Zápasy 12. 10. 2013, Ondřej Vlk

Starší dorost: Výtečný Spěšný nepovolil Varům ani branku, Litvínov vyhrál 3:0

L i t v í n o v - V 15. kole RAKO extraligy staršího dorostu hostil Litvínov na svém ledě Karlovy Vary. Domácí vstoupili do utkání výborně, po většinu zápasu byli lepším týmem. Litvínov rozhodl utkání ve druhé třetině, když domácí dokázali soupeři vstřelit dvě branky. Velkou měrou k vítězství přispěl brankář Spěšný a útočník Kučera, který zaznamenal dva góly.

15. kolo, 12.10.2013, ZS Ivana Hlinky
HC VERVA Litvínov HC Energie Karlovy Vary
3 0

1:0, 2:0, 0:0

Spěšný – Šíp, Jonák, Brzek, Vostárek, Moravec, Najman – Kučera, Pospíšil, Stříbrný, Bárdoš, Sládek, Chmelař, Poljanský, Jícha, Sklenička.

Harakal – Bahounek, Binias, Rulík, Soudský, Adam, Truhlář – Svoboda, Osmík, Krliš, Rubeš, Janata, Trapl, Nguyen, Dimitrov, Hubáček, Čupa, Hauzr.

Po páteční výhře v prodloužení na Letňany nastoupil Litvínov k dalšímu utkání, tentokrát na vlastním ledě proti Karlovým Varů. Domácí vstoupili do utkání výtečně. Chemici hýřili pohybem a především svou bojovností dostávali své soky často pod velký tlak. Paradoxně první gólovou příležitost si vytvořili hosté, když Rubeš ujel sám na Spěšného, ale ten jeho úmysl přečetl a šanci zlikvidoval.

V desáté minutě uháněl po křídle Chmelař směr Harakalova branka, ale hostující obrana mu včas vypíchla puk. Litvínovský forvard nakonec svou aktivitu zužitkoval. V 15. minutě vypálil Jan Chmelař z kruhu a jeho střela skončila až za zády karlovarského brankaře. O dvě minuty později se ke slovu dostaly také Karlovy Vary, když se Osmík prokličkoval až před Spěšného. Domácí obrana, ale karlovarského útočníka včas zastavila.

Do druhého dějství vstoupili domácí poněkud rozpačitě, Energie přebrala iniciativu a v prvních pěti minutách druhé periody domácí značně přehrávala. Přibližně v polovině utkání se k odražené střele dostal Tomáš Kučera a uklidil puk za Harakalova záda. Po této brance domácí opět ožili a hra se srovnala.

Hosté byli v utkání často nedisciplinovaní a Litvínov si v přesilových hrách vytvářel řadu šancí. Energetici ale hrozili z nebezpečných protiútoků a několikrát se musel vyznamenat litvínovský brankář Spěšný. V závěru třetiny měli domácí výhodu přesilové hry a využili ji ukázkově. Jonák vyslal křižnou přihrávku přes brankoviště na Tomáše Kučeru, který prakticky z brankové čáry vstřelil svůj druhý gól v utkání.

Ve třetí periodě se už domácí nikam nehnali a zodpovědně bránili své tříbrankové vedení. Karlovy Vary přidaly na pohybu, ale litvínovská obrana v čele s brankařem Spěšným fungovala na výtečnou. V závěrečné třetině si ani jeden z týmů nevytvořil větší gólovou příležitost, a tak domácí v poklidu ubránili své vedení a připsali si tak další cenné body do tabulky.

Josef Beránek (HC Litvínov): Naše mužstvo vstoupilo do utkání bojovně, což se odrazilo hlavně v první třetině, kde jsme se dostali do vedení. Celou první třetinu jsme měli daleko víc ze hry. Do druhé třetiny jsme vstoupili, jako kdyby už bylo hotovo za stavu 1:0. Minimálně prvních deset minut jsme se hledali. Poté jsme využili šanci a odskočili na rozdíl dvou branek, zase nás to postavilo na nohy. Zbytek utkání jsme už odehráli s přehledem a soupeře do ničeho nepustili.

HC Energie Karlovy Vary

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Do utkání jsme vstoupili špatně a lehkovážně. Hráli jsme složitě a nehráli jsme jednoduše, jak jsme chtěli. Soupeř se dostal do vedení, což bylo pro něj důležité. Ve druhé třetině jsme měli určitou převahu a neproměnili jsme brankové příležitosti. Byli jsme také často vylučovaní a tím jsme se nemohli dostat do hry . Z tohoto pohledu vyhrál soupeř zaslouženě.