Zápasy 04. 08. 2022, Kamila Stříteská Ströer

Verva uspěla v prvním přípravném zápase a zdolala Baník

V prvním přípravném zápase letošní sezony představila Verva v akci nové tváře. V obraně nastoupil Zile se Šaldou a v útoku se vyjma juniorů ukázal také Šimon Stránský a Hlava. Utkání se rozhodlo v prostřední části, ve které si chemici dokázali vytvořit dvoubrankový náskok zásluhou Demela a Svobody. Ve třetí třetině pak přidal třetí branku Litvínova Petr Straka.

1., 04.08.2022, Sokolov
logo HC Sokolov
HC Sokolov HC VERVA Litvínov
0 3

0:0, 0:2, 0:1

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 23. Demel (Fronk, Šalda), 31. Svoboda, 42. Straka

Zubzanda, Kostourek – Gerát, Baxa

Michajlov – Pohl, Klejna, Rulík, Weinhold, Tomek, Vodička – Osmík (A), Kverka, Vracovský, Jurčík, Vrhel, Švec, Stehlík (C), Prošek (A), Tomi, Vašíček, Novotný, Jaroš (A).

Zajíček – Zeman, Zile, Kolář, Šalda, Strejček, Demel (A), Baláž – Hlava, Stránský, Straka "C" - Sukel, Kudrna, Fronk - Havelka, Berka, Zygmunt - Svoboda, Slavík, Chalupa.

V první třetině se chemici marně pokoušeli najít recept na sokolovského brankáře, který všem střeleckým pokusům úspěšně čelil. Zhruba v polovině úvodního dějství předvedli Litvínovští dobrou kombinaci v útočném pásmu. Andrej Kudrna mířil křižnou nahrávkou na svého spoluhráče, jehož zakončení neskončilo v síti domácího týmu. Následně se ve 13. minutě objevil u kotouče Sukeľ, který přesně nabil na Jiřího Fronka. Jeho střela z první skončila na tyčce, poskakující kotouč na brankové čáře uklidila obrana Baníku. V závěru inkasoval Šalda dvouminutový trest, na jehož konci se litvínovský brankář řádně zapotil při střele Vrhela, kterou Zajíček zpacifikoval pomocí betonů.

Na začátku prostředí části se Vervě podařilo otevřít gólový účet zápasu. V přesilové hře dostal nabito Patrik Demel a jeho prudká rána z pravého kruhu skončila v síti Sokolova - 0:1. Ve 26. minutě mohla jít Verva do dvoubrankového vedení, ale Hlava rozezněl pouze Michajlovu tyčku. Posléze měl také Baník další početní převahu. K tvrdé střele se na dvakrát dostal Vracovský, ale maskovaný muž v litvínovské kleci byl přesný. Ve 31. minutě se do útočné akce po návratu z trestné lavice připojil Hlava, nahrál před branku, kde se v chumlu hráčů zorientoval Přemysl Svoboda a zvýšil náskok chemiků - 0:2. Ještě před sirénou měl dobrou příležitost Denis Zeman, ale jeho střela z mezikruží pouze orazítkovala zadní mantinel. V poslední minutě tečoval Vodičkovo nahození Vašíček, Šimon Zajíček střelu vykopl špičkou betonu.

V úvodu závěrečné dvacetiminutovky Verva využila přesilovou hru, když kombinaci s Havelkou a Kudrnou zakončil Petr Straka gólem - 0:3. Ve 46. minutě se do přečíslení dva na jednoho vrhnul Berka s Havelkou, jenže zakončení skončilo pouze na připravené Michajlově hrudi. V 55. minutě se pokoušel o snížení Jaromír Kverka, kotouč vypadl litvínovskému brankáři z lapačky, ale za brankovou čáru se nedostal. Tomi se pokoušel připravit Šimona Zajíčka o čisté konto, ale prostor k dorážce dostal ještě Prošek. S oběma pokusy si gólman Vervy poradil a Litvínov zvítězil v úvodním přípravném zápase 0:3.