Zápasy 04. 03. 2018, Redakce, foto: J. Jindra

V Brně bez bodu i gólu

Na ledě Komety se Vervě nedařilo, nevstřelila ani gól a tak není divu, že nezískala ani bod. Už v úterý míří žlutočerný tým ven ve skupině o umístění na 11. až 14. příčce, v pátek a v neděli bude hrát doma.

52. kolo, 04.03.2018, DRFG Arena, Brno
logo HC Kometa Brno
HC Kometa Brno HC VERVA Litvínov

Čiliak – Štencel, Němec, Gulaši, Krejčík, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, Holík, Vincour – Mallet, Nečas, H. Zohorna – Dočekal, Čermák (C), Vondráček – Horký, R. Zohorna, Kratochvíl. Připraven Langhamer. Trenér Zábranský, Horáček, Pokorný

Petrásek – Iberer, Sørvik - Šesták, Čutta – Baránek, Gula – Doudera – Černý, Mikúš, Růžička – Trávníček (C), Gerhát, Hanzl – Lukeš, Hübl, Jánský – Jurčík, Válek, Matoušek. Připraven Kantor. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec

Kometa si před play off potřebovala spravit chuť po pátečním debaklu v Olomouci, navíc měla v sázce čtvrté místo. Verva začala málo nebezpečně v útoku a tak se musela spolehnout na defenzívu. Fungovala až do 14. minuty, kdy Gulovo vyloučení potrestal dorážkou R. Zohorna, 1:0.

Střelec jen tři minuty předtím zůstal ležet po Čuttově zákroku u mantinelu před litvínovskou střídačkou, ale v zápase pak pokračoval.

Úvodní oťukávání ukončil v 7. minutě průnikem po pravém křídle a neúspěšnou koncovkou Kratochvíl. První trest zapsali v 8. minutě Barinkovi. Po tlaku hostí měl možnost Zaťovič, pálil vedle.

Hned po vedoucím gólu byl vyloučen druhý hráč hostí Mikúš. Oslabení Litvínov zvládl a sám v něm zahrozil, Hübl hledal za obránce sprintujícího Lukeše.

V závěru třetiny začal tlak modrých sílit. Petrásek zachránil před Čermákem (17.) a pak i po brejku dva na jednoho Horkého s Kratochvílem. Ve 20. minutě dorážel Nečas těsně vedle, ale čtyři vteřiny před přestávkou stihl přece jen využít tlak Komety Krejčík, 2:0.

Po pauze žlutí neinkasovali ani jednou, často se o to přičinil hlavně gólman Petrásek. Někdy mu pomohlo, že protihráč v šanci ještě přihrával, jako ve 21. minutě Mallet (chvíli na to byl vyloučen), nebo Zohorna, po němž se do koncovky dostal ještě Čermák, ale litvínovský gólman s pomocí trochy akrobacie zachránil.

Takže – povede se něco na druhé straně? Co se snížením vrátit do zápasu? Ve 27. minutě se o to z pravé strany pokoušel Trávníček, dvě minuty na to hledal v přečíslení Mikúš Černého, ale přihrávka byla tečována. Doudera s Barinkou byli vyloučeni zároveň, takže poslední přesilovkou druhé třetiny byla ta po Hüblově vyloučení ve 31. minutě.

Po 41 vteřinách třetí části rozhodl zápas Mallet, který dostal přesný centr před branku z levé strany a zblízka puk usměrnil do sítě. Svým druhým gólem v utkání pak upravil na 4:0 z voleje Krejčík.

Litvínov se alespoň k čestnému úspěchu za celých šedesát minut nedostal, patnáct střel na Čiliakovu klec bylo málo. Zakončil tak základní část se ziskem jen padesáti bodů.

V úterý rozehraje Verva další část sezóny v Chomutově, v pátek přivítá doma Boleslav (17:30) a v neděli Jihlavu (15:30).

logo HC Kometa Brno

HC Kometa Brno

Kamil Pokorný: "Kluci hráli s velkou chutí, dařila se nám kombinace a měli jsme pohyb. Bylo vidět, že chceme odčinit prohru v Olomouci a odvděčit se fanouškům za nepovedený zápas. Chybělo tomu víc branek, ale Petrásek chytal výborně. Nicméně naše výhra je naprosto zasloužená. Jsem rád, že Čiliak vychytal nulu, tím mu před play off stoupne sebevědomí."

Radim Skuhrovec: "Ve všech parametrech, jako je bojovnost, nasazení, odhodlání, přesnost přihrávek, nás Kometa převýšila a zaslouženě bere tři body. Ze začátku to bylo vyrovnané, pak domácí dostali přesilovku a tu využili. Následně přišla naše chyba v pásmu a Brno přidalo druhou branku do šatny. Poté už svou hru Kometa kontrolovala a výsledek si pohlídala."