Zápasy 14. 09. 2012, Lucie Lobo, foto: Lucie Lobo

Starší dorostenci venku nestačili na Kladno

Starší dorost se stále trápí. Po debaklu od Karlových Varů pokračoval tým další prohrou, tentokrát na kladenském ledě, kde se opět našli střelci jen na straně soupeřů.

3. kolo, 14.09.2012, Městský zimní stadion v Kladně
logo Rytíři Kladno
Rytíři Kladno HC VERVA Litvínov
3 0

0:0, 1:0, 2:0

Vladař, Matula, Seidl, Hajný, Janele, Bunda, Potěchin, Křepelka, Sklenička, Christl, Šanda, Kružík, Macháček, Litera, Špaček, Kuzďas, Havlůj, Vojtík, Hoffmann, Kaprál, Hulcr. Trenéři: J. Lidický, J. Kuchler

Klečka, Wiedeman, Šefl, Jonák, Moravec, Vostárek, Šesták, Baránek, Sýkora, Šimeček, Weitz, Řezníček, Kalina, Ujfaluši, Pospíšil, Poljanský, Stříbrný, Dunko. Trenér: P. Nekvinda

Oba týmy vstoupily do utkání velmi opatrně, ale přeci jen větší převahu měli kladenští. V úvodní třetině se vyznamenali především gólmani na obou stranách. Ve 4. minutě hostující Vladař zlikvidoval svými betony Vostárkovu střelu. Litvínovští se po 5. minutě oklepali z úvodního tlaku domácích a začali být nebezpečnější. Na dlouho uzamkli Kladno v jejich obraném pásmu, to se jen těžko osvobozovalo. Domácí si ale počkali na svou příležitost, která mohla přijít v 10. minutě, kdy Potěchinovi nesedla přihrávka do brejku od Janeleho. To ale kladenské nerozhodilo a dále se usadili do útočného pásma, jejich tlak ukončila až klečkova lapačka. Poté přišla velká šance hostí, kdy se jeden litvínovský útočník dostal do brejku. Hostující Špaček se ale dopustil nedovoleného bránění a odjel si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici za podražení. Černožlutým se ale přesilovka příliš nedařila díky kladenské obraně a tak i teď domácí svatyně zela prázdnotou. Další výborná akce Litvínova se naskytla v 17. minutě, kdy Šefl poslal na bránu tvrdou střelu z mezikruží, bohužel našel jen připraveného Vladaře.

Druhá třetina už byla podstatně zajímavější. Hned z kraje pozlobili hosté domácího gólmana a jejich tlak zastavilo až postavení mimo hru. Ve 24. minutě byl závan i na druhé straně ledu, kde se Christl dostal až před Klečku, který s velkým štěstím zastavil puk až na brankové čáře. Ve 33. minutě přišla chyba kapitána Baránka, který oslabil svůj tým na dvě minuty za napadení. Domácí měli tuto přesilovou hru už od začátku pod kontrolou a po necelé minutě výhody se před Šandou objevila úplně odkrytá branka. Domácí útočník však tuto šanci nevyužil a trefil pouze břevno. Tato nevyužitá příležitost byla málem potrestána na druhé straně, kdy dva litvínovští hráči ujeli a ohrozili tak hostujícího gólmana. Naneštěstí ani tentokrát kotouč za Vladařova záda nedoletěl. Na konci 2. třetiny se ale konečně zadařilo a to na domácí straně. Ve 38. minutě Klečka nestačil na dorážku Hoffmanna a stav utkání se proto lépe vyvíjel pro Kladno.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstoupil Litvínov opět aktivněji, s myšlenkou vyrovnat stav utkání. Kladno se ale jen tak nedalo a zatlačilo hosty do jejich obraného pásma. Klečka se musel hodně ohánět, aby neinkasoval podruhé, svůj tým ale podržel. Hned ve 42. minutě přišel faul Sýkory. Domácí sehráli přesilovku velmi dobře, ale k brance to nevedlo. Ale v polovině třetí třetiny tomu bylo naopak. Špatné střídání Litvínova potrestal střelou do víka Kuzďas. Hosté se po druhé inkasované brance snažili dostat do útočného pásma a vstřelit kontaktní gól. To se jim ale vůbec nedařilo. Zadařilo se ovšem opět na druhé straně, kdy v 52. minutě domácí zvýšili své vedení na 3:0 zásluhou Seidla.

Tento neuspokojivý stav už svítil na tabuli až do konce tohoto utkání. Litvínov odjel z Kladna s prázdnou, ale zápas byl vyrovnaný. Černožlutým chyběla přesnost a potřebné štěstí v koncovce.

4. kolo dorostenecké extraligy sehrají litvínovští zítra 15. 9. v 16:15 na domácím ledě. Můžeme se těšit na severočeské utkání, zimní stadion Ivana Hlinky navštíví piráti z Chomutova.