Zápasy 08. 01. 2016, Redakce

Třinec srazil Hanzl v čase 55:04

Litvínov vydřel první výhru v sezóně nad Třincem a hlavně cenné tři body! Přestože půl zápasu nemohl dát gól a nedařily se mu přesilovky. Ale dobře bránil, opět mu zachytal brankář (Michael Petrásek) a tak se dočkal vítězného zásahu z hole Robina Hanzla, který měl v zápase bilanci 1+1.

34. kolo, 08.01.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Oceláři Třinec
HC VERVA Litvínov HC Oceláři Třinec
2 1

0:1, 1:0, 1:0

Petrásek – Kubát, Chaloupka – Pavelka, Pavlík – Frolo, Gula – Hořava, Duda, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Vantuch, Gerhát, Piroš – Jurčík, Válek, J. Doležal. Připraven Janus. Trenéři Rulík a Šlégr

Hrubec – Linhart, Nosek - Galvas, Klesla - M. Doudera, Slovák – Dravecký, Žejdl, Irgl – Sýkora, Polanský, Tybor – Adamský, Plíhal, Kopecký – Jašek, Rufer, Matuš. Připraveni Hamerlík a Roth. Trenéři Dopita a Mucha

Litvínov poslal do hry znovu brankáře Petráska a před něj až na Skleničku stejnou sestavu jako v Boleslavi. Tedy bez zraněného Jánského, bez Hübla, který již po operaci začal s tréninkem mimo led, a bez Šrámka, jenž byl ve čtvrtek s týmem poprvé na ledě.

Vyrovnaný začátek se zlomil pro hosty ve 4. minutě, kdy po úniku po levém křídle prostřelil Petráska Tybor. Vzápětí Kubát tečoval Lukešovu střelu těsně vedle. Verva pak nevyužila dvě přesilovky (8. Sýkora, 13. Jašek).

Petrásek se vyznamenal proti dorážce Draveckého a smutný byl v 19. minutě, když na druhé straně jeho spoluhráč Hanzl z obdobné situace také neuspěl. Oceláři dokázali hodně ran soupeře zblokovat.

Po změně stran byl dlouho obraz hry prakticky stejný. Litvínov se tlačil dopředu za gólem, kterého ne a ne dosáhnout, Oceláři čekali na své – převážně brejkové – kontry. Další dvě marné přesilovky Vervy (25. Polanský, 29. Žejdl). Druhý proviněný se po návratu z trestné lavice dostal do brejku, který Petrásek zneškodnil. Ale zároveň byl faul odpískán Kubátovi.

A přišel slepený trest, ke Kubátovi přisedl na 41 vteřin Gula, který dostal tucet minut. Litvínov se ubránil a po šanci hostí z brejku udeřil. Doklepával třinecký odchovanec Martynek. Místo 0:2 to bylo 1:1 a málem 2:1: ve 38. minutě Pavelka trefil z voleje tyč.

Petrásek hned po změně stran máchl instinktivně lapačkou proti kotouči, který viděl na poslední chvíli, a uchránil svůj tým od pohromy. Hořavu ve 3. třetině vystřídal v první řadě Vantuch. Vyloučení Polanského vzbudilo trochu vášně, bližší sudí rozpažil, vzdálenější zvedl ruku.

Byla to ale nejhorší přesilovka Vervy, nevyšlo to ani při trestu Adamského, který vyhodil jako druhý třinecký hráč v zápase puk do hlediště. Pirošovi ještě u brankové čáry zabránil v gólu Hrubec, vzápětí na druhé straně zazvonilo břevno, lámal se zápas...

Hanzl rozjásal tribuny při signalizovaném vyloučení! Zbytek zápasu Verva i přes krátkou power play zvládla a snížila tak odstupy na některé celky před sebou. Povzbuzení před derby a dalšími důležitými zápasy.

Zlepšené výkony třinecké česko-slovenské legie v Litvínově narazily na poctivé úsilí domácích, byť mu chyběla lehkost.

Michael Petrásek, nejlepší hráč domácích: "Mrzel mě trochu ten gól, byla to prakticky první střela na branku. Hlídal jsem si spíš první tyč a pak už jsem to na druhé straně nestačil včas zavřít. Ale super, že jsme pak dali dva góly a vyhráli! Co mi řekli kluci v kabině? Pochválili mě a já pochválil je," usmíval se gólman, který pomáhá i prvoligovému Mostu a který prozradil, že v Chomutově v neděli by se brankáři Vervy měli opět prostřídat.

Jiří Šlégr: "Určitě se zápas rozhodl v třinecké přesilovce pět na tři, souhlasím s kolegou. Povedlo se nám to ubránit. My jsme pak dali gól hned potom, co měl soupeř brankovou šanci. Snažili jsme se ubojovat vítězství a byli jsme ti šťastnější. Dlouhodobě se snažíme hrát především z obrany a vybojovat góly, v naší situaci nám ani nic jiného nezbývá."

HC Oceláři Třinec

Jiří Dopita: "Budu stručný. Porážka je pro nás celkem krutá. Neodehráli jsme utkání špatně, s výjimkou první poloviny druhé třetiny, kdy jsme nebyli moc na kotouči. Ve druhé půlce druhé třetině jsme měli x šancí a hlavně - neproměnili přesilovku pět na tři. To se potom ukázalo asi rozhodující. Soupeř potom důrazem do brány a takovou víceméně šťastnou brankou vyhrál, takový je sport."