Zápasy 29. 03. 2016, Redakce

Tříbodové vkročení do baráže!

Verva udolala Slavii a zapsala v baráži první vítězství. Dvěma góly se na tom podílel Radek Duda, který výhru pečetil při power play soupeře.

Baráž 1, 29.03.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Slavia Praha
HC VERVA Litvínov HC Slavia Praha
4 2

0:0, 2:1, 2:1

Petrásek – Kubát, Chaloupka – Pavelka, Pavlík – Frolo, Gula - Duda, Hanzl, Lukeš - Martynek, Piroš, Trávníček – K. Reichel, Havlíček, Hořava - Jurčík, Válek (8. Pšurný), Gerhát. Připraven Janus. Trenéři Rulík a Šlégr

Hylák – Hraško, Růžička - Kolařík, Knot - Andrlík, Pavlin – Mikulík, Šafránek, D. Hruška – Robinson, Vas, Markovič – Jiránek, Tuominen, Čermák – Bahenský, Kašpařík, Ondráček. Připraven Král. Trenéři Razým a Srdínko

Poprvé v této sezóně s útočníkem Romanem Pšurným v Zápise o utkání nastoupil Litvínov k prvnímu barážovému zápasu. Pro zranění týmu chyběli Hübl, Jánský a J. Doležal.

Litvínov první třetinu výrazně vyhrál „na body“, ne však na góly, i když soupeře hodně přestřílel. Ve 2. minutě zůstal na ledě obránce Slavie Pavlin, ale pak odjel po svých. Hůře na tom byl po zákroku Andrlíka a nárazu na mantinel v 5. minutě Válek, za něj šel od 8. minuty do hry Pšurný.

První gólovou šanci zápasu měl Lukeš, dorážel vyražený puk po Kubátově střele, ale Hylák stihl zachránit. Za hosty odpověděl Hruška, bekhendem na Petráska nevyzrál. První faul si vynutil aktivitou a pohybem před brankou Reichel, hákoval jej Knot. Havlíček vypálil těsně vedle.

V 16. minutě se poškorpili Frolo a černý Robinson, litvínovský zadák dostal od rozhodčích o dvě minuty víc. V předposlední minutě třetiny dostal puk na hůl sám před brankou (ale zády k ní) Duda, a v poslední jeli Martynek s Pavelkou dva na jednoho, jenže k zakončení to nevedlo.

Druhou část Slavia opticky přidala, ale Litvínov se hned zpočátku dočkal zaslouženého vedení. Přesně se trefil Piroš. Pak si hosté dvakrát zahráli přesilovku (Chaloupka, Pavelka, ve druhém oslabení ujeli Jurčík s Trávníčkem, ale Hylák proti druhému jmenovanému zachránil. V závěru oslabení sklidili domácí potlesk.

Ve 32. minutě velká šance Kašpaříka – využil srážky Kubáta s Chaloupkou a jel sám na Petráska, ten se však přelstít nenechal. Pět minut před koncem třetiny zesílil tlak žlutých, Lukeš ani Hanzl ještě neuspěli, ale pak si Piroš vynutil faul Šafránka a Havlíček filigránskou tečí překonal nevidícího Hyláka po ledě.

Za chvíli však bylo sníženo, trefil se Pavlin a ve stejném čase navíc Frolo dostal svou pátou a šestou trestnou minutu v zápase. Litvínov se ubránil.

I začátek třetí části vyšel HCVL náramně, Duda dostal kolmý pas od Kubáta, který mu ideálně přitečoval Hanzl a samostatný nájezd proměnil, 3:1! Nejhezčí akce zápasu.

Pšurný byl při chuti, pálil z mezikruží. Litvínov byl lepší, ale utkání přesto místo rozuzlení dostalo ještě zápletku. Za obranu se po nepovedeném střídání dostal hostující Mikulík, Gula musel zatáhnout za záchrannou brzdu Mikulík po kličce bekhendem zavěsil, 3:2.

Předtím i brzy potom měl šanci Martynek, ale došlo na obligátní závěrečný time out a odvolání brankáře. Z obranného pásma se do středního protáhl Duda a rozhodl.

Litvínov oslavil první barážovou výhru, šestou v řadě za sebou. Byla zasloužená. V pátek se vydá do Jihlavy a v neděli od půl čtvrté přivítá doma Karlovy Vary.

Druhý zápas: K. Vary - Jihlava 6:3

Jiří Šlégr: "Vstoupili jsme do utkání dobře, vytvářeli si tlak, ale bohužel z toho nepadla branka. Ve druhé třetině jsme trochu přestali hrát a pustili soupeře víc do hry. O přestávce jsme si řekli, že se vrátíme ke hře z první třetiny a to se nám vyplatilo. Po zbytečné chybě jsme inkasovali z trestného střílení, to by se nám nemělo stávat. Ale jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce."

HC Slavia Praha

Jan Srdínko: "Vstup do utkání nám nevyšel a Litvínov nás přestřílel. Ve druhé třetině jsme se dostali do hry, dali jsme kontaktní gól na 1:2. Trošku nás pak opět srazila dolů branka v úvodu třetiny. Soupeř nám odskočil a vedení už si pohlídal."