Zápasy 06. 02. 2022, Kamila Stříteská Ströer

Verva zlomila pětizápasovou šňůru proher a raduje se z dvoubodového zisku nad Energií

Litvínov hostil na domácí půdě karlovarskou Energii, která byla v tabulce těsně před Chemiky. Vyrovnané utkání muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém se prosadil Marek Hrbas. Verva bere na domácí půdě 2 body a přerušuje pětizápasovou sérii proher.

1000

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 25. Estephan (Zdráhal), 33. Demel (Stříteský, Fronk), 54. Zygmunt (Gerhát, Irving), 63. Hrbas (Straka, Sukel)

Branky a nahrávky HC Energie Karlovy Vary: 2. Flek (Rachůnek, Mikyska), 18. Flek (Rachůnek, Mikúš), 46. Vondráček (Hladonik)

0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3

Úlehla, Šindel – Lučan, Kis

Neužil – Strejček, Irving, Kolář, Zeman, Hrbas, Demel, Stříteský – Zygmunt, Estephan, Zdráhal – Kudrna, Sukeľ, Slavík – Straka, Hübl, Fronk – Chalupa, Gerhát, Havelka.

Lukeš – Rohan, Plutnar, Dlapa, Mikyska, Pulpán, Havlín, Parkkonen – Rachůnek, Mikúš, Flek – Hladonik, Kulich, Beránek – Koblasa, Černoch, Kohout – Rymon, Osmík, Vondráček.

Verva měla jeden z nejaktivnějším vstupů do zápasu po dlouhé době. Na začátku úvodního dějství se pokoušel najít cestu za Lukešova záda Aaron Irving ránou od modré čáry, která za karlovarského brankáře však neprošla. Gólový účet otevřela Energie, když Rachůnek našel z otočky před brankou volného Jakuba Fleka, který přesnou trefou překonal Neužila - 0:1. Hosté mohli rychle jít do dvoubrankového vedení, když nebezpečně prověřil litvínovského brankáře Jiří Černoch, o střelu k levé tyči se Neužil postaral a Verva musela nadále dotahovat pouze jednobrankový náskok energetiků. Litvínovští se nenechali zastrašit a nadále pokračovali ve svižné hře. Z otočky se na dvakrát pokoušel skórovat Marek Hrbas, ale maskovaného muže v karlovarské bráně nerozhodil.

Ve 12. minutě si Litvínov vybojoval první přesilovou hru, která dlouho neměla gólové parametry. Že Energie sází na úniky není neznámou, přesto v oslabení ujel s kotoučem Ondřej Beránek, se štěstím se mu nepodařilo zakončit. Až v druhé části početní převahy se Verva dokázala vůbec udržet v útočné třetině. Tvrdou ránu vyslal Stříteský, ale trefil pouze prvního bránícího hráče před sebou. Posléze měl dva pokusy Matúš Sukeľ, ale na Lukeše nevyzrál. V 15. minutě přišlo další vyloučení na straně hostů. Po Estephanově nabídce pálil z vrcholu pravého kruhu Fronk, jeho nebezpečná střela těsně minula klec Karlových Varů. Posléze to ještě zkoušel Matěj Chalupa zblízka, ale recept na Lukeše nenašel. A tak se opět ukázalo staré otřepané "nedáš, dostaneš". V 18. minutě opět přišla souhra Tomáše Rachůnka s Jakubem Flekem, který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a propálil Neužila - 0:2. Po dvaceti minutách hry vedly Karlovy Vary na ledě chemiků 0:2.

Počátkem druhé třetiny dobíhal energetikům trest a Verva tak byla v početní výhodě, kterou ovšem nedokázala využít. Ve 24. minutě měl dobrou příležitost Jiří Černoch, ale Neužil jeho pokus vyrazil ramenem až do ochranné sítě. Následně v obranném pásmu Karlových Varů Litvínov usadil. Karlovarskou branku ohrozil Estephan z mezikruží, ale Štěpán Lukeš kotouč za brankovou čáru nepustil. O pár vteřin později přeci jen útočník s osmdesátosmičkou našel recept na gólmana hokejistů z lázeňského města. Zdráhal dostal puk na pravou stranu a křižnou přihrávkou našel Giorgia Estephana, jenž tvrdou ránou snížil gólové manko chemiků - 1:2.

Po vstřeleném gólu se Vervě vlila nové krev do žil, aktivněji se pouštěla do osobních soubojů a předváděla obětavější výkon než doposud. Ve 28. minutě prověřil Fronk Lukeše skrytou střelou, ale litvínovský útočník minul hostující bránu. Do útoku se vzápětí dostaly Karlovy Vary a konkrétně Tomáš Mikúš nastřelil tyč. Další vteřiny byly bohaté na šance na obou stranách. Na jedné straně zahrozil Martin Havelka, ale jeho pokus zastavil pohotovým zákrokem brankář hostí, vzápětí si pro jel pro hattrick Jakub Flek, který střelou z levého kruhu trefil pouze připravenou Neužilovu hruď. Brzy poté se do stejné situace dostal karlovarský Martin Kohout, ale ani on litvínovského gólmana nepřekonal. Ve 33. minutě poslal Straka kotouč na Lukešovu klec, kde se dobře zorientoval Jiří Fronk a poslal jej za záda hostujícího brankáře - 2:2.

O dvě minuty později musela Verva čelit oslabení, které od začátku zvládala bravurně a svého soupeře nepouštěla ke střelám. Jedinou velkou šancí energetiků v početní převaze byla střela Tomáše Mikúše z vrcholu levého kruhu, která byla zastavena o brankovou konstrukci. Ve 48. minutě měl na hokejce gólovou střelu Matěj Stříteský, který poslal dělovou ránu od modré čáry, kterou Lukeš se štěstím zpacifikoval. V závěru druhé třetiny se pokoušel vrátit energetikům vedení Petr Koblasa, ale Neužil dobře pokryl svou tyč a střele z úhlu nedovolil projít. Po dvou třetinách bylo skóre vyrovnané 2:2.

Dvě minuty po začátku závěrečné dvacetiminutovky oslabil tým Viktor Hübl, jenž od sudích inkasoval dvouminutový trest. V oslabení se Litvínov dobře bránil a svého soupeře nepustil do žádné větší šance. Po přesilové hře hledal skulinu mezi Neužilovými betony Jiří Kulich, ale žádnou nenašel. Byť byla Verva dlouho lepším mužstvem na ledové ploše, po chybné rozehrávce se Karlovy Vary dostaly znovu do jednobrankového vedení. Ve 46. minutě zastavil kotouč za brankou Hladonik, který jej nabídl volnému Tomáši Vondráčkovi a ten v koncovce nemýlil - 2:3.

Srovnat mohl František Gerhát, kterého nechala trestuhodně karlovarská obrana mezi kruhy, ovšem levitující kotouč se mu schoval do bruslí a ke střele se nakonec nedostal. V polovině třetí třetiny se do úniku dostal Ondřej Beránek, jehož sice Demel dohnal, ale karlovarský štírek nakonec vyslal střelu na Neužila, která šla mimo domácí klec. Hra se přelévala z jednoho konce na druhý, Litvínov se pokoušel srovnat nízké vedení karlovarských hokejistů, ti se pokoušeli těsné vedení pod nátlakem Vervy udržet. Bombardovaný Lukeš byl jako na střelnici. V 53. minutě těsně minul klec Karlovarských Patrik Demel střelou od modré čáry. Neústupní chemici nakonec vstřelili kontaktní branku, která jim zase zvedla sebevědomí. Po Gerhátově nahrávce dotlačil kotouč za brankovou čáru Pawel Zygmunt - 3:3.

O tři minuty později zavítal na trestnou lavici Stříteský za krosček na Dalimila Mikysku a Energie měla velkou šanci vzít si zpět své vedení, které měla od začátku zápasu. V oslabení se do úniku dostal Petr Straka, jehož pokus schoval Lukeš do své výstroje. Karlovým Varům se nepodařilo v další početní převaze uspět. V posledních 30 vteřinách mohla Verva brát ještě plný počet bodů, když se před Neužilem zjevil Aaron Irving, ke kterému se odrazil puk zpoza brány. Do střely dal příliš síly a puk letěl vysoko nad hostující klec. 60 minut nestačilo na určení vítěze, a tak přišlo na řadu prodloužení.

Pětiminutové prodloužení odstartovala bomba Aarona Irving z levého kruhu, která vypadla Lukešovi z výstroje, ale o puk se už postarali hosté. Při další akci byli chemici zastaveni ofsajdem. Posléze se do útoku pokoušela projít Energie, ale Verva byla důsledná v obranném pásmu a svého soka ke střele nepustila. Snažení chemiků se vyplatilo. Marek Hrbas dělovou ránou propálil Štěpána Lukeše a Litvínov zdolal na domácím ledě karlovarskou Energii a raduje se z dvoubodového zisku.

Sestřih

Vladimír Růžička

Náš vstup do zápasu byl špatný. Inkasovali jsme z prvního střídání. První třetina pro nás nedopadla vůbec dobře, prohráli jsme 0:2. Přitom jsme soupeře přestříleli 14:5, ale nebyli jsme gólově produktivní. Jako ve většině našich zápasech, dělali jsme hrubé chyby, čehož soupeř využil. Sice naše druhé třetiny nebývají dobré, tentokrát se nám podařila. Hodně jsme hráli v útočném pásmu a povedlo se nám srovnat. Karlovy Vary mají založenou hru na protiútocích. Dvakrát střelily tyčku, měly tedy i trochu smůlu. Třetí třtina byla o tom, kdo dá gól, ten vyhraje. Důraznou hrou se nám podařilo vstřelit vyrovnávací branku na 3:3 a v následném prodloužení jsme byli šťastnější.

HC Energie Karlovy Vary

Tomáš Mariška

S dnešním utkáním rozhodně nejsme spokojení. I když první třetina nebyla z našeho pohledu úplně ideální, dokázali jsme odskočit o dva góly. Většinu zápasu jsme byli ve vedení. Ve druhé části jsme úplně vypadli z tempa a nechali jsme Litvínov, aby se vrátil do zápasu. Ve třetí třetině jsme sice znovu odskočili na rozdíl jedné branky, ale stejně jako v předešlých zápasech se nám nepodařilo těsné vedení udržet. Bod z dnešního utkání je pro nás málo, chtěli jsme získat víc, což nás mrzí. Do dalších zápasů se z toho musíme ponaučit.