Zápasy 29. 09. 2012, Lucie Lobo

Starší dorost: Sýkora hattrickem sestřelil Letňany!

Černožlutí se dnes na ledě činili, a bylo to vidět především ve druhé a závěrečné třetině. K úspěchu domácích velmi pomohl <strong>Ondřej Sýkora</strong>, který dnes do letňanské branky nastřílel tři kusy a slaví tak hattrick! Trenér Nekvinda je spokojen s bojovností týmu.

8. kolo, 29.09.2012, ZS Ivana Hlinky
logo HC Letci Letňany
HC VERVA Litvínov HC Letci Letňany
7 3

2:2, 3:0, 2:1

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Pospíšil, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Ujfaluši, Baránek, Dunko, Stříbrný.

Švihálek - Hes, Poljanyčka, Minář, Janda, Oždian, Štosek, Ječný, Rulf, Nestrašil, Vacek, Zeliska, Kučera, Hylena, Šťovíček, Havel, Neuman.

Hned po úvodním vhazování byli aktivnější domácí, kdy v 1. minutě byla nastřelena tyč hostující branky. Ve 4. minutě puk vyvezl Stříbrný až do útočného pásma, byl ale dobře bráněný soupeřem a tak se k puku dostali hosté. Střela Hese ale nebyla natolik přesná, aby ohrozila domácího gólmana. V 7. minutě tohoto zápasu přišlo první vyloučení, nedovoleným bráněním se provinil hostující Šťovíček. Domácí tak hráli dvě minuty ve výhodě. Šeflovu střelu od modré hostující brankář Švihálek zalehl, ale domácí se dále drželi v útočném pásmu a snažili se využít této přesilové hry. A to se jim také povedlo v 8. minutě, kdy Baránkovu střelu tečoval Jaroslav Šimeček rovnou do sítě letňanské brány.

Poté se ale hra obrátila a hosté začali útočit. K tomu byl v 9. minutě vyloučen domácí Wiedemann a této přesilovky využili pro změnu hosté, kdy nahození Theodora Jandy prošlo až za bezbranného Klečku. Letňany tak vyrovnaly stav utkání. Po této brance se hrálo především ve středním pásmu a ani jednomu z týmů se nedařilo dostat do útočného pásma. To se ale změnilo v 15. minutě, kdy Litvínov do vedení poslal Josef Stříbrný po parádní přihrávce Marka Baránka.

Domácí si ale vedení udrželi pouze 25 vteřin, protože poté poslal kotouč za Klečkova záda Vojtěch Oždian, který vyrovnal stav utkání. Na konci úvodní třetiny se ještě dobře zorientoval Stříbrný, který našel skvěle postaveného Šestáka před odkrytou brankou. Ten ale jeho přihrávku nezpracoval a tak se odcházelo do kabin po dvou brankách na obou stranách.

Na začátku druhé třetiny pokračovala 15 sekund přesilová hra domácích, té už se ale hosté ubránili. Ve 22. minutě byl ale vyloučen hostující Nestrašil za podražení a domácí už od začátku přesilové hry uzamkli Letňany v jejich obraném pásmu. Baránkovu střelu sice Švihálek vyrazil do rohu, ale litvínovský tlak pokračoval a ve 23. minutě zužitkoval tuto přesilovou hru Ondřej Sýkora, kterému nahrál zpoza brány Řezníček.

Dále přišlo vyloučení Vostárka a o minutu později i Šefla. Poté co se Vostárek vrátil na led, domácí sehráli výbornou hru ve čtyřech. Výborně bránili a nenechali hosty příliš útočit. Jen co Šefl naskočil zpět na led, dostal přihrávku do středního pásma a nahrál Štěpkovi, který ujel sám na bránu. Zazvonila ale pouze tyč hostující branky! Ve 29. minutě ale černožlutí zabodovali. Již zmiňovaný Karel Šefl poslal přesnou střelu na hostující branku, kterou ještě tečoval Ondřej Sýkora! Litvínov tak zvýšil svůj náskok na 4:2.

Ve 31. minutě se útočilo i na druhé straně, kde Štoskovu střelu zlikvidoval pohotový Klečka. Domácí se ale po další vstřelené brance velmi dobře naladili a touto střelou se nenechali vůbec zastrašit. Naopak ve 32. minutě opět vystřelil od modré Šefl, tuto střelu doklepl do hostující svatyně Radim Řezníček! Na konci druhé třetiny ještě zaútočili hosté, ale bez úspěchu.

Hosté vstupovali do závěrečné dvacetiminutovky s pro ně velmi nepříznivým stavem 5:2. Ve 42. minutě ale Letňany odjížděly na střídačku se sklopenou hlavou. Na straně domácích to bylo ale naopak. Ondřej Sýkora se radoval z hattricku, na který mu nahrál dnes dobře hrající Řezníček.

Letňany se ale nevzdávaly a začaly útočit. Štoskovu střelu si ale Klečka pohlídal. Ve 49. minutě usedl na trestnou lavici domácí Weitz za hrubost, hosté tak hráli dvě minuty ve výhodě. Havel vystřelil, Klečka puk raději zalehl. Ani Neumanova střela nevyšla, letěla mimo tři tyče. Přesilovou hru hosté nevyužili, ale minutu poté co Weitz opustil trestnou lavici, opět se na ní musel vrátit za napadení. Hosté ale nezužitkovali ani tuto výhodu. Poté se hrálo sem a tam, ale domácí měli stále hru pod kontrolou.

V 58. minutě byl vyloučen Vostárek na dvě minuty za hrubost. O minutu později snížily Letňany hostující náskok na 6:3 zásluhou Filipa Ječného a využily tak přesilovku. Ale už stejně neměli dostatek potřebného času na to, aby se stavem utkání něco provedly. Zbývalo 8 sekund do konce utkání, kdy ještě vítězství domácích potvrdil Petr Ujfaluši po přihrávce Sýkory. Všechny tři body tak zůstaly doma.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): „Do zápasu jsme vstoupili ne moc dobře. V první třetině jsme neodehráli to, co jsme měli, ale bylo to už trošku zlepšení oproti tomu předchozímu zápasu se Spartou v tom, že jsme začali bojovat. Myslím si, že od druhé třetiny už jsme trošku začali diktovat hru a ve třetí třetině bych řekl, že jsme soupeře přehráli."