Zápasy 13. 03. 2015, Redakce

Verva před vyprodaným zimákem do vedení. V sobotu odveta!

Podruhé po rekonstrukci hlediště se Zimní stadión Ivana Hlinky zaplnil do posledního místa. Sledoval skvostné představení domácích, kteří rozhodli zápas čtyřmi góly a Francouz ani jednou neinkasoval. Dvě využité přesilovky, jeden gól v oslabení!

1. ČTF (ČT 18:55), 13.03.2015, ZS I. Hlinky
logo HC Dynamo Pardubice
HC VERVA Litvínov HC Dynamo Pardubice
4 0

2:0, 1:0, 1:0

Francouz - Kubát, Chaloupka - Pavelka, Pavlík - Sklenička, Štindl - Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, Piroš, Jurčík. Připraveni Horák, Baránek a Kokeš. Trenéři Rulík a Hořava

Vejmelka – Zdráhal, Čáslava, Benák, Čutta, Kolafa, Gregorc, Ščotka, Havlík – P. Sýkora, Zohorna, Venkrbec – Radil, Nahodil, Starý – Tybor, Marcinko, Gašparovič – Poulíček, Moučka, Špaček. Připraveni Kristan a Kaut. Trenéři Říha starší a mladší

Verva nenasadila do hry obránce Gulu a Frola, útočníky Šrámka s Písaříkem, připraveni zůstali mladí obránci Baránek a Kokeš.

Litvínov za podpory tleskadel šlápl na plyn s Vervou i vervou hned od začátku. A stálo to za to!

Hned v 1. minutě vybídl Jánský Hübla, který před Vejmelkou přestřelil. Vzápětí Kubát bekhendem zaměstnal mladého pardubického gólmana znovu, ten kryl. Pavelka rodící se brejk svého týmu zhatil přihrávkou mezi dva hráče. Nervozita? Kdepak, při vyloučení Majdana střílel po chybné rozehrávce protivníka Sklenička, ale pak dal Pavelka gól! Čtyři vteřiny před Majdanovým návratem si provinilec na trestné lavici nadšeně plácal s okolostojícími, Pavelka totiž z levé strany švihem k bližší tyči otevřel skóre čtvrtfinále, 1:0.

Havlík – rýmuje se - Pavlík! První byl vyloučen a mladý litvínovský zadák od modré propálil všechno před sebou – 2:0! Hlediště se podruhé zažlutilo tleskadly "Góóól a Verva".

Druhé dějství nabídlo hostům tři přesilovky, ale branky přesto dosáhli Krušnohorci. Při Gerhátově trestu znovu mohl skórovat HCVL, Ručinský před Vejmelkou neuspěl. Chvíli to vypadalo, že ven půjde i Štindl, ale rozhodčí nakonec po poradě jeho trest odvolali, vyhozený puk byl tečován. Pět na tři se tak nehrálo.

Chaloupkův trest a klasickou přesilovku už sehráli hosté podstatně lépe, Francouz byl však bezchybný. Po obrovském litvínovském tlaku do branky fauloval Starý a Lukeš po parádní kombinaci zvýšil v přesilovce zblízka z úhlu na 3:0.

Jak ukázal i další průběh, bylo tím o osudu úvodního dějství série rozhodnuto. V jeho druhé polovině už přišel jen minimum trestů a ještě jeden gól žlutých. Kuriózní: Jánský s Lukešem přečíslili soupeře a i když jejich akce přímo gólem neskončila, puk si do sítě vzápětí srazil vracející se Špaček. V závěru chodily domácím puky z hole na hůl, vládla pohoda, stadión se roztleskal... A spustil mexickou vlnu.

Pardubice bojovaly o korekci a zdramatizování utkání, ale nasazení je v play off samozřejmost. Červení jej ukázali málo. Nabuzení a nažhavení domácích bylo o poznání větší.

Zítra znovu! Od půl šesté.

(Podívejte se na special video - celý záznam hymny s prostřihem na hráče, chorea fans a radost hráčů po utkání - dnes (v play off) místo klasické Děkovačky a Zvonění, které ve vyřazovací části s výjimkou postupového zápasu odpadají.

Radim Rulík: "Vyšla nám první třetina a od toho se zápas odvíjel. Výborně zachytali oba brankáři. Určitě to nebylo z naší strany úplně dokonalé, udělali jsme i chyby. Měli jsme jako trenéři ze začátku po dvoutýdenní pauze obavy. Jsem rád, že jsme do série v prvním zápase takhle dobře vstoupili."

HC Dynamo Pardubice

Miloš Říha starší: "Gratuluji domácím k zaslouženému vítězství. Začali jsme zápas neuvěřitelně bez nasazení, bojovnosti i taktiky, kterou jsme si určili. Z toho vyplynuly hned v prvním střídaní tři gólové šance domácích. Prohráli jsme třetinu zaslouženě 0:2 a mohlo to být i víc. Od druhé třetiny jsme v bojovnosti trochu přidali, ale Litvínov už byl rozjetý a hokejovější. Nemůžeme se dopouštět takových chyb, navíc byl soupeř úspěšnější v přesilových hrách než my. My v nich nesplnili, co jsme si řekli. Třetí třetina už se dohrávala, tam nás domácí přehrávali svou chytrostí a hokejovostí. Chtěli jsme vstřelit gól, nabádali jsme hráče, aby do toho šli, ale splnila to jen čtvrtá pětka mladých. Je to 1:0 pro Litvínov, ale myslím si, že si to teď všechno zase uvědomíme, spadneme dolů na led a začneme dělat tu hrubou hokejovou práci."