Zápasy 19. 01. 2013, Lucie Lobo, Richard Wagner

Starší dorost: Spěšný si připsal další nulu! Litvínov deklasoval Havlíčkův Brod a zvítězil 5:0!

Čtvrté kolo nadstavbové části odehrál Litvínov v Havlíčkově Brodě. Od začátku až do konce byli hosté lepším týmem a vítězstvím 5:0 potvrdili roli papírového favorita! Litvínovský gólman Patrik Spěšný předvedl svou skvělou formu a vychytal opět čisté konto. Připsal si tak druhou nulu ve dvou dnech. Litvínovští dorostenci zatím zvítězili ve všech čtyřech kolech nadstavbové části.

32. kolo, 19.01.2013, Havl. Brod
logo HC Havlíčkův Brod
HC Havlíčkův Brod HC VERVA Litvínov
0 5

0:2, 0:0, 0:3

Novák - Cívka (A), Bancíř, Salát, Ficek, Krajcigr, D. Vala (A) - Ludvík (C), Hlídek, L. Vala, Polák, Semrád, Krajhanzl, Mozr, Málek, Dupljaku, Mäki.

Spěšný - Wiedermann, Moravec, Štěpka, Šesták (A), Vostárek, Šefl, Baránek (C) - Řezníček, Weitz (A), Šimeček, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Stříbrný, Poljanský.

Velký počet vyloučených a dvě branky v síti Rebelů

Již od úvodních minut bylo jasné, kdo bude udávat tempo hry. Litvínovské šance byly navíc umocněny přesilovou hrou, když dostal trest na 2+10 domácí David Vala. Severočeši tuto výhodu ke skórování nevyužili, ale krátce nato se již poprvé v zápase vlnila síťka za Novákovými zády. Radim Řezníček od mantinelu našel mezi kruhy volného Filipa Moravce, který střelou z první trefil přesně horní růžek Novákovy branky. Tento gól pořádně rozproudil žíly Richarda Cachnína a hlavní rozhodčí Petr Úlehla udělil domácímu koučovi trest za nesportovní chování. Hráči z chemického království pokračovali v aktivní hře a David Weitz po nahrávce z rohu pásma napálil kotouč přímo k bližší tyči domácí klece. Největší šanci Rebelů si vypracoval Liridon Dupljaku, který prošel přes tři hráče, ale v tísni trefil jen vyrážečku Patrika Spěšného. V závěru třetiny se domácí museli bránit dvojnásobné přesile, ale další gól již nepřipustili.

Litvínov byl lepší, ale gól k vidění nebyl

Protože v samotném závěru první části dostal trest ještě litvínovský Jaroslav Šimeček, začaly oba celky ve čtyřech. I když domácí se brzy vrátili zpět do plného počtu, tak Spěšného příliš nezaměstnali. Naopak na druhé straně uháněl na levém křídle Dominik Štěpka, který však trefil jen Novákovu masku. Další tlak Severočechů uťal znovu domácí muž s maskou, který vykryl střelu Davida Weitze z bezprostřední blízkosti svojí lapačkou. Rebelové se mohli dostat na dostřel soupeři v početní výhodě, ale Patrik Spěšný dokázal betonem vykopnout Ondřejem Hlídkem tečovanou střelu Dominika Cívky od modré čáry. Havlíčkobrodští následně nevyužili přesilovou hru pět na tři, která trvala třicet vteřin a Litvínovští je mohli potrestat, ale dorážka Radima Řezníčka ztroskotala jen na připravených betonech brankáře Rebelů.

Hosté dotáhli zápas do vítězného konce

Hned zkraje poslední části mohl udeřit David Weitz, ale jeho střela skončila pouze na vzdálenější tyči Novákovy svatyně. Krátce nato se v dobré pozici objevil i Marek Beránek, leč jeho pokus skončil na domácím mágovi mezi tyčemi, který ji betonem poslal vedle. Pokračující nápor Litvínova přinesl další dvě tutovky, ale Tomáš Kučera s Dominikem Polanským nedokázali na brankovišti dostat puk za záda domácího brankáře. Další krásná akce z dílny hostujícího týmu opět gólem neskončila. Jaroslav Šimeček zkoušel na brankovišti backhandem dostat puk do sítě, ale Čeněk Novák opět vytáhl bravurní zákrok betonem. Domácí muž s maskou však nakonec potřetí kapituloval. David Weitz z levého kruhu posunul puk na svého jmenovce Vostárka, který kotouč ihned přes brankoviště vyexpedoval na Josefa Stříbrného, který neměl problém zakončit do odkryté klece.

Litvínov mohl udeřit díky chytrosti Tomáše Kučery, který si počkal po návratu z trestné lavice na modré útočné čáře, kam dostal kotouč a na brankovišti se pokusil o blafák, ale trefil jen hruď domácího brankáře, který jeho úmysl dobře přečetl. Uběhla pouhá minuta a Severočeši vedli již 4:0. Gólová situace byla téměř totožná s tou předchozí, protože David Weitz střílel po nahrávce přes brankoviště do odkryté klece a trefil se přesně pod horní tyčku marně padajícího Nováka. Ten se o chvíli později znovu vytáhl s parádním zákrokem, když vyčapal Vlastimila Pospíšila, který z velké blízkosti zakončoval do odkryté klece, ale brankař Rebelů mu do střely vložil beton. Litvínov se ale nakonec přeci jen dočkal pátého gólu. V oslabení při signalizované výhodě vybídl Dominik Štěpka v předbrankovém prostoru ke skórování Petra Ujfalušiho, jenž se ranou z první nemýlil. Severočeši tak potvrdili roli favoritů a z Kotliny si odvážejí vítězství.

HC Havlíčkův Brod

Richard Cachnín (HC Rebel Havlíčkův Brod): Myslím si, že dnes přijel do Kotliny jeden z nejlepších soupeřů, co zde letos vůbec byl. Co se týče kombinace a bruslení, tak předvedl svoji kvalitu. My jsme byli hlavně hodně nedisciplinovaní, což soupeř potrestal. Litvínov hrál výborně kombinačně. My se nyní nacházíme v situaci, kdy je kluky těžké motivovat a i díky tomu na soupeře typu Litvínova momentálně nemáme.

Josef Beránek (HC Litvínov): Já si myslím, že jsme dobrý výkon z první třetiny potvrdili po zbytek zápasu. I když v té druhé třetině to bylo z našeho směru takové dosti neurovnané a nesoustředěné. V té třetí třetině jsme našim výkonem a počtem vstřelených branek potvrdili, že to utkání se od začátku neslo v náš prospěch.