Zápasy 09. 12. 2018, Tereza Čubanová, foto: Petr Kotala

Verva zvítězila ve Vítkovicích 3:0, Janus slaví druhou nulu v sezóně!

Vítkovice - Na vítkovickém ledě dnes zvítězili chemici poměrem 3:0. Jaroslav Janus vychytal 35 střel a připsal si tak druhou nulu v sezóně. Zápas skončil poměrem střel 35:19 pro Vítkovice. Severočechům dnes tedy přálo štěstí. Za Bartošákova záda protlačili kotouč Lukáš Válek, František Lukeš a Juraj Mikúš.

4599

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 7. Válek, 9. F. Lukeš, 40. J. Mikúš (Ščotka, Kašpar).

0:3

Šír, Obadal – Kis, Rampír

Bartošák (Dolejš) – Výtisk (A), D. Krenželok, Gregorc, Šidlík, Mrázek, Baranka, Černý – Dej, Lev, Schleiss – D. Květoň, O. Roman, Tybor – Kucsera, Š. Stránský, P. Zdráhal – Olesz (C), Szturc (A).

Janus (Petrásek) – Ščotka, Porseland, Baránek, L. Doudera, Suchánek, Romančík, Březák – Kašpar, J. Mikúš, Petružálek (A) – F. Lukeš, V. Hübl (A), Válek – Trávníček (C), Gerhát, Myšák – Jurčík, M. Hanzl, D. Tůma.

Začátek utkání se nesl ve slavnostním duchu. Klub HC Vítkovice Ridera totiž slaví 90 výročí a k této příležitosti byla před úvodním buly pokřtěna kniha věnována právě tomuto výročí. Pak už zápas mohl začít. První se do pásma dostali litvínovští a Bartošák musel zasahovat. Verva měla v úvodu dobrý tlak, který se podařil domácímu celku zastavit až zakázaným uvolněním. V čase 6:30 se velký tlak Litvínova vyplatil, když si Lukáš Válek objel Bartošákovu branku, poslal kotouč k tyči a vsítil tak již svou osmou branku v sezóně! Následně se Suchánek provinil podražením, Vítkovice ale jeho provinění potrestat nedokázali, ba naopak. Po pár šancích na vítkovických hokejkách se dostal k puku František Lukeš, od mantinelu si vybruslil do lepší pozice a prostřelil Bartošáka!

Zvýšil tak vedení Vervy na 2:0. Pár minut na to nabídl Litvínov domácím další šanci, když odjel na trestnou lavici Baránek. Ani tuto příležitost Vítkovice nevyužily. Když se počet hráčů na ledě vyrovnal, dostal se do příležitosti Lev, který se snažil hned nadvakrát překonat Januse, ale neuspěl. První část zápasu skončila dvoubrankovým náskokem pro chemiky.

Druhou část začal opět aktivněji Litvínov. Avšak i přesto to byl právě litvínovský Hübl, který si vysloužil první trestené minuty druhé třetiny. Ani tuto přesilovou hru Vítkovice nevyužily. Po vítkovické přesilovce se dostal do šance Lukeš, ale Výtisk odpálil puk až na zakázané uvolnění. Šance pak mohli diváci vidět na obou stranách. Jenže Ščotka se provinil nedovoleným zákrokem a Verva šla opět do čtyř. Ani ve své čtvrté přesilovce domácí neuspěli.

Následně nabídli přesilovku hostujícímu celku, nejprve 5na4 a krátce na to dokonce 5na3. A to už byl pro Litvínov lehký úkol dostat gól do vítkovické branky. Ščotka naznačil střelu a poslal puk na Juraje Mikúše, jenž mohl využít prázdného prostoru ve vítkovické kleci. Tímto gólem skončila prostřední část zápasu. Ač měla Ridera více střel na branku než severočeši, střelecké štěstí stálo na straně černožlutých.

V úvodu třetí třetiny bylo vidět na domácích hokejistech, že zápas ještě nevzdali. Snažili se tlačit na branku, ale Janus byl pozorný. Na trestnou lavici pak usedl Baránek, přesilovku Vítkovice opět nevyužily. Do šance se dostal Petružálek, ale minul bránu. Domácím se vůbec nedařilo dostat do pásma. Devět minut před koncem zápasu nabídla Verva soupeři už po několikáté přesilovou hru. Tentokrát to byl Hübl, kdo si vysloužil trestné minuty. Když rozhodčí odpískal faul pro vítkovického hráče, byl k vidění ukázkový okamžik fairplay od obránce Ščotky, který trest pro domácího hráče odvolal.

Domácím se přesilové hry v dnešním zápase vůbec nedařily a nebylo tomu jinak ani v jejich šesté přesilovce utkání. Doudera se pustil v rohu do potyčky se Szturcem a oba dostali dvě minuty za hrubost. To nebylo vše. Olesz se přidal na trestnou lavici ke svému spoluhráči, když dostal 10 minut za zásah do oblasti hlavy. Verva si tak zkusila početní výhodu 4na3, která změnu skóré nepřinesla. Do konce utkání pak žádné velké šance k vidění nebyly. Janus si tak v dnešním zápase připsal na svůj účet čisté konto a Verva zvítězila na ledě Vítkovic 3:0.

Sestřih

HC Vítkovice Ridera

Jakub Petr

"Odehráli jsme špatně první třetinu, pak už se to těžko nahánělo. Litvínov byl v první třetině bruslivější, měl víc energie, šancí a zaslouženě vedl 2:0. Ve druhé třetině jsme strávili více času v útočném pásmu, ale budu se opakovat, je tam nedůraz v brankovišti a možná větší klid na hokejkách. S tím souvisí i přesilovky."

Radim Skuhrovec

"Podařil se nám vstup do utkání, dobře jsme bruslili. Ve druhé třetině Vítkovice přidaly a dostávaly nás pod tlak, ale podařilo se nám poctivou obranou a jednoduchostí utkání zvládnout. Už poslední utkání proti Plzni jsme odehráli dobře. Jsme strašně rádi, že jsme na to navázali. Podařilo se nám vstřelit branku jak v přesilovce, tak v oslabení, tak při hře pět na pět. Odjíždíme domů se spokojeností, ale ne s velkou, protože nás čeká ještě obrovská práce."