Zápasy 15. 11. 2016, Redakce, foto: hc-vitkovice.cz

Vítkovice přerušily sérii. Rozhodla 1. třetina a pak až power play

Po pěti výhrách v řadě si pro první porážku dojel Litvínov do Vítkovic. Domácím vyšel začátek a v 15. minutě vedli už 3:0. Brankář Petrásek ve své letošní premiéře pak už neinkasoval, Lukeš brzy snížil a v závěru neproměnil Gerhát trestné střílení.

21. kolo, 15.11.2016, ČEZ Aréna, Ostrava-Zábřeh
logo HC Vítkovice Ridera
HC Vítkovice Ridera HC VERVA Litvínov
4 1

3:1, 0:0, 1:0

Dolejš – Sloboda, Klok, Hrbas, Výtisk, Krenželok, Kovář – Tybor, Roman, Květoň – Zdráhal, Stastny, Szturc – Vandas, Kolouch, Kucsera – Tomi, Hudeček, Němec. Připraveni Bartošák a Sedlák. Trenéři Petr a Trnka

Petrásek – Kubát, Gula – Sørvik, Pavelka – Sklenička, Pavlík - Kokeš – Gerhát, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – Hořava, Reichel, Trávníček – Jurčík, Válek, J. Doležal. Připraven Pinc. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Po nástupu mužstev zůstali Vítkovičtí na modré čáře osvícení, zatímco hosté na své ve tmě. Obránce Výtisk dostal následně zelenou helmu Radegastu (index).

Trenéři Vervy dali letos první šanci brankáři Petráskovi, který v létě onemocněl a po vyléčení odchytal dva zápasy v Mostě. Zápas pro něj začal smolně. Rozehrávku za brankou zblokoval soupeř a puk se odrazil před klec, kde ho ze vzduchu poslal do sítě Hudeček. Záznam hry gól vysokou holí neprokázal.

Často se přerušovalo, takže po deseti minutách bylo odehráno jen 2:30 min. čistého času. Svědčilo to domácím, Gula byl vyloučen za vyhození puku a Kucsera švihem pod horní tyčku zvýšil na 2:0. Pavelkův trest Litvínov ubránil, ale důraznější domácí se pak radovali potřetí, před brankou se prosadil Vandas. Sudí už měli zdá se puk z dohledu, ale nepískalo se a dorážka skončila za čarou.

Hned v další minutě potrestal vyloučení Tomiho z voleje Lukeš a vykřesal pro hosty naději vrátit se do zápasu.

Prostřední dějství bylo sice o dost plynulejší, vyrovnané, ale na góly naopak skoupé. Litvínov začal podstatně aktivněji, ke snížení se však neprobil. Největší šanci měl v polovině utkání Hübl, z úhlu jeho střela do odkryté klece nezamířila.

Petrásek vychytal po sobě Illéše a Zdráhala. Plány na zdramatizování zápasu zhatila následně Vervě dvě vyloučení (35. Válek, 37. Hořava), která se o tři vteřiny překrývala. Defenzíva černých v dlouhém oslabení odolala.

Ve 47. minutě tvrdě při přečíslení dva na jednoho vypálil Kubát, ještě dorážel Hořava... Tlak Vervy začal sílit. Další možnost měl Hanzl, proti němuž úspěšně zasáhl Dolejš. V 57. minutě vyslal Gula kolmicí do sóla Gerháta a ten byl při zakončení faulován. Při trestném střílení zvolil zakončení jednou rukou „ala Forsberg“, ale puk, alespoň podle brankového videorozhodčího, přes brankovou čáru nepřešel.

V poslední minutě odjel z branky Petrásek, krátká power play Severočechů už ale ke snížení nevedla. Naopak Tybor vystihl rozehrávku na modré a dovezl puk do prázdné klece.

Litvínov nezachytil úvod utkání, odehrál špatně první třetinu, a manko pak už nedohnal. V pátek v Litvínově PKH derby!

HC Vítkovice Ridera

Pavel Trnka: "Víceméně bylo všechno řečeno kolegou. My jsme měli úvod solidní a konečně se nám i podařilo dát góly. Druhá třetina byla vyrovnaná, padesát na padesát. Třetí z naší strany vůbec dobrá nebyla. Zbytečně jsme se zatáhli, hlavně na konci, což je proti tak kvalitnímu soupeři velice nebezpečné. A klepali jsme se o výsledek. Jinak jsme ale dnes podali týmově dobrý výkon."

Darek Stránský: "Do utkání jsme nevstoupili dobře, chyběl nám pohyb, hráli jsme komplikovaně a k ničemu jsme se nedostali. Vítkovice jsme pouštěli do šancí, i když bych řekl, že dva ze tří inkasovaných gólů byly laciné. První třetina tak skončila poměrně výrazně v náš neprospěch. Ve druhé třetině jsme se poněkud zlepšili, i ve třetí části byly z naší strany náznaky kvalitnější hry, ale těch pár šancí, které jsme si dnes vytvořili, jsme neproměnili. Včetně toho trestného střílení. Takže dnes bohužel odjíždíme bez bodu, byli jsme horším týmem."