Zápasy 07. 09. 2012, Ondřej Vlk

Starší dorostenci zahájili sezónu úspěšně

Litvínov v prvním ostrém zápase zavítal do Prahy, kde sehrál zápas s Letňany. Litvínovští si během zápasu vypracovali čtyřbrankový náskok a utkání i přes malý výpadek ve třetí třetině dotáhli do vítězného konce.

1. kolo, 07.09.2012, Ice aréna Letňany
logo HC Letci Letňany
HC Letci Letňany HC VERVA Litvínov
2 5

0:2, 0:1, 2:2

Švihálek - Honetschläger, Hes, Poljanyčka, Minář, Vyšín, Nebeský, Janda, Štosek, Ječný, Čapek, Rulf, Nestrašil, Vacek, Zeliska, Kučera, Kroh, Šťovíček, Havel, Neuman, Dyrynk Trenér: Žůrek Jiří.

Klečka - Řezníček, Wiedenann, Moravec, Jonák, Šesták, Vostárek, Weitz, Šefl, Šimeček, Sýkora, Pospíšil, Kučera, Ujfaluši, Kalina, Baránek, Dunko, Stříbrný, Poljanský.Trenér: Nekvinda Petr .

Litvínovští starší dorostenci v prvním mistrovském zápase zavítali do Letňan. Litvínov byl už od úvodu aktivnějším týmem a hned jednu z velkých šancí proměnil ve třetí minutě Tomáš Kučera. Litvínov dál tlačil soupeře a v několika velkých šancích Letňany podržel brankář Švihálek. I přes velkou aktivitu, ale scházela u litvínovských mladíků především přesnost v zakončení. Až ve třinácté minutě přesně zacílil kapitán hostů Marek Baránek. Po dvou inkasovaných gólech přidali i letňanští, ale pokaždé ztroskotali na spolehlivě chytajícím Klečkovi.

Ve druhé třetině se domácí osmělili a hned v úvodu si vytvořili několik slibných šancí. V páté minutě prostředního dějství letci zahrozili dokonce v oslabení, ale Šťovíček neuspěl. Litvínovští opět přidali na tempu a dostávali domácí pod tlak. V samém závěru druhé třetiny přidal třetí gól litvínovský Tomáš Kučera, který přesně trefil horní růžek branky. V zápase bylo patrných plno zvláštních odrazů puku od mantinelu, ale ani to litvínovské hráče nerozhodilo.

Hned z úvodu třetí třetiny upravil skóre už na 4:0 David Dunko, když z brejku zakončil přesně za záda Švihálka. Po čtvrté brance hosté jakoby přestali hrát, ve velké šanci se objevil Ječný, trefil však jen výborně chytajícího Klečku. Z dalšího útoku už byli domácí úspěšní, ve čtvrté minutě závěrečného dějství překonal Klečku domácí Viktor Nestrašil. Ale chemici si z toho ponaučení nevzali, 102 vteřin po inkasované brance musel Klečka opět lovit puk ze své sítě po výstavní střele Josefa Mináře od modré čáry. Domácí i přes to, že snížili byli pořád nervozní a nechávali se často zbytečně vylučovat. V přesilovce pět na tři Litvínov navýšil náskok po pěkné střele Marka Baránka od modré čáry. Litvínovští dorostenci si už náskok v pohodě pohlídali a ještě mohli přidat další branku. I když tomu výsledek tolik nenapovídá, utkání nebylo až tak jednoznačné, za hosty se vyznamenal v brance především Klečka.