Zápasy 02. 03. 2018, Redakce

Verva udolala Vítkovice v prodloužení

Viktor Hübl rozhodl v nastaveném čase poslední domácí utkání Litvínova v základní části. Navzdory zisku dvou bodů zůstane tým poslední bez ohledu na výsledky posledního kola.

51. kolo, 02.03.2018, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo HC Vítkovice Ridera
HC VERVA Litvínov HC Vítkovice Ridera
2p 1

1:0, 0:1, 0:0 - 1:0

Petrásek – Iberer, Sørvik - Šesták, Čutta - Baránek, Gula - Černý, Mikúš, Růžička – Trávníček (C), Gerhát, Hanzl – Lukeš, Hübl, Jánský – Jurčík, Válek, Vandas. Připraveni Kantor a Doudera. Trenéři Šlégr, Stránský, Weissmann, Skuhrovec

Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Výtisk, Trška – Zdráhal, Lev, Olesz – Stránský, Kurovský, Dej – Szturc, Jáchym, Bartovič – Toman, Baláž. Trenéři Petr, Trnka, Vůjtek

Usilovat o první tříbodovou výhru po 16 zápasech začala Verva bez zraněného obránce Kubáta, menší zdravotní potíže má Mikúš. Do sestavy se vrátil zadák Gula. Hosté začali jaksi zmrzle a první minuty zápasu patřily jasně pohyblivějším a lépe kombinujícím domácím. Nahrálo tomu i Jáchymovo vyloučení hned v první minutě utkání za držení hole. Bylo to na dlouhou dobu jediné vyloučení hostí.

Jánský ze tří metrů pálil do brankáře, Gulovo tečované nahození skončilo těsně vedle a Baránek z voleje také o kousek minul tyč. Už při hře pět na pět byl další závar před Bartošákem, v 6. minutě zahrozili Jurčík s Vandasem – zkrátka černí tlačili, ale stále marně. Trávníček po najetí na zpětnou přihrávku ještě neuspěl, Hanzl už zblízka po ledě ano, 1:0!

Černý mohl zvýšit, pak se ale více rozjezdili bílí a Dej ohrozil Petráska. Vandasův trest přinesl šanci Tršky, Gulův v poslední minutě další závar.

Po změně stran domácí pokračovali v trápení se v koncovce. Hübl, Válek, znovu Hübl i další nacházeli jen dobře postaveného gólmana, nebo (v případě Vandase) v nadějné pozici promáchli skákavý puk, či minuli klec. Vandas měl dvojnásobnou smůlu, jeho dorážku vytěsnil z odkryté klece Trška.

Na druhé straně Balážovu střelu vyrazil Petrásek a hned na to Iberer v šanci netrefil dobře puk. Trest za to přišel po dvou minutách, Bartovič snadno zakončil a vyrovnal na 1:1.

Další Hüblova možnost ve 38. minutě skončila s tečí vedle, stejně jako ve 44. minutě. Dvě minuty na to tvrdě v pádu narazili na mantinel Šesták (byl vyloučen) a Zdráhal. Pak zápas skončil pro vítkovického kouče Petra po vyloučení Stránského, musel ze střídačky.

Trávníček ještě během přesilovky černých musel také ven a na 16 vteřin k němu pak ještě přisedl Gula. Litvínov se ve hře tři na pět ubránil, Petrásek kryl i Barankovu dělovku.

Prodloužení skončilo už po 23 vteřinách: Verva zachytila puk v útočném pásmu a Hübl po Lukešově přihrávce našel mezeru mezi gólmanem a tyčí.

Litvínov ze 14. místa začne skupinu o umístění (11. - 14.) příští týden v úterý venku, v pátek a v neděli bude hrát doma.

Radim Skuhrovec: "V první třetině jsme si vytvořili nějaké gólové šance, které jsme bohužel neproměnili. Postupem času Vítkovice přidaly na důrazu, naši chybu potrestaly, tu akci sehrály parádně. V prodloužení jsme si vytvřili tu šanci a už ji taky proměnili. V naší situaci jsme samozřejmě rádi za vítězství, je to pro nás alfa a omega, v této fázi sezóny potřebujeme, aby si hráči začali věřit. Střední a obranné pásmo už se zlepšilo, i v útočném jsme v první třetině dobře pracovali. Cítíme zase malé zlepšení. Máme před sebou ale ještě hodně práce. Kubát? Je v péči lékaře, uvidíme, jak se to zranění a jeho diagnóza bude dál vyvíjet. Mikúš? Jednalo se o drobnější zranění, připravujeme se výhledově na závěr sezóny a tak jsme zvolili cestu, že jsme ho dnes v utkání pošetřili."

HC Vítkovice Ridera

Pavel Trnka: "Chtěl bych říct, že v zápase, ve kterém v uvozovkách nejde o nic, mi to přijde jako strašný cirkus. A nebudu si brát servítky. Nejprve nám nebyl uznán regulérní gól. Další věc faul v prodloužení, dobrý. Třetí věc, hlavní trenér řekne rozhodčímu: To si děláte, pardon, pr.. a byl vyloučen ze střídačky, to mi přijde cirkus. A je přitom úplně jedno, jak ten zápas skončí, ani jednomu ani druhému nejde o nějaké výsledky, je to příprava jak pro nás, tak pro Litvínov. A tohleto mi přišlo směšné."