Zápasy 20. 09. 2020, Vladislav Kollert

Úvodní duel sezóny body nepřinesl, Litvínov prohrál 2:4

L i t v í n o v - Litvínovu se nepovedlo úvodní utkání extraligové sezóny a podlehl Hradci Králové v nedělním duelu 2:4. O branky na straně domácích se postarali Patrik Zdráhal a Tomáš Pospíšil.

1298

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 21. P. Zdráhal (Jarůšek, Sčotka), 45. Pospíšil (F. Lukeš, Ščotka)

Branky a nahrávky Mountfield HK: 5. R. Pavlík (Koukal, Jank), 24. Jank (Orsava, Smoleňák), 28. Orsava (TS), 51. V. Růžička (Kelly Klíma, J. Sklenář)

0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4

Pešina, Šindel – Gerát, Zíka

Godla (Honzík) – Irving, Ščotka (C), Balinskis, Cibulskis, Kudla, Štich (A), L. Doudera – P. Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, V. Hübl, F. Lukeš – Látal, M. Hanzl (A), Petružálek – Zygmunt, Gerhát, M. Havelka.

Mazanec (Š. Lukeš) – Nedomlel (A), Hronek, Jank, Blain, Šalda, F. Pavlík (A), R. Pilař – Orsava, Cingel (C), Smoleňák – J. Sklenář, V. Růžička, Kelly Klíma – Perret, Kevin Klíma, Lev – R. Pavlík, Koukal, Jergl.

První utkání letošní sezóny 2020/2021 přišlo s čtyřdenním odstupem, diváci se nicméně hokejové akce přeci jen dočkali. Po pozitivně hodnocené přípravě litvínovského celku přijel na zimní stadion Ivana Hlinky královéhradecký Mountfield, vedený jednou z největších posil letošního ročníku extraligy, Filipem Hronkem.

I Litvínov se ukázal v obměněné sestavě. Do prvního zápasu v černožlutém dresu zasáhl Oskars Cibulskis, extraligový debut si odbyli také Janis Uvis Balinskis a Aaron Irving. Do zápasu naopak nezasáhl navrátilec Jan Myšák kvůli zranění.

Vyrovnaná první třetina

Úvodní minuty patřily Hradci Králové. Denis Godla měl od začátku více práce, než jeho protějšek v královéhradecké brance a byli to právě hosté, kdo otevřel skóre zápasu. Při rychlém protiútoku ujel po levém křídle Radovan Pavlík a přesně trefil odkrytou část Godlovy branky – 0:1.

Litvínov poté dokázal hosty tlačit, hlavně při přesilové hře po vyloučení Koukala. Petružálek i Mahbod však nedokázali propasovat puk za Mazancova záda, skóre v první třetině tak zůstalo nezměněné.

Skvělý úvod do druhého dějství i přesné trefy Mountfieldu

Dobré vstupy po třetinových přestávkách Litvínov ukazoval už v přípravě, v prvním ostrém duelu to jen potvrdil. Již po 48 sekundách od úvodní buly využili domácí přečíslení 3 na 2, když Richard Jarůšek nabil na pravé křídlo Patriku Zdráhalovi, který nezaváhal a připsal si svůj první extraligový gól v barvách Litvínova – 1:1.

Litvínov mohl jít dokonce do vedení, skvěle hrající Mahbod však jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi Mazance. Naopak, staré otřepané „nedáš, dostaneš“ zafungovalo i dnes, když po těsné situaci na modré čáře vykombinovali královéhradečtí hráči obranu Litvínova a Bohumil Jank prostřelil padajícího Godlu – 1:2.

O několik minut později bylo před litvínovskou brankou opět velmi dusno. David Štich totiž fauloval ujíždějícího Kellyho Klímu, rozhodčí tak nařídili trestné střílení. K tomu se postavil Jakub Orsava, který nedal Godlovi šanci a poslal Hradec do dvoubrankového vedení – 1:3.

Litvínov během druhé třetiny dostal ještě půlminutovou šanci v podobě hry 5 na 3, organizovaná obrana hostů však nedovolila Vervě snížení skóre. Ke konci třetiny se ještě blýskl v záři reflektorů Denis Godla, který fantastickým zákrokem vychytal pokus Pavlíka v přečíslení.

Snížení k bodům nevedlo, Hradec si náskok pohlídal

Očekávaný tlak domácích mohl začít již po patnácti vteřinách posledního dějství, kdy byl vyloučen Smoleňák za faul loktem. Jarůškovy ani Balinskisovy pokus nicméně přesné nebyly, Litvínov byl ale mnohem aktivnější. Odměnu za snahu dostal černožlutý celek po individuální akci Tomáše Pospíšila, který vymíchal Mazance a dal domácím naději v podobě snížení.

Na plné obrátky nicméně zapnul také Mountfield. Godla si nejdříve vychutnal Kellyho Klímu ve velké příležitosti, na pokus Vladimíra Růžičky však již nestačil – 2:4.

Verva se ještě snažila vykřesat naději ve formě pokusů Mahboda, Pospíšila i Hübla s Lukešem, Mazanec však další změnu skóre nepřipustil. Všechny tři body tak po úvodním extraligovém duelu putují do východních Čech.

Vladimír Országh

„První třetina nebyla z naší strany ideální. Povedl se nám ale nástup do druhé třetiny, soupeř však byl stále nebezpečný a hrozil z brejkových situací. Ve třetí třetině jsme se ještě snažili s výsledkem něco udělat, bohužel se nám to nepovedlo. Soupeř byl mnohem silnější v osobních soubojích, byl lepší v malých věcech, které vyhrávají zápasy. I proto dnes bere tři body."

Mountfield HK

David Kočí

„Jsme hodně rádi za tři body. Náš výkon měl vzestupnou tendenci - v první třetině jsme měli problémy v obranném pásmu, s časem jsme se ale zlepšili, hlavně v pohybu. Třetí třetinu jsme odehráli úplně nejlépe, snažili jsme se hrát aktivně. Naši hráči hráli naplno, plnili, co jsme si řekli. Jsme vděční za tu výhru."