Zápasy 07. 10. 2018, Šimon Kadeřávek

VERVA jde zpět do čela! Porazila Hradec 2:1

L i t v í n o v - Dnešní utkání slibovalo zajímavý zážitek. Hradec v pátek vystřídal VERVU v čele hokejové ligy. Litvínov chtěl rovněž odčinit porážku 0:2 s Třincem. Trenér Razým musel opět řešit problémy s kádrem, dnes mu totiž chyběl Juraj Mikuš, a tak tým doplnil mladíkem Martinem Havelkou, který podal velmi dobrý výkon a i díky němu porazil Litvínov Hradec Králové 2:1.

5024

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 37. F. Lukeš (Myšák, Strejček), 42. V. Hübl (F. Lukeš, Petružálek)

Branky a nahrávky Mountfield HK: 24. Cingel (R. Pavlík)

0:1, 2:1

Pavlovič, Pešina – Gerát, Hynek

Janus (Hanuljak) – Hunkes, Šesták, Ščotka, L. Doudera, Romančík, Trávníček (C), Strejček – Petružálek (A), Gerhát, J. Černý – Myšák, V. Hübl (A), F. Lukeš – D. Tůma, M. Hanzl, Matoušek – Jurčík, Řehoř, M. Havelka.

Maxwell (J. Pavelka) – Linhart, Zámorský, Graňák (A), Cibulskis (C), Rosandić, F. Pavlík (A), Nedomlel – Rákos, Koukal, Smoleňák – R. Pavlík, Cingel, Vincour – Miškář, Dragoun, Paulovič – Bezúch, Kukumberg, Vopelka.

Souboj dvou celků, které bojují o první příčku sliboval velmi dobré a vyrovnané utkání. Litvínov se snažil odčinit dvougólovou prohru s Třincem, a proto do utkání doslova vlétl. Nejdříve prověřil betony brankáře hostů Hunkes. Po několika minutách nadzvedl domácí fanoušky ze židle pokus Viktora Hübla. Hradec se nenechal zahanbit a snažil se útočit. Mezi povedené pokusy patřila Kukumbergova střela.

Důležitý moment v první třetině bylo vyloučení Rosandiče a následně Linharta. Domácí tak rázem hráli přesilovku 5 na 3, která však nebyla zužitkována. Nejvýraznější šance v přesilové hře patřila Františku Lukešovi. Poté co Mountfield přežil přesilovku se hnal vpřed. Velkou snahu předvedl Vopelka, který zdatně vystřelil na Januse. Litvínov na to odpověděl několika nepřesnými střelami. Nicméně závěr třetiny patřil Hradci. Velmi nebezpečně střílel Zámorský, ale i po této situaci zůstal Janus nepřekonaný.

Do druhého dějství vstoupil lépe Litvínov. První šance třetiny patřila Řehořovi, ale zdatně mu sekundoval Martin Havelka, který byl velmi blízko brance. Paradoxně šel první do vedení Hradec. Lukáš Cingel se protáhl po pravé straně a prostřelil domácího brankáře. Hráči Litvínova se chtěli vyvarovat podobnému osudu jako v pátek, a tak zvýšili svůj tlak.

Litvínovskou převahu narušilo hradecké intermezzo v podobě střel Pavlíka a Dragouna. Mountfield byl velmi blízko brance a mohl jít do trháku. Verva výborně ubránila přesilovku a mohla se tak vrhnout na utočení. David Tůma a Jakub Černý otestovali Maxwellovu pozornost. Závěr třetiny byl velmi vypjatý. Nejdříve se jeden z hradeckých obránců srazil s Janem Ščotkou, který se ihned poroučel na střídačku. Nicméně vzápětí se dostal ke kotouči Jan Myšák, a ten posunul kotouč Františku Lukešovi, který překonal Maxwella a účty byly rázem srovnány.

Poslední třetinu zahájila Verva přesilovkou 5 proti 3. Ale až v okamžiku, kdy jeden z hradeckých opouštěl trestnou lavici, Litvínov prostřelil Maxwell. Roky prověřená souhra Františka Lukeše a Viktora Hübla opět přinesla své ovoce. A právě Viktor Hübl poslal Vervu do vedení. Další okamžiky třetiny už byly ve stylu tvrdého boje. Nejvíce z hradeckých byl vidět kapitán Petr Koukal, jenž byl dvakrát velmi blízko vyrovnávací brance.

Závěr utkání byl velmi vypjatý, poněvadž ani jeden tým nepolevil ve své urputnosti. Hrálo se především ve středním pásmu, protože většinu útoků šikovně likvidovali obránci. Jak už to v takových zápasech chodí, tak jsme byli svědky nervové koncovky. Mountfield odvolal Maxwella a hrál v šesti. Na úplném závěru se proti pravidlům provinil litvínovský Ščotka, a tak několik posledních vteřin hrála Verva v oslabení. Jenže Janus žádný gól za svá záda nepustil a Verva se tak vrací do čela ligy.

Radim Skuhrovec (HC VERVA Litvínov):

My jsme se na utkání svědomitě připravovali, chtěli jsme něco udělat se vstupy do utkání, s prvními třetinami, které nám moc nešly. Dnes se nám vstup do utkání povedl, pak nám tedy výborně hrající Mountfield odskočil do vedení, ale musím pochválit kluky. To utkání odpracovali naplno a šli jsme si za vítězstvím. Myslím si, že jsme pro vítězství dnes udělali všechno, ale na druhou stranu si myslím, že divák, který zavítal na stadion do Litvínova nebo měl možnost utkání sledovat, tak bylo vidět, že utkání mělo náboj. Byl to výborný hokej a my jsme samozřejmě rádi, že se nám podařilo urvat vítězství. Samozřejmě, že je důležité, abychom si odpočinuli a připravili se na další utkání, protože je důležité jít utkání od utkání a držet se cesty, kterou jsme si nastavili.

Mountfield HK

Tomáš Martinec (Mountfield HK):

Gratuluji domácím, šli si za vítězstvím a odehráli velmi dobrý zápas. My jsme měli špatný začátek, celou první třetinu byl Litvínov lepší a nám chyběl pohyb. Chyběl nám důraz v soubojích, ale od druhé třetiny jsme to zlepšili. Šli jsme zaslouženě do vedení, byla určitě škoda, že jsme nedali druhý gól, protože jsme měli šance a přesilovky, takže jsme mohli domácím odskočit. Bohužel nám domácí srovnali a rozhodlo se v přesilovce, kde jsme výborně ubránili oslabení 5 na 3, ale hned jak nám naskočil hráč, tak domácí dali gól. A závěr utkání si už domácí pohlídali a my jsme nebyli schopní dát gól, takže zasloužená výhra domácích.