Zápasy 15. 04. 2016, Redakce

Verva zdolala Duklu! A znovu se přiblížila k záchraně

Dvěma brankami ve druhé třetině rozhodl Litvínov opět úporný boj na jihlavském ledě. Dukla kontrovala jen jednou, v první a ve třetí třetině gól nepadl, takže tři body do barážové tabulky! U obou branek asistoval Sklenička. Čtyři kola před koncem má HCVL náskok 8 bodů

Baráž 8, 15.04.2016, Horácký ZS, Jihlava
logo HC Dukla Jihlava
HC Dukla Jihlava HC VERVA Litvínov
1 2

0:0, 1:2, 0:0

Sáblík – Kaláb, Dobrovolný, Štebih, Zadražil, Bilčík, Grebenjuk, Parýzek – Důras, Skořepa, Jergl – Beránek, Seman, Diviš – Kolář, Jícha, Harkabus – Prokš, Melenovský, Anděl. Připraven Šťastný. Trenéři Vlk, Zeman, Ujčík

Janus – Kubát, Sklenička – Pavelka, Pavlík – Frolo, Gula – Duda, Hanzl, Lukeš – Martynek, Gerhát, Trávníček – Hořava, Pšurný, Piroš – Jurčík, Válek, J. Doležal. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík a Šlégr

Ve stejné (vítězné) sestavě jako v úterý proti Slavii se Litvínov vydal předevčírem na Vysočinu. Za to v týmu hostí došlo k podstatné změně. V prvním vzájemném utkání vydržel 16-letý Jakub Škarek odolávat střelcům Vervy celý zápas, ve druhém čtyřicet minut a ve třetím… – dostal příležitost 39-letý Lukáš Sáblík. Záda mu kryl starší dorostenec Šťastný.

Čas 3:08 a na trestnou lavici mířil už třetí litvínovský hráč! Úvodní aktivitu hostí zbrzdila vyloučení Trávníčka za faul loktem a 26 vteřin poté Skleničky za vysokou hůl. Když už se zdálo, že Verva dvojnásobné oslabení přečká, vyhodil Duda puk do hlediště. Ani poté se ale domácím gólově uspět nepodařilo. Největší možnost měl při dorážce Kolář, Janus se však stihl přemístit.

V oslabení z brejku zahrozil Frolo a Litvínov byl častěji v útočném pásmu, vyložená šance však scházela. Nedostávali se do nich ani Dukláci a tak se do Zápisu o utkání dostali v prvním dějství už jen dva hráči. Trávníček v polovině třetiny přitlačil protihráče na hrazení což rozlítilo Grebenjuka a musel ven. V předposlední minutě pak pískli sudí hrubost také Dudovi.

Po výměně stran se začalo šancí Jihlavy, ale pak hned hostí – Martynek trefil tyč. Góly už visely ve vzduchu a po návratu vyloučeného Beránka se prosadili černožlutí. Sklenička dopravil puk k tyči a v závaru byl u ní nejdůraznější Jurčík, který kotouč protlačil do branky, 0:1.

Piroš si v přečíslení dva na jednoho vyměnil puk s Pšurným, ale gól z toho nebyl. Stejně tak v podobné situaci neuspěl Seman. Neujal se Trávníčkův bekhend zblízka a pak se pro Vervu stalo dvakrát smolné Skleničkovo vyloučení za napadení. Frolo byl nepříjemně zasažen kotoučem do obličeje a na ledě se objevila krev. Vzápětí Grebenjuk z kruhu z voleje prostřelil Januse a srovnal na 1:1.

Ale za tři minuty si soupeř vedení vzal zpátky! Sklenička přihrál od modré do strany Pavlíkovi a jeho zblokovaná rána z voleje proskákala za čáru, 1:2. Před Sáblíkem v tu chvíli dobře clonil Jurčík.

Třetí část si HCVL výhru dokázal pohlídat. Nejprve nevyužil dvě přesilovky, při té první (Diviš) zachytil Prokš Dudovu rozehrávku, ale jeho nájezd zlikvidoval Janus. V závěru utkání tým ubránil jedno oslabení. Při něm pomohla po Kalábově střele tyč.

V Jihlavě to byl boj, v němž Litvínov dosáhl svého. Záchrana je znovu blíž!

(Foto je z prvního utkání v Jihlavě)

Druhý zápas: Slavia - K. Vary 1:3

HC Dukla Jihlava

Petr Vlk: "Dnes jsme proti Litvínovu podali lepší výkon než v minulém domácím utkání. Kluci hráli výborně a i gólman Sáblík, který nastoupil k prvnímu zápasu v sezóně, to zvládl. Za obdržené branky nemohl. První padla po chybě obránců, druha byla po teči. V závěru jsme mohli vyrovnat, bohužel jsme trefili jen tyč. Jedním z rozhodujících momentů bylo, že jsme na začátku utkání nedokázali využít dlouhou přesilovku pět na tři. Hráči si v ní nedali přesnou finální přihrávku, aby mohli lépe zakončit."

Radim Rulík: "Náš výkon nebyl optimální, ale o to jsme raději, že odsud vezeme všechny tři body. Mysleli jsme na lepší hru, přiklonilo se k nám i štěstí. Gólmani podali dobré výkony. Když hrajeme v Jihlavě, náš výkon trochu vypadá, jako kdyby nás něco očarovalo. Frolo odjel hned po té střele do obličeje do nemocnice, má tržnou ránu. Domů pojede normálně s námi."