Zápasy 12. 01. 2013, Lucie Lobo, foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Ve vyrovnaném utkání se Zlínem přálo štěstí domácím

V extralize staršího dorostu začala nadstavbová část. Černožlutí na svém ledě přivítali Zlín. Vyrovnané utkání nakonec vyhráli domácí, kteří si doma nechali všechny tři body. ,,Štěstí zaslouženě spadlo na naše hokejky", vyjadřuje se spokojený Josef Beránek.

29. kolo, 11.01.2013, Litvínov
logo PSG Zlín
HC VERVA Litvínov PSG Zlín
4 2

0:0, 2:2, 2:0

Spěšný - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Štěpka, Jonák, Šesták "A", Vostárek, Weitz "A", Šefl, Pospíšil, Šimeček, Poljanský, Kučera, Baránek "C", Stříbrný.

Haloda - Kobylík, Hlaváč "C", Gago, Pelánek, Schmied, Bumbál, Váňa, Zaremba, Helešic, Grygera, Pavlůsek, Dalajka, Procházka, Vyoral "A", Hladiš, Galuška, Malý, Kužílek.

V bezbrankové úvodní třetině byly k vidění čtyři přesilové hry. Jednu si zahráli domácí hned v úvodu, ale vůbec se jim nedařilo dostat se do útočného pásma. Dvě minuty na to se opět hosté bránili ve čtyřech, ale domácím se opět moc nedařilo. V závěru třetiny vznikla před domácí brankou skrumáž hráčů, Spěšný byl ale pozorný a podržel svůj tým. Na konci ještě prověřil hostujícího gólmana Halodu Šefl střelou z úhlu, první jmenovaný ale vyrazil do rohu.

Ve druhé dvacetiminutovce se přidalo na tempu a už od začátku se hrál rychlý a důrazný hokej. Ve 25. minutě uzamkl Litvínov hosty před Halodou, brankou to ale neskončilo. Minutu na to tomu ale bylo nakopak na druhé straně, kdy Zlín do vedení poslal Jan Grygera. Hned poté byl ale vyloučen Kobylík a hosté se museli bránit ve čtyřech. Vyloučený si na trestné lavici moc nepobyl, protože 25 sekund přesilové hry stačilo domácím ke srvonání stavu, kdy Moravcovu střelu tečoval do branky Jaroslav Šimeček. Ve 30. minutě se domácí dostali do vedení zásluhou Josefa Stříbrného, který doklepl do branky Šeflovu střelu z úhlu. O chvíli později si hosté zahráli přesilovou hru 4 na 3, kterou využili a Michal Hlaváč vyrovnal stav utkání na 2:2. Ve 37. minutě, kdy seděl na lavici domácí kapitán Baránek, se dostali hosté do velké šance. Procházkovo střelu ještě před brankou dorážel Zaremba, v cestě mu ale stál pohotový Spěšný, který výborně zasáhl. V úplném závěru se dostal do výhodné situace Hlaváč ve svém vlastním oslabení, domácí gólman byl opět pozorný.

Na začátku závěrečné třetiny poslal na branku Šimeček střelu z kruhu, Haloda ale vyrazil do rohu. Poté to ještě zkusil Kučera, který byl také neúspěšný. Ve 48. minutě se domácí dostali do vedení. Stříbrný se chystal do útoku, předal kotouč Davidu Weitzovi, který zakončil krásnou střelou pod horní tyčku. V polovině třetiny si hosté zahráli 40 sekund v početní výhodě 5 na 3, kdy se Zlín dostal do obrovské šance, v cestě jim ale stál výborně chytající Spěšný. Ke konci střílel Helešic, ale Spěšný výstavně vyšvihl svoji lapačku a kotouč za svá záda nepustil. V posledních 50 sekundách si vzali hosté oddechový čas, Haloda zůstal na střídačce a zlínští to zkoušeli v šesti hráčích. Neměli ale příliš času a sekundu před koncem utkání potvrdil vítězství Litvínova Dominik Štěpka do prázdné brány.

Josef Beránek (HC Litvínov): Myslím si, že zápas měl docela dobrou úroveň, oboustraně družstva předváděli docela solidní hokej po té dlouhé přestávce. Dá se říct, že možná i to štěstí zaslouženě spadlo na naše hokejky. Jsme rádi, že body zůstali doma, což je velmi důležité, protože tam se hraje o čtyři postupová místa. Oni jsou na nás nějakým způsobem natlačení, takže nám to pomohlo. Přesto, že se utkání odehrálo docela slušně, tak jsme se dopouštěli některých chyb, o kterých si musíme s hráčema promluvit, protože tam jsme si vyloženě koledovali o to, aby se hosté dostali do zakončení a proměňovali to. Na našich hokejkách je spokojenost a jsme rádi, že to takhle dopadlo.

PSG Zlín

Tomáš Valášek (PSG Zlín): Myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Nás dlouhodobě trápí koncovka a to nám pak chybělo, ten jeden gól. Pak jsme to samozřejmě riskli v powerplay, měli jsme tam ještě velké útoky, ale bohužel to nevyšlo. Takový je hokej a budeme bojovat dál.