Zápasy 19. 01. 2018, Redakce, foto: J. Jindra

V Liberci tři inkasované góly v oslabení

Tři přesilovky využili domácí v severočeském derby. Litvínov v něm skóroval až za stavu 0:4 a to již bylo na zvrat pozdě.

41. kolo, 19.01.2018, Home Credit Arena, Liberec
logo Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec HC VERVA Litvínov
5 1

0:0, 2:0, 3:1

Will – Pyrochta, Ševc (C), Jánošík, Derner, Maier, Šmíd – Bakoš, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Bližňák, Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – Špaček, Vantuch, Vlach. Připraveni Janus a Bednář. Trenéři Pešán a Mlejnek

Kantor – Kubát, Doudera – Šesták, Pilař - Baránek, Gula – od 2. tř. Sklenička - Lukeš, Hübl, Gerhát – Trávníček (C), Havlíček, Smolka – Matoušek, Hanzl, Havelka - Jícha, Válek, Dufek. Připraven Soukup. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec

Jen dva hráči z rozsáhlé marodky Vervy (Pilař a Sklenička) se vrátili do Zápisu o utkání před duelem 41. kola, chyběl navíc v zápase proti Plzni zraněný Hunkes.

Po - v Liberci tradiční - české státní hymně začali aktivněji domácí a Bakoš ostře prověřil Pavla Kantora už ve 2. minutě. Pohyblivý a pozorný litvínovský gólman držel šance Vervy celou první třetinu.

Havelka musel při prvním střídání ven za nedovolené bránění, ale Tygři se přes minutu nemohli dostat do útočného pásma. V závěru oslabení dokonce Willa ohrozil Kubát.

Pak už to bylo horší. V 6. – 7. minutě tlak modrých zesílil a Ordoš měl blízko ke gólu, stejně jako Krenželok v minutě jedenácté. Za Vervu odpověděl mezi tím dvěma pokusy zdálky uzdravený navrátilec do sestavy Pilař, při krátkém tlaku třetí formace.

Pak až v 16. minutě hosté znovu vystrčili růžky a několikrát za sebou z levé strany zaměstnali brankáře Willa, který dostal přednost před Janusem. Ze zlepšené hry vyplynul první faul Libereckých (Vlach držel Pilaře). V tu chvíli těžko mohlo někoho napadnout, že dalších sedm vyloučených hráčů bude mít žlutý dres...

V početní výhodě přišla jedna možnost, Hanzl nabil Pilařovi, jehož volej gólman kryl. Závěr třetiny patřil domácím, Ordoš a Bakoš na Kantora nevyzráli. Zásahy gólmanů: 5 - 11.

Ve druhé třetině se poměr trestů změnil z 1:1 na 0:5 a to určilo ráz utkání. Tygři dvě přesilovky využili a to ještě neproměnili dvě výhody pět na tři, jednu krátkou, jednu delší.

Litvínov promarnil svou zápasovou šanci ve 21. minutě, kdy po pěkné kombinaci první řady mohl dostat mužstvo do vedení Gerhát, ale Will byl proti.

Pilařův trest žlutí ubránili, ale pak se stejný hráč provinil znovu a Jaškovi se vyplatilo, že se s pukem po křídle natlačil až před branku, 1:0. Kantor pokračoval v dobrém výkonu, zlikvidoval Kvapilovu šanci. Hanzl a Hübl usedli na trestnou lavici v rozmezí 1:46 min., k Hüblovi pak zase přibyl Kubát. Když už se hrálo pět na čtyři, doklepl zblízka puk do sítě Redenbach, 2:0. Zásahy gólmanů: 8 - 12.

Třetí část začala třetím vyloučením Vervy ve druhé minutě hry (42. Baránek) a Liberec potřetí v zápase udeřil z přesilovky. Zblízka se trefil podruhé v utkání Jašek. I v pořadí sedmý trest za sebou patřil žlutým (51. Baránek), náporu šelem se tentokrát Verva ubránila.

Inkasovala pak počtvrté, šest minut před koncem bylo rozhodnuto. Teprve poté si znovu zahrál přesilovku i Litvínov, dokonce pět na tři. Na Willa při ní poprvé vyzrál Hübl a konečně si tak užili alespoň jednu radost Ropáci v hledišti. Ale při pokračující hře pět na čtyři se trefil v oslabení Pyrochta, 5:1. Kantor poté vzteky zahodil hůl.

Hübl v téže minutě z úhlu poslal puk do odkryté klece a vracející se Will jej někde u brankové čáry chytil. Zkoumání záznamu hry druhý gól HCVL nepřisoudilo a rozdíl ve skóre zůstal do závěrečného hvizdu čtyřbrankový.

Bílí Tygři Liberec

Filip Pešán: "Jsem rád, že jsme byli poctiví, i když jsme v některých situacích neproměňovali svůj tlak v góly. Byli jsme ale trpěliví a zaslouženě vyhráli."

Radim Skuhrovec: "Utkání se nám samozřejmě nehodnotí dobře. Soupeř nás předčil ve všech činnostech. Nepředvedli jsme takový výkon, abychom bojovali, předvedli nasazení a tlak do brány. Jsme ve fázi, kdy se nám moc nedaří. Takový tým musí bruslit a bojovat. V tom byl Liberec jednoznačně lepší, proto je výsledek takový. Soupeři gratuluji, vyhrál zaslouženě."