Zápasy 13. 02. 2019, Tereza Čubanová

Verva v derby narazila! Pirátům podlehla 1:4

Chomutov - Piráti zaznamenali gólovou trefu do litvínovské brány čtyřikrát. Verva tedy ve venkovním utkání selhala. Chemici sice soupeře přestříleli, ale z toho udeřili přesně pouze jednou. Šťastným střelcem byl Martin Hanzl, který dostal puk za záda chomutovského gólmana bruslí. V boji o pozici v předkole playoff je tato prohra proti papírově horšímu týmu ještě bolestivější.

5125

Branky a nahrávky Piráti Chomutov: 9. Duda (Vantuch, Dietz), 28. J. Stránský (Sklenář, V. Růžička), 39. T. Svoboda (V. Růžička, L. Kovář), 48. Raška (J. Stránský, Knot)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 43. M. Hanzl (Piché)

3:0, 3:1, 4:1

Pešina, Horák – Pešek, Polák

Peters (Pavlát) – Jank, Knot, L. Kovář, Buchtela, Dietz, D. Zeman, Valach – Sklenář, V. Růžička, T. Svoboda – Marjamäki, Vantuch, Duda – Tomica (C), Raška, J. Stránský – Koblasa, Chlouba, Klhůfek.

Janus (Petrásek) – Trončinský, Ščotka, Graborenko, Piché, Hunkes, L. Doudera, Šesták – Petružálek, Gerhát, Trávníček (C) – Válek, V. Hübl, F. Lukeš – Kašpar, J. Mikúš, Helt – Jurčík, M. Hanzl, M. Havelka.

Úvodní vhazování vyhrál hostující Litvínov, první útok Vervě ale nevyšel. Marjamäki pak našel osamoceného Dudu, který pálil. Janus se skvěle přesunul a svůj tým podržel! Ve druhé minutě přišlo první vyloučení zápasu a hned na obou stranách najednou. Z litvínovských to byl Piché, kdo dostal dvě minuty. Na druhé straně zase Vantuch. Po návratu obou borců na led byl v šanci Valach, jenž se prezentoval krásnou střelou přes obránce, ta ale skončila v betonech hostujícího brankáře. Další vyloučení si vykoledoval opět Vantuch.

Verva ve své přesilové hře úspěšná nebyla, ač Mikúš předvedl kvalitní střelu, gólem neskončila. Na druhé straně měl naopak šanci Tomica, také neuspěl. Vylučování pokračovalo i nadále, Litvínov zahrál v šesti a na trestnou lavici tak odjel odpykat týmový trest Helt. Této příležitosti už se Chomutov chytil a vstřelil tak první branku utkání! Chomutov dlouho kombinoval v pásmu, až se dostal k brance. U pravé tyče číhal Radek Duda, který svou střelou na první tyč vyškolil Januse.

Asistenci si připsal Dietz, a tak do černožluté sítě paradoxně dostali puk dva exlitvínovští hráči.

Krátce na to se znovu vylučovalo. Tentokrát dostal Trončinský nejen dvě minuty, ale také osobní desetiminutový trest za zásah do oblasti hlavy a krku. Střílel Sklenář i Svoboda, ale Janus svůj tým držel. Druhá část přesilové hry se Chomutovu už nepodařila, naopak dostal trest Stránský. Přesilovka zůstala opět nevyužita. Lukeš se dostal sám před brankáře, ale spadl. Další trest si odjel odpykat Jank. Litvínov ve výhodě ani tentokrát neuspěl. Do kabin se tedy odcházelo za jednobrankového náskoku chomutovských.

Druhá třetina přinesla obdobně jako ta první, snad více trestných minut, než střel na branku

A právě vyloučením začala druhá část zápasu. Dvě minuty dostal Ščotka za krosček. Na Januse vystřelil Dietz a Valach. Přesilovka Pirátů ani nedoběhla a další trest dostal chomutovský Svoboda. Zakončoval Hübl a Trávníček, na druhé straně kluziště zase Valach. Následoval další trest znovu pro obránce Ščotku. Tentokrát už Piráti toto zaváhání potrestali a dostali se tak do dvoubrankového vedení. Sklenář si vyměnil pozici s Růžičkou a nabil mezi kruhy spoluhráči. Jan Stránský na nic nečekal a perfektní střelou mezi nohy překonal litvínovského Januse. Poté se pokoušel o navýšení skóré Kovář, jenž střílel od levého mantinelu. Po pravé straně ujel Lukeš, jeho střela sice našla cestu mezi Petersovy betony, ale zamířila jen do rohu hrací plochy.

Kanadský gólman pak kryl i pokus Hübla. Rozdávání trestných minut pokračovalo a odpočinout si odjel Piché. Chomutovští nic nebezpečného tentokrát nepředvedli. Avšak krátce po skončení výhody si vzal kotouč Růžička, ten přihrál na Tomáše Svobodu, který se ke střele snad ani nedostal, ale kotouč se od jeho hole odrazil až za bezmocného Januse. Chomutov tedy zčista jasna vedl o tři branky! Velmi nešťastná chvíle pro Litvínov, který musí zuby nehty bojovat o pozici v play off. Domácí vzápětí faulovali. Parádní akci předvedl Lukeš s Mikúšem, ale Peters byl připraven. Tímto skončila i druhá část. Chomutov zamířil do kabin s tříbrankovým náskokem.

První do pásma zavezl puk Trončinský. Poté se ale Litvínov nemohl delší dobu dostat přes střední pásmo. Avšak i přesto se hned na to povedlo Litvínovu upravit skóré!

Verva se vrátila do zápasu a zaznamenala svou první branku utkání.

Piché zachytil puk ještě v pásmu a okamžitě vyslal bombu do předbrankového prostoru, kam si zrovna najížděl Martin Hanzl a svou bruslí dokázal dostat puk za Petersova záda! O gólu ještě rozhodoval videorozhodčí, který branku uznal za platnou! Následovala hluchá část zápasu, kterou přerušil až dobrý pokus litvínovského kapitána. Jenže Piráti utnuli všechny litvínovské naděje. Nádhernou akci předvedl Stránský s Adamem Raškou, který střelou na zadní tyč navýšil chomutovské vedení! Sám pak před brankou stál Válek, jenž mohl vrátit chemiky do hry. Ovšem při svém pokusu také selhal.

Litvínov byl více u kotouče, ale Piráti velmi dobře bránili svůj předbrankový prostor. Krátce na to vyslal štiplavou střelu chomutovský Zeman. Naopak na druhé straně střílel Mikúš, do jehož střely vložil hůl Jank. Poté se musela Verva osvobozovat icingem. Hokej byl hodně kouskovaný, neustále se hra přerušovala. Výraznější šanci předvedl až Klhůfek, který zkoušel dorážet, jeho pokus však Janus vyrazil. Janus se musel i ke konci činit, z levého kruhu totiž střílel zase Chlouba, ale černožlutý gólman se vytáhl fantastickým zákrokem hokejkou! Do konce utkání si ještě stihli připsat dvě trestné minuty dva domácí hráči, a to Duda a Marjamäki. Tímto už utkání bohužel pro Litvínov skončilo nezdarem. Hostující tým dokázal tedy vstřelit jen jednu čestnou branku.

Sestřih

Piráti Chomutov

Vladimír Růžička

Zápasy bývají po přestávce opatrnější a první třetina podle toho vypadala. Pro nás bylo důležité, že jsme ubránili hodně oslabení a využili jsme jednu přesilovku, což nás uklidnilo. Druhá třetina taky začala opatrně, ale podařilo se nám dát dva góly a Litvínovu odskočit. Ve třetí třetině jsme si zápas pohlídali. Hráči předvedli perfektní výkon, výborně bránili a blokovali střeli, Justin opět chytal parádně.

Radim Skuhrovec

Věděli jsme o důležitosti utkání, takže jsme chtěli v Chomutově uspět, což se nám nepodařilo. Na jednu branku nemůžeme vyhrávat. Domácí nám dali lekci z produktivity, jelikož využili dvě přesilovky a my jsme v nich branku dát nedokázali. Za stavu 0:3 se nám podařilo snížit, jenomže když jsme se nadechovali, domácí nám dali čtvrtou branku a o osudu utkání bylo rozhodnuto.