Zápasy 09. 09. 2020, Ondřej Mach

Verva poslední test před startem extraligy zvládla, Mladou Boleslav přehrála 3:1

L i t v í n o v - Generálka před začátkem Tipsport extraligy má pro černožlutou družinu vítězný nádech. Litvínovští hokejisté proti mladoboleslavským Bruslařům předvedli slušný výkon a zaslouženě zvítězili v poměru 3:1. O branky domácího týmu se postarali Patrik Zdráhal, Richard Jarůšek a Viktor Hübl.

přát., 09.09.2020, ZS Ivana Hlinky
logo BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov BK Mladá Boleslav
3 1

0:0, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 23. Zdráhal (Látal), 27. Jarůšek (Mahbod, Kolář), 45. Hübl (Lukeš)

Branky a nahrávky BK Mladá Boleslav: 24. Šťastný (Zbořil)

1:0, 1:1, 3:1

Jaroš, Jechoutek – Dědek, Hnát

Godla (Honzík) – Irving, Ščotka, Balinskis, Cibulskis, Kudla, Štich, Kolář – Zdráhal, Mahbod, Jarůšek – Pospíšil, Hübl, Lukeš – Myšák, Hanzl, Petružálek – Zygmunt, Gerhát, Látal

Krošelj (Růžička) — Ševc, Hrbas, Filmann, Bernad, Pláněk, Dlapa, Šidlík – Šťastný, R. Zohorna, Cienciala – Kousal, Najman, Strnad – Jääskeläinen, Zbořil (A), Alderson – Stránský, Bičevskis, Lunter

Oba týmy do posledního přípravného utkání před startem nejvyšší soutěže nasadily téměř kompletní sestavy. Chemiky do zápasu jako kapitán vedl matador Viktor Hübl, brankoviště dostal na starost Denis Godla.

Marné čekání na úvodní gól

Litvínov začal aktivně a během prvních pěti minut nebezpečně kroužil kolem klece Gašpera Krošelje. Domácí v rozletu zastavil až trest pro Uvise Balinskise, který si musel odpykat dvě minuty na trestné lavici za vysokou hůl. Bruslaři si ale při hře v početní výhodě větší příležitost nevytvořili, stejně pak dopadla přesilová hra Vervy za faul Martina Pláňka.

Hra se v průběhu první dvacetiminutovky srovnala, na obou koncích kluziště se však hrálo bez velkých šancí. Víc práce měl Krošelj, slovinský brankář musel ještě před první sirénou likvidovat nebezpečný pokus Františka Lukeše.

Strhující start druhé třetiny

Zatímco v první periodě se přítomní diváci branky nedočkali, tak na startu prostřední části hry se s nimi roztrhl pytel. V čase 22:24 otevřel skóre Patrik Zdráhal, který po chybě hostujícího brankáře zachytil puk a pohodlně ho poslal do odkryté klece.

Severočeši si ale vedení příliš dlouho neužili. O 49 vteřin později přihrál Adam Zbořil do druhé vlny Davidovi Šťastnému, a ten z mezikruží vyrovnal. Verva si náskok vzala zpět necelé tři minuty nato, rychlý kontr zakončil ránou pod horní tyč loňský nejlepší střelec Richard Jarůšek

Těsně po polovině utkání pomohl svým spoluhráčům domácí brankář Godla, když efektivním zákrokem zastavil akci Mladé Boleslavi. Na druhé straně tvrdým pokusem prověřil maskovaného muže Středočechů obránce Jan Ščotka.

Výhru stvrdil veterán Hübl

Nástup do třetí třetiny byl z obou stran v rychlém tempu, většina útoků však končila na pozorných obráncích. Velmi pěknou individuální akci předvedl útočník Radim Zohorna, následná střela ale Godlovu branku minula. Pár vteřin nato naopak zafungovala osvědčená litvínovská spolupráce a černožlutí se ujali dvougólového vedení.

Puku se za brankou soupeře zmocnil Lukeš, počkal si a milimetrovým pasem našel dobře postaveného Viktora Hübla. Jeho dlouholetý parťák už pak měl lehkou práci a z bezprostřední blízkosti překonal Krošelje. Odpovědět se zhruba třináct minut před koncem pokusil Zohorna, na slovenského gólmana ve službách Litvínova ale znovu nevyzrál.

Hosté se pokoušeli vsítit kontaktní branku, jejich snaze ovšem chyběly střelecké pokusy. Verva víceméně kontrolovala hru a v rámci přípravy mířila za čtvrtým vítězstvím. Posledních pár minut už mnoho zajímavých momentů nenabídlo, Litvínov tak doma porazil Mladou Boleslav 3:1.