Zápasy 13. 03. 2016, Redakce

Verva rozhodla ve Varech v 59. minutě! Posílila naději, ale ztrácí tři body

100 vteřin před koncem tečoval ex-karlovarský útočník Radek Duda v přesilovce střelu obránce Pavelky a rozhodl o litvínovské výhře ve Varech 3:2. Důležité, žlutočerná šance vyhnout se baráži se zvýšila. Pardubice ale získaly ve Vítkovicích potřebné dva body a udržely náskok na příznivých třech bodech. Litvínov má ještě tři kola naděje.

P-out 3, 13.03.2016, KV Arena, Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary HC VERVA Litvínov
2 3

2:2, 0:0, 0:1

Závorka – Bičánek, Tomeček, M. Rohan, Sičák, Baránek, Benák – Vachovec, Skuhravý, Huna – T. Rohan, Kůs, Bartek – Koblasa, Marosz, Svoboda – Gorčík, Vrána, V. Tomeček. Připraveni Habal a Weinhold. Trenéři Mlejnek a Antonik

Petrásek – Kubát, Chaloupka – Pavelka, Pavlík – Frolo, Černý - Gerhát, Hübl, Lukeš – Duda, Hanzl, Hořava – Martynek, Piroš, Trávníček – Jurčík, Válek, T. Doležal. Připraven Řehoř. Trenéři Rulík a Šlégr

Verva poprvé nasadila do hry dalšího hráče ze zachráněného Mostu, po návratu Černého do sestavy naskočil po starším Jiřím Doležalovi poprvé i jeho 25-letý bratr Tomáš. Do branky se znovu postavil Petrásek, do sestavy se nevešli Gula, Sklenička a Reichel. Domácí povolali do hry z vyřazeného Kladna zkušeného útočníka Skuhravého.

První třetina měla dvě své odlišné poloviny, které se brankově navzájem vyrušily, i když padly čtyři góly. Hned v prvním střídání se do šance prodral Gerhát, ale tísněnému už mu před Závorkou koncovka nevyšla. Převahu měli litvínovští fanoušci v hledišti, převahu měl i jejich tým na ledě. A dokázal ji tentokrát také vyjádřit góly.

Hüblova sražená přihrávka se dostala v útočném pásmu ke Kubátovi, který si krásně vyměnil puk s Gerhátem a zakončil do prázdné klece. Po hokejové parádě 0:1. Minutu na to fauloval Svoboda a puk se po Rohanově nešikovném zásahu dostal na Hüblovu hůl, který se zblízka z úhlu nemýlil, 0:2.

Třetinu na druhou stranu otočila nečekaná branka Huny po střele z mezikruží ze snad první vážnější situace domácích, 1:2. Pak sice ještě Rohan vystrašil Závorku střelou na vlastní branku, ale že Litvínov vypadl ze své role, se ukázalo při Gorčíkově vyloučení ve 12. minutě. Až na Lukešovu možnost se Vervě v přesilovce nedařilo.

Po Jurčíkově šanci naplnil chvíli na to právě při jeho vyloučení pravidlo: "kdo nedá, může dostat", Skuhravý. Tečoval Bartekovo nahození z úhlu a puk překvapivě skončil v síti, 2:2. Tlak povzbuzené Energie umocnil Pavlíkův trest a černožlutí byli nakonec rádi, že do přestávky udrželi nerozhodný stav.

Druhá část začala vyloučením Chaloupky, ale přesilovky se v této třetině ukázaly velkou slabinou obou týmů, a platilo to později hlavně pro Vervu.

Přečkala oslabení, vytvořila si určitý tlak, ale pak ji zatrnulo při šanci Svobody a dorážce Koblasy. Z protiútoku zahrozil Kubát. Následovala znovu perioda s litvínovskou převahou. Umocnil ji faul Kůse, ke kterému po 33 vteřinách přisedl na trestné lavici ještě Bičánek, jenž fauloval Lukeše.

Výhoda pět na tři ale gól hostům nepřinesla, hlavně proto, že se ke střele odhodlali jen výjimečně. Až při hře pět na pět jel na Závorku sám Piroš, v pádu však poslal puk vedle. Pokračující sérii přesilovek Vervy (Koblasa, Skuhravý) přerušil na druhé straně faul Dudy. Také Energie ale se situací s hráčem navíc ve hře neuměla nijak zvlášť naložit.

I ve třetí třetině měl Litvínov více ze hry. Šance Jurčíka, přečíslení Trávníčka s Pirošem a Pavlíkova možnost zblízka však vyzněly naplano. Stejně jako Hüblův nájezd ve 48. minutě. První centr HCVL byl v 54. minutě faulován Rohanem a zápas nedohrál.

Tlak Severočechů sílil a v 58. minutě Gorčík u své branky po souboji s Pirošem vyhodil puk do hlediště. Ránu od modré ve výhodě tečoval Duda, gól! A výhra.

Byla zasloužená a zvýšila litvínovskou naději. Pardubice mají díky vyhraným nájezdům ve Vítkovicích náskok tři body a lepší vzájemné zápasy, ale zbývají ještě tři kola. Vítkovice se dnes definitivně zachránily.

HC Energie Karlovy Vary

Mikuláš Antonik: "Nám se vstup do zápasu opět nepovedl, nicméně do jsme se do něj vrátili, bojovali jsme. Na můj vkus jsme udělali dost chyb, nechali jsme se několikrát zbytečně vyloučit a při poslední přesilovce také soupeř rozhodl. Kluci dnes sice makali, ale bodový zisk je pro nás opět nula."

Radim Rulík: "Věděli jsme, že pokud máme mít nějakou naději, tak potřebujeme vyhrát. Po našem dobrém vstupu do zápasu se Vary dostaly zpět do utkání, daly kontaktní gól na 1:2. Tehdy jsme znejistěli a dostali v oslabení druhou branku. Myslím si však, že od druhé třetiny jsme nebyli horším týmem a rozdílový vítězný gól jsme si dnes zasloužili."