Zápasy 02. 02. 2018, Redakce, foto: M. Ježowicz, L. Rybaříková

V Třinci boj až do konce, nakonec chyběl jen gól

Z 1:4 na 3:4 dotáhl Litvínov na ledě Ocelářů, víc už nestihl. Dobrý výkon kazila horší koncovka, i přesto nakonec k bodovému zisku mnoho nechybělo.

46. kolo, 02.02.2018, Werk Arena, Třinec
logo HC Oceláři Třinec
HC Oceláři Třinec HC VERVA Litvínov
4 3

0:0, 2:1, 2:2

Hrubec – Krajíček (C), M. Doudera, Musil, Roth, Linhart, Adámek – Chmielewski, Rákos, Petružálek – Dravecký, Marcinko, Mart. Růžička – Adamský, Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa. Připraven Hamerlík. Trenéři Varaďa a Zadina

Kantor – Baránek, Iberer – Kubát, Gula – L. Doudera, Čutta – Sklenička – Marek Růžička, Mikúš, Hanzl - Lukeš, Hübl, Jánský – Trávníček (C), Gerhát, Jurčík – Matoušek, Válek, Řehoř. Připraven Soukup. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec

První třetinu Litvínov s prohozenou první a druhou útočnou řadou určitě vyhrál na body (na šance), ne však na góly. Oceláři sice začali lépe a Růžička po minutě hry hned dvakrát nebepzečně pálil na Kantora, který musel chváli na to likvidovat ještě Ciencialovo usměrnění puku.

Pak už počítala šance hlavně Verva. Ve 4. minutě přihrál zpoza branky Mikúš Douderovi a hned na to Gerhát z otočky Trávníčkovi, ani jedna koncovka se ale neujala.

V 5. minutě jel Hübl sám na branku! Z modré na modrou dostal kolmici od Lukeše a jeho zvedák orazítkoval spojnici tyče a břevna...

Pak se několik minut hrálo bez větších šancí. Baránek tvrdě ale čistě u mantinelu atakoval Růžičku, ten jej po chvíli seknul a musel ven. Litvínovu hra v početní výhodě moc nešla. V 15. minutě srovnal poměr vyloučených Hübl, ale také domácí toho mnoho nepředvedli. Naopak, Krajíček musel hasit hrozící požár po úniku Gerháta s Douderou v oslabení.

Ještě ve 20. minutě střílel litvínovský Růžička a Hrubec musel vyrážet. Škoda, za sympatický výkon si žlutí vedení do kabiny zasloužili.

A vlastně totéž platilo i po změně stran. Jen mezi šance hostů přišel gól, Roth otevřel skóre brzy po zahájení hry. Litvínov okamžitě odpověděl dvěma možnostmi, při druhé hledal Lukeš v přečíslení volného Hübla, ale přihrávka byla přizvednuta a její adresát navíc spadl.

Pak šance Chmielewského, ale hned na to Hanzlova, který pak od tyčky ještě přihrál Mikúšovi, ale nic z toho… Až Jurčíkova teč Baránkovy střely od modré čáry zapadla do sítě, 1:1.

Dvě možnosti k dorážkám se otevřely během jednoho střídání pro Trávníčka. Kantor vylapal Adamského i zneškodnil dravý průnik Adámka, pak měl obrovskou šanci Marek Růžička, ale po "nedáš" platilo až: "dostaneš", Polanský dostal ideální přihrávku a zblízka nezaváhal.

A zase pokoušeli štěstí Verváci, Hanzlovi nabil mezi kruhy Mikúš, puk šel vedle. Svačinu pak vybídl ke gólu Polanský, kotouč mířil za Kantorova záda, ale trefil jej zezadu do betonu. A poslední slovo měli agilní Růžička a po něm ještě Hübl, Hrubec však odolal.

Trávníček mohl po Gerhátově přihrávce vyrovnat ve 43. minutě. Pak začali Oceláři získávat převahu a Adamský v polovině závěrečné dvacetiminutovky zvýšil bekhendem na 3:1.

Teprve poté přišlo druhé a třetí vyloučení Vervy (53. Lukeš, 54. Kubát), oslabení tři na pět bylo ale jen kratičké. Roth však přidal čtvrtý gól a vypadalo to, že je rozhodnuto. Za Vervu ale vzápětí korigoval Válek, 4:2.

Trenéři si minutu před koncem vzali oddechový čas, odvolali gólmana a 33 vteřin před koncem po pěkné kombinaci s Gulou a Mikúšem Trávníček, který předtím zboural Adámka, snížil na rozdíl jediného gólu! Času na další atak už ale zbylo málo.

Sympatický výkon a nakonec jen těsná porážka na ledě favorita. Tak v neděli?

HC Oceláři Třinec

Marek Zadina: "Utkání jsme neodehráli tak, jak jsme si představovali. Z týmu zaslouží pochvalu především brankář Hrubec, který nás hodně podržel. Důležité bylo, že se nám povedlo za stavu 2:1 zlomit zápas na naši stranu. Martin Adamský ujel a dal gól na 3:1. Musím říct, že Litvínov se zvedl. Neodehrál vůbec špatné utkání, jsme rádi, že body zůstaly v Třinci."

Radim Skuhrovec: "Oproti minulému zápasu jsme znovu podali zlepšený výkon. Dostávali jsme se i do brankových příležitostí, bohužel jsme je nedokázali proměňovat. Soupeř naopak své šance využil a to je důvod, proč jsme v Třinci prohráli. Je to obrovská škoda."