Zápasy 12. 11. 2012, Lucie Lobo, Foto: Ondřej Vlk

Starší dorost: Vyrovnané utkání rozhodlo až prodloužení, ve kterém štěstí přálo domácím

V 18. kole přijeli na litvínovský led chomutovští Piráti. Vyrovnané utkání skončilo šťastněji pro černožluté. Ti se dostali do vedení hned v první minutě uktání a v druhé třetině ještě navýšili náskok na 2:0. Hosté pak ale dorovnali na 2:2 a rozhodovalo se až v prodloužení. V poslední minutě nastaveného času se trefil Jaroslav Šimeček. Piráti uloupili jen bod a dva body zůstávají na domácí půdě.

18. kolo, 12.11.2012, ZS Ivana Hlinky
logo Piráti Chomutov
HC VERVA Litvínov Piráti Chomutov
3p 2

1:0, 1:1, 0:1 - 1:0

Klečka - Řezníček, Wiedemann, Moravec, Sklenička, Štěpka, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Pospíšil, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Kučera, Ujfaluši, Baránek, Stříbrný.

Dvořák - Páleník, Ringler, Krstev, Macháček, Bednář, Procházka, Hierman, Pokorný, Szathmáry, Šmíd, Dimitrov, Macháček, Cestr, Kosina, Vlastník, Kaše, Veselý, Wágner, Strunz, Lyszczarczyk.

V úvodu první třetiny byli aktivnější domácí a bylo to také vidět. Hned v první minutě se dostali do vedení zásluhou Petra Ujfalušiho, který prostřelil hostujícího Dvořáka z mezikruží. Černožlutí po vstřelené brance dostali chuť do hry a drželi se více u puku. Hosté ale dostali šanci vyrovnat stav utkání, když byl domácí tým potrestán dvěmi minutami za příliš mnoho hráču na ledě. Piráti ale tuto šanci nevyužili a dále se hrál vyrovnaný hokej.

V polovině zápasu byl vyloučen domácí kapitán Baránek. Toho se snažil využít chomutovský Šmíd, kterého zrovna nikdo nebránil a měl tak dost času vyslat na Klečku přesnou střelu. Klečka ale opět zasáhl bez větších problémů. Ke konci třetiny se od modré čáry pokusil navýšit stav Šefl, hostující Dvořák si ale kotouč pohlídal.

Na začátku druhé třetiny se černožlutí mohli radovat z druhé branky, o kterou se postaral Ondřej Sýkora! Ve 26. minutě střílel Kučera, ale jeho střela byla vyražena do rohu. V půlce třetiny se pokusil o snížení litvínovského náskoku Šmíd, jeho pokus ale pohotově zlikvidoval Klečka. O minutu později, ale hosté snížili domácí náskok! Radek Veselý si najel do mezikruží, odkud poslal kotouč přímo za Klečkova záda! Konec třetiny hráli hosté v početní výhodě, protože byl vloučen Šefl za nedovolené bránění.

Přesilovka pokračovala i v úvodu závěrečné třetiny. Hosté ji ale nevyužili. Naopak ve 44. minutě měl velkou šanci Litvínov! Hostující gólman vyjel daleko z brány a Řezníček, který se dostal k puku, vystřelil na prázdnou bránu. Zazvonila ale pouze tyč pirátské branky. V polovině této dvacetiminutovky Chomutov vyrovnal stav utkání, za Klečkova záda přesně zakončilDavid Kaše, který se trefil přesně do levého rohu.

V 54. minutě sehráli litvínovští výborné oslabení, ve kterém dokonce i útočili. Petr Ujfaluši přestřelil již odkrytou branku. V závěru třetiny přišlo vyloučení na straně hostí a Litvínov tak měl ještě šanci dostat se znovu do vedení. K tomu ale nedošlo.

Utkání rozhodl v poslední minutě prodloužení Jaroslav Šimeček, který se trefil po skvělé přihrávce od Baránka nad ležícího Dvořáka.

Petr Nekvinda (HC Litvínov): ,,Zápas byl vyrovnaný z obou stran, ale ten hokej vůbec nebyl hezký. My jsme taky nehráli dobře. Škoda toho druhého gólu, co jsme dostali, protože předtím jsme měli šanci, kterou jsme měli proměnit. Jeden náš hráč, který umí dávat góly, jel sám na brankáře a netrefil bránu. Jsem rád za dva body, protože ty jsou důležité."

Piráti Chomutov

Luboš Sláma (Piráti Chomutov): ,,Myslím si, že to byl absolutně vyrovnaný zápas a šťastnější konec měl Litvínov. Naši kluci tento zápas odmakali a bojovali. Pořád jsme ale prohrávali. Měli jsme tam velké šance, které mohly zápas rozhodnout, ale ty měl Litvínov taky. Z naší stránky tam byla někde nějaká nezodpovědnost, ale hokej je hra chyb."