit litvínovskou svatyni.

Ve 35. minutě se sám na Zvedělíka řítil Stříbrný, ale byl zastaven nedovoleně a rozhodčí vyloučil dalšího hráče hostů. V přesilové hře mohli domácí vstřelit minimálně dvě branky a u obou příležitostí byl Pospíšil. Domácí útočník, ale dvakrát selhal, když nejprve trefil před prázdnou brankou jen lapačku Zvedělíka a podruhé nedokázal prostrčit puk ústeckému brankaři mezi betony.

V úvodní minutě závěrečné třetiny se dostal Kučera do samostatného úniku, ale ztroskotal na betonech Zvědělíka. V další šanci se ocitl opět Kučera a ani napodruhé na ústecké gólmana nevyzrál. Litvínov podával v závěru utkání mdlý výkon a málem se to domácím vymstilo. Z jejich pasivity se ke střele dostal Kašek a jeho střela zazvonila o horní tyč litvínovské branky.

Domácí jakoby tato situace přeci jen trochu probudila a do velké šance se dostal Sládek, jeho dorážky dokázal ústecký brankař se štěstím zlikvidovat. V závěru to zkusili hosté se šesti bruslaři v poli, ale ni to jim nepomohlo. Litvínov své vedení uhájil a připsal si další cenné body do tabulky.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): Jsme rádi za tři body, protože to je pro nás důležité kvůli postavení v tabulce. Zápas měl skončit větším rozdílem, protože za stavu 2:0 po první třetině jsme na ně měli vlétnout, ale uchlácholili naším dvoubrankovým náskokem. Chtěli jsme pořád kombinovat něco navíc, místo toho, aby jsme se více tlačili do brány. Mysleli jsme si, že je tou kombinací přehrajeme, ale ono to nejde, ono vás to potom uspí. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát hokej, co jsme hráli od začátku sezóny, ale už to nešlo. Takže důležité jsou tři body a ještě bych pochválil Patrika Spěšného za další výborný výkon.

HC Slovan Ústečtí Lvi

Vít Borůvka (HC Slovan Ústí nad Labem): Byl to vyrovnaný zápas, dostali jsme dva góly v první třetině. Bohužel naše nemohoucnost v zakončení byla opět vidět, když trefujeme gólmana do břicha. Myslím si, že to od nás nebyl špatný výkon.