Zápasy 25. 10. 2015, Redakce

Ve Zlíně bod po nájezdech

Poprvé Litvínov prohrál samostatné nájezdy, ze Zlína přivezl alespoň bod za remízu 2:2 po 60 minutách. Trefili se premiéroví střelci Smolka a Frolo.

14. kolo, 25.10.2015, ZS Luďka Čajky, Zlín
logo PSG Zlín
PSG Zlín HC VERVA Litvínov
3sn 2

1:2, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0

Kašík – Řezníček, Marušák, Žižka, Matějíček, Horák, Kotvan – Kubiš, Cibák, Čachotský – Říčka, P. Holík, Okál – Veselý, Vlach, Šťastný – Čech, Sedláček, Ondráček. Připraven Štůrala. Trenéři Vlach a Jurík

Janus – Kubát, Chaloupka – Frolo, Pavlík – Pavelka, Gula – Sklenička – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček – Jurčík, Piroš, Hořava – Kučera, Smolka, Gerhát. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Weissmann, Šlégr

Domácí měli před zápasem problém s brankářem. Kašíka, určeného jako jedničku, zranil při rozbruslení kotouč, ale k zápasu nastoupil. HCVL ve stejné sestavě, jako v tomto týdnu.

Zápas začal nepřesnostmi na obou stranách, které vyvrcholily ve třetí minutě. Zlín napadal se dvěma hráči, dostal pod tlak Kubáta, který přihrál Gerhátovi a ten v tísni "namazal" Kubišovi před branku - 1:0.

Následné vyloučení Žižky vyrovnáním neskončilo, protože přihrávku Pavelky na volného Hořavu do palebné pozice proti odkryté kleci stihli domácí zblokovat. Ale pak oba hráči Vervy, kteří se vyskytli u branky PSG, svou vinu napravili. Kubát přihrál Gerhátovi a ten před brankou ideálně našel Smolku, 1:1.

Litvínov poté hrál čtyři minuty ve čtyřech. Ubránil trest Skleničky a hned na to šel ven Chaloupka. Větší šanci si Zlín vypracoval až potom, Ondráček jel po kolmici sám na Januse, ale trefil tyč...

V 19. minutě to ve středním pásmu výborně udělal Lukeš, uvolnil sebe a vzápětí Hübla. Ten dal zpátky Frolovi a díky ráně švihem odchovance slovenského hokeje vedla Verva po pěkné akci 2:1. Hráče PSG doprovázel do kabiny pískot.

Po změně stran také přidali a dočkali se vyrovnání. Oba celky nejprve nevyužili po dvou přesilovkách. V oslabení uvolnil z rychlého protiútoku Trávníček Pavlíka, ale gól z toho nebyl, jen faul. V polovině utkání měla Verva tlak, po jeho skončení ale uspěli domácí.

Svou roli v inkasovaném gólu zdá se sehrála i vzdálenost střídačky hostí od vlastní branky ve druhé třetině. Zlín dvěma přihrávkami rychle přenesl hru přes celé kluziště a nekrytý Ondráček zblízka Januse z voleje prostřelil, 2:2.

Odpovědět mohl z dorážky Lukeš, Kašíka však zastoupil obránce Žižka, smůla... V závěru třetiny na nepřízeň osudu zase mohli žehrat domácí, při Pirošově trestu zle na Januse dotírali, ale gólman odolal.

Třetí část gól nepřinesla. Litvínov se musel bránit při vyloučení Lukeše, Čachotský pálil vedle. Tlak žlutočerných vyústil ve faul Cibáka. Po skončení přesilovky byli aktivnější domácí, ale Verva hru později vyrovnala. Jánský v přečíslení s Pavelkou střílel - bez efektu, a stejně tak dopadla přesilovka od času 58:52 (vyloučen zlínský Horák).

Její konec v nastaveném čase po gólu volal, ale přes zámek v útočném pásmu se tak nestalo. V 65. minutě si pěkně vyměnili puk Hanzl s Trávníčkem, stav 2:2 však i po této šanci zůstal nezměněn. Vzápětí byl Hanzl vyloučen, ani Zlín ve zkrácené výhodě ale neuspěl.

Takže nájezdy! Poprvé dopadly lépe pro soupeře. Ve druhé sérii překonal Januse jako první v sezóně Čech. Po Hüblovi neuspěl ani Lukeš a tak Čachotský pečetil výsledek.

PSG Zlín

Juraj Jurík: "Bylo to vyrovnané, bojovné utkání, jež dospělo až do nájezdů. V nich jsme byli šťastnější. Hráli jsme o bonusový bod, který jsme už třikrát v sezóně ztratili. Počtvrté to vyšlo a jsme za to strašně rádi."

Radim Rulík: "Bylo to vyrovnané a bojovné utkání z obou stran. Brzy jsme dostali první gól, po naší chybě jsme na něj soupeři nahráli. Ve druhé třetině jsme inkasovali po situaci, kterou jsme očekávali, věděli jsme, že Zlín dává dlouhé přihrávky za střídající hráče, a stejně jsme v tom udělali chybu. Abychom bodovali, bylo důležité nedostat v oslabení gól, což se nám podařilo. Zlín doma vždycky v přesilovkách otáčel zápasy. V prodloužení jsme měli přesilovku čtyři na tři my i soupeř, ale nikdo ji neproměnil, takže rozhodly nájezdy."