Zápasy 14. 10. 2016, Redakce

Verva skolila i mistra! Popáté za sebou vyhrála a má 21 bodů

Duel posledních mistrů rozhodovalo až prodloužení. Litvínov v něm proměnil třetí přesilovku v zápase a pokračuje ve vítězné sérii! Gól padl 3,9 vteřiny před koncem...

12. kolo, 14.10.2016, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo Bílí Tygři Liberec
HC VERVA Litvínov Bílí Tygři Liberec
3p 2

0:1, 2:1, 0:0 - 1:0

Janus – Strejček, Gula – Sørvik, Pavelka – Sklenička, Kokeš – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – Hořava, Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, Nejezchleb. Připraveni J. Hübl, Březák, Gerhát. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Lašák – Ševc, Šimek, Derner, Vitásek, Pyrochta, Mojžíš – Krenželok, Jelínek, Lakatoš – Radivojevič, Bulíř, Svačina – Ordoš, Mikyska, Bartovič – Vlach, Vantuch, Stránský – Špaček. Připraven Will. Trenéři Pešán a Mlejnek

Proti mistrovi nastoupila Verva opět s brankářem Janusem a marodku rozšířil Kubát, takže si poprvé zahrál Strejček a připraven byl i junior Březák. Do sestavy se vrátil (a úspěšně) Nejezchleb.

Po výkonu týmu v minulém zápase se na start obhájce titulu přišlo podívat znovu téměř plné hlediště. První část hry patřila hostům. Bez úhony přečkali první šanci domácích (6. Hübl) i první oslabení (6. Radivojevič). Po chybě v litvínovské rozehrávce měl kapitán Radivojevič první gólovku Tygrů, ale mířil vedle a jeho dorážku lapil Janus. Toho vyzkoušel dvakrát i najetý Derner a gólman HCVL nestačil až na dorážku Špačka, 0:1.

Druhou část začal Litvínov lépe, než končil tu předchozí a soupeři se zle vymstila dvě vyloučení 92 vteřin po sobě. Lakatoš krosčekoval, Vervě se přesilovka nedařila a Stránský mohl dokonce v oslabení zvýšit. Pak byl za vysokou hůl vyloučen Mojžíš a dvojnásobnou výhodu vzápětí využil dorážkou Nejezchleb, 1:1.

V pokračující klasické výhodě Tygři dlouho nepůjčili Krušnohorcům puk, ale pak jej za Lašákem vybojoval Trávníček a ihned poslal před branku Hořavovi, 2:1.

Teč střely od modré agilního Šimka zlikvidoval Janus. Štěstí se na hosty usmálo v poslední minutě před přestávkou, Vlach sklapl vysoký puk za Janusova záda a vyrovnal.

Úporné třetí dějství gól nepřineslo. Liberec si zahrál první a poslední přesilovku, zápasový všudybyl Špaček byl znovu vyloučen. Domácí šance? Gula dorážel do odkryté klece, ale z úhlu, Reichel s Hořavou jeli dva na jednoho - Lašák Hořavovu ránu chytil. Tygři pak začali tlačit, výborně napadali a dobře bruslili, litvínovská defenzíva ale odolala, i v prodloužení.

Půl minuty před koncem prodloužení nabídl žlutým šanci Jelínek, faulující Januse. Čtyřčlenné komando Vervy zápas stihlo rozhodnout. 21 bodů a sedmá výhra z posledních osmi zápasů!

Radim Rulík: "Tušil jsem, že Liberec tady bude chtít vyhrát. Podpořili to padáním padali do střel a spoustu jich zblokovali. Hráli úplně nadoraz. Bylo těžké navázat na výkon proti Spartě. Vstup do zápasu jsme ale měli velice dobrý, bohužel jsme nedali branku, která by nás asi uklidnila. Od druhé půlky první třetiny se Liberec zlepšil, srovnal s námi krok a začal být velice nebezpečný. Ve druhé třetině jsme se vrátili do zápasu, vedli jsme 2:1, ale pak jsme inkasovali gól, kterému jsme asi mohli zabránit. Ve třetí třetině nás Liberec zatlačil, ubránili jsme to, vynikající byl gólman. Za to jsme byli odměnění v prodloužení, kdy jsme dali rozdílový gól. Jsme moc rádi, že jsme zápas zvládli."

Bílí Tygři Liberec

Filip Pešán: "Věděli jsme, že Litvínov vyhrává zápasy v přesilovkách. Připravovali jsme se na to a plán byl hrát co nejvíce v pěti. Ale přesilovky byly 6:1 pro domácí, dali v nich tři góly, takže plán evidentně nevyšel... Naivním chováním na ledě a neproměňováním šancí, speciálně v prodloužení, jsme nakonec uhráli jen bod."