Zápasy 14. 08. 2014, Redakce

Verva uštědřila Vladivostoku sedmičku, poslední třetina 4:0

Deset branek viděli diváci čtvrtečního přípravného zápasu. Nerozhodný stav 3:3 po dvou třetinách zlomili domácí kanonádou v závěru (7:3)

přát., 14.08.2014, ZS I. Hlinky
logo Admiral Vladivostok
HC VERVA Litvínov Admiral Vladivostok
7 3

1:0, 2:3, 4:0

Francouz – Kubát, Pavlík, Gula, Kasal, Baránek, Pavelka, Sklenička – Jánský, Hübl, Lukeš – Šrámek, Hanzl, Trávníček – Majdan, Piroš, Jurčík – Písařík, Válek, Gerhát. Připraven Horák. Trenéři Rulík a Hořava

Nalimov (28. Stelmark) – Kolář (Cze), Naumenkov, Lisin, Zubov, Volodin, Sokolov, Gorošanskij – Makarov, Krasovskij, Li, Podšindjalov, Gynge (Swe), Kuzněcov, Kuzmin, Barbačev, Gorškov, Nazarov, Osipov, Davidov, Pyett (Can), Ivanov, Glazkov, Frolov. Trenéři Gregor, Selivanov a Vlasov

Verva nastoupila s kompletní první formací i dalšími hráči, kteří v úterý odpočívali. V avizované sestavě nakonec došlo k jedné změně, místo Martynka naskočil Písařík.

Hned v první minutě se zahřála na obou stranách trestná lavice, už v 18. sekundě podrážel Zubov a ve 42. nedovoleně bránil Hübl. První šance patřily domácím, ve 4. minutě mířil Kubát z levého křídle vedle a Jurčík z podobné pozice do brankáře Nalimova.

Chvíli na to poprvé pěkně zakombinovala první litvínovská formace a s Jánského bekhendem měl gólman starosti. Při dalším střídání Hüblovy řady už udeřilo, její vedoucí prostřelil brankáře přízemní ranou, 1:0.

Vladivostocký Li nezachytil kotouč v úniku a to bylo domácí štěstí, mohl jet sám na branku. Za své zákroky několikrát sklidil potlesk v sezóně zatím nejlépe zaplněného hlediště Pavel Francouz, zlikvidoval například možnost Gorškova, který se natlačil před branku.

Ale v závěru třetiny bylo Rusům horko, minutu po sobě se provinili Zubov a Davidov. Ve dvojnásobné přesilovce pálili Pavelka a Pavlík, bez úspěchu.

Druhá část byla na branky bohatá a zejména hosté v jejím závěru přidali na důrazu, bruslení i kvalitě hry. Ve 24. minutě však předvedl pěknou individuální akci téměř přes celé kluziště Gerhát - škoda, že koncovka nevyšla Písaříkovi.

Vzápěti Gula hledal najetého Hübla, přihrávka byla zblokována. Je po šanci? Ne, u kotouče směřujícího na Nalimova byl Hübl nejrychleji snadno ho překonal, 2:0.

Vyloučení Sokolova mohl potrestat Pavlík dorážkou z úhlu a po něm Hübl, který měl na holi hattrick. Před polovinou utkání došlo ke střídání brankářů v kleci hostí.

Náhradníka Stelmarka mohl brzy překonat Jurčík. Na opačné straně skvěle vyřešil přečíslení soupeře Francouz a minutu na to Hübl zakončoval do odkryté branky, ve které se jako zázrakem zjevila Stelmarkova lapačka...

Gól padl až při prvním domácím trestu (Sklenička), za 6 vteřin se snížil volný Gorškov. Ale přesilovku následně využila i Verva, nádhernou akci první řady do prázdné branky zakončil Jánský, 3:1.

Soupeř však ihned odpověděl Kuzminem a minutu před druhou přestávkou stihl i vyrovnat při Baránkově vyloučení, 3:3. Jenže po přestávce "Námořníci" nestíhali pohyb domácích, kteří za pět minut nastříleli Stelmarkovi čtyři góly!

Nejprve dorážel u tyčky Hanzl při hře čtyři na čtyři, poté využil přesilovku po Hanzlově přihrávce před odkrytou klec Piroš a ve stejné minutě další trest hostí zkrátil Majdan, 6:3! Tribuny to patřičně kvitovaly. Poslední slovo v zápase měl deset minut před koncem Písařík. Pak už jen přibývala vyloučení. Domácí vyprovázel při odchodu do kabin potlesk jejich fanoušků.

Příští týden se představí dvakrát na ledě soupeře, v Plzni a ve Varech.