Zápasy 21. 09. 2018, Tereza Čubanová

Vítěznou jízdu nezastavily ani Pardubice a Litvínov veze další tři body!

Pardubice - Ani hokejisté Dynama nezvládli zastavit rozjeté chemiky. Ve třetím kole hokejové extraligy černožlutí zvítězili 6:2 a potvrdili si tak svou první pozici v tabulce i do dalšího zápasu. Pardubice potrápila produktivita, naopak litvínovští byli při chuti. K další výhře výrazně přispěl oslavenec Jaroslav Janus, dvougólový střelec zápasu Jan Ščotka a svým premiérovým gólem se blýskl i mladičký Jan Myšák.

7305

Branky a nahrávky HC Dynamo Pardubice: 51. Trončinský (Treille), 54. Treille (Marosz)

Branky a nahrávky HC VERVA Litvínov: 11. Myšák (F. Lukeš, Gerhát), 12. Ščotka, 16. Ščotka (Trávníček, L. Doudera), 27. F. Lukeš (Kubát, V. Hübl), 47. J. Mikúš (Petružálek), 50. Gerhát (Hunkes)

0:6, 2:6

Jeřábek, Hribik – Barvíř, Blümel.

Kacetl (16. Klouček) – Trončinský, Čáslava, Hrabal, Budík, Miromanov, Wishart, Holland – P. Sýkora, Marosz, Rolinek – T. Svoboda, Bubela, Treille – Mandát, Poulíček, Perret – Vondráček, Dušek, Machala.

Janus (Hanuljak) – Hunkes, Baránek, Sörvik, Kubát, L. Doudera, Ščotka, Šesták – Petružálek, J. Mikúš, J. Černý – Myšák, V. Hübl, F. Lukeš – D. Tůma, Gerhát, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, Matoušek.

Úvodní buly bylo vhozeno o 15 minut později, než bylo v plánu. Dopravní situace totiž hokejistům z Litvínova nepřála, a tak dorazili do Pardubic s hodinovým zpožděním. Hned po úvodním buly zápasu se dostali do útočného pásma domácí. Vstup do utkání ovládli a dokázali si vynutit první vyloučení na straně Litvínova. Hostující obránce Hunkes si šel sednout na 2 minuty. Dynamo si ale nedokázalo vytvořit žádný větší tlak na branku. Na konci litvínovského oslabení dostal Matoušek zásah hokejkou do krku a odjel s bolestivou grimasou na střídačku. Krátce na to přišel trest i na druhé straně a výhodu tak dostali severočeši. Ti se dokázali usadit v útočném pásmu lépe než domácí tým, ale gól z přesilové hry nevytěžili.

Pak ale přišla obrovská radost pro borce v černožlutých dresech! Miláček litvínovských fanoušků - šestnáctiletý talent Jan Myšák dravě proklouzl mezi pardubickými obránci a vstřelil svůj první extraligový gól! Neuběhly ani 2 minuty a přišla další změna skóré ze strany Litvínova. Bývalý hráč Dynama Jan Ščotka poslal z mezikruží kotouč k levé tyči a zvýšil tak vedení chemiků na 2:0. A to nebyla všechno, Verva se rozhodla, že přiveze do Pardubic pěknou gólovou nadílku. Jan Ščotka se rozhodl, že si pořádně užije návrat na pardubický led a když mu Trávníček nahrál do jízdy, trefil přesně!

Druhé dějství začalo stejně jako to první aktivněji pro domácí. I přesto se Litvínov dostával do útočných šancích častěji. Dynamu se naskytla obrovská šance prověřit Januse, ta ale ztroskotala nejprve na bránících hráčích Litvínova, následně na pozorném gólmanovi. Vypadalo to, že se Pardubice zvedly, jenže Hrabal ošklivě fauloval mladého Myšáka a vyfasoval tak 2 + 10 minut osobní trest za úder do oblasti hlavy a krku. Tento faul hostující celek dokázal po pár vteřinách potrestat! Kubát poslal puk Františkovi Lukešovi před prázdnou bránu, kterému stačilo jen nastavit hokejku a kotouč skončil v síti domácích již po čtvrté.

Pardubice už neměly co ztratit a tak se tlačily na bránu hostí zuby nehty. Z tohoto tlaku si dokázaly vynutit alespoň faul Baránka. Jenže výhoda se jim vůbec nevyvedla a pardubickým divákům se přestal hokej líbit. Svou nespokojenost dali najevo hlasitým pískotem. V rohu kluziště se nepříjemně střetl Svoboda s Hunkesem. Hostující obránce se jen těžko zvedl z ledu, do zápasu se i přesto vrátil.

Do třetí třetiny vstoupili stejně jako do druhé dravěji domácí. V počtu střel na branku dominovalo Dynamo, ale v zakončení se hráči z Pardubic dnes velmi trápili a jejich trápení pokračovalo i v poslední části zápasu. Naopak litvínovští hráli s velkou pohodou. To se odrazilo do hry a Litvínov znovu zasunul kotouč za Kloučkovo záda. Petružálek nahrál z levé strany před branku, kde stáli další dva litvínovští útočníci, z nichž trefil puk Juraj Mikúš a poslal ho přímo pod horní tyč! V tuto chvíli bylo jasné, že o výhře v zápase je rozhodnuto. Navíc si pardubický hráč vysloužil od rozhodčích 2 minuty a tak měli hosté šanci svůj náskok ještě zvýraznit.

Chuť střílet góly a pohoda která panovala na straně Vervy dovedla hostující tým k využití této šance. Střelcem šestého gólu byl František Gerhát, když dorazil Hunkesův pokus. Jediné co domácí ještě mohli v zápase udělat, bylo potěšit své fanoušky alespoň kosmetickým upravením skóré. O to se nakonec zvládl postarat Marek Trončinský a vzal tak litvínovskému brankáři Janusovi radost z čistého konta. Jenže to nebylo všechno. Po velké chybě Matouška na modré čáře se dostali do přečíslení 2na1 hráči Dynama a chybu hostujícího útočníka dokázali potrestat. Puk za záda Januse dostal Sacha Treille. Následně si Pardubice ještě zahrály přesilovou hru po faulu Kubáta. Ani v přesilovce, ani v posledních minutách zápasu už upravit skóre nedokázaly. Utkání tak končí vítězně pro severočechy 6:2.

HC Dynamo Pardubice

Miloš Holaň (HC Dynamo Pardubice):

Pro nás je to velké zklamání, v zápasech doma bychom neměli rozdávat body tak lacino. Začátek od nás nebyl špatný, ale všechno se zazdilo naší přesilovkou, kterou jsme zahráli velmi laxně. Nevystřelili jsme na bránu ani jsme se možná nedostali do pásma. Pak nás totálně rozebraly góly Litvínova. I když jsem se s mužstvem ve druhé a třetí třetině snažil hýbat, sestava se měnila, chtěl jsem to nějak nakopnout, nepodařilo se to. Jediné plus ve třetí třetině bylo, že jsme dali 2 góly. To je možná povzbuzení nebo vzpamatování se do dalšího zápasu.

Milan Razým (HC VERVA Litvínov):

Nejprve bych chtěl poděkovat domácímu týmu a trenérům, že nám vyšli vstříct při našem pozdním příjezdu. Je to skvělé město, fair play. Tak snad na nás nebudou naštvaní, že jim odvážíme 3 body. Nám se povedl vstup do utkání, vytvořili jsme si tříbrankové vedení, které jsme ještě navýšili ve druhé třetině přesilovkou. Skóré narostlo až na 6:0 a klobouk dolů před domácím týmem, který nesložil zbraně a podařilo se mu vstřelit ještě 2 góly. Přinesli do zápasu takovou jiskřičku, že se hrálo až do úplného závěru. Na druhé straně bych chtěl poděkovat našim klukům za předvedený výkon, disciplinovanou hru podpořenou výborným výkonem Jaro Januse. A doufám, že jsme mu tak v podobě vyhraného zápasu, dali dárek k dnešním narozeninám.