Zápasy 13. 02. 2015, Redakce

Zlín šťastnější, rozhodovala až power play

1:0, 1:1, 3:1, 3:2, takový byl gólový průběh utkání na ZS Luďka Čajky. Vyrovnaný duel rozhodoval až závěr, v němž Trávníčkovu šanci chytil brankář a pečetící branku vstřelili domácí.

46. kolo, 13.02.2015, Zlín
logo PSG Zlín
PSG Zlín HC VERVA Litvínov

Kašík – Žižka, Řezníček, Matějíček, Marušák, Urbanec, Kotvan, Valenta, Stuchlík – Köhler, Čajánek, Vlach, Leška, Ondráček, Kubiš, Říčka, Svoboda, Holík, Veselý, Okál. připraveni Štůrala, Valenta a Stuchlík. Trenéři Vlach a Jurík

Francouz – Pavelka, Gula - Kousalík, Pavlík - Chaloupka, Štindl - Baránek - Jánský, Hübl, Lukeš – Petružálek, Hanzl, Ručinský – Martynek, Gerhát, Trávníček – Majdan, Piroš, Jurčík. Připraveni Horák a Baránek. Trenéři Rulík a Hořava

Tentokrát museli trenéři udělat před zápasem více změn. Návrat Frola po trestu do sestavy zastavilo zranění, které, byť v lehčí míře, nepustilo do hry ani Kubáta. Do Zlína tak vyjel Kousalík a jako sedmý také Baránek. Ve čtvrtém útoku pak naskočil místo Šrámka Majdan.

První led šel už ve 45. vteřině brankář Kašík, ale ke gólu měli blíže domácí, kteří začali hodně důrazně: Okál jel od modré sám, po blafáku do forhendu však nezakončil. Ručinského vyloučení však Zlín potrestal rychle, Vlachovu střelu údajně do sítě tečoval Řezníček. Následný Pavelkův trest za čtvrt minuty neutralizovalo provinění Marušáka a akce Ručinského s Petružálkem vedla následně ještě k faulu Žižky. Krátké výhody čtyři na tři, pět na tři ani pak delší pět na čtyři Verva nevyužila. Největší možností byla Hanzlova bekhendová střela z otočky.

V 16. minutě vybídl Ručinského k teči Petružálek, Kašík vyrazil před Kousalíka, který gólmana PSG neprostřelil. Byl to však signál k tlaku hostí. Vyústil v Čajánkův faul na Trávníčka a Jánského sólový nájezd. Nakonec mohli být domácí s těsným vedením více než spokojeni.

Druhá část už skončila vyrovnaně i co do skóre. Ve zbytku přesilovky tvrdě pálili Pavlík a Lukeš. Gól přinesla až další výhoda, nařízená za špatné střídání žlutomodrých. Síť napnula Jánského střela švihem, 1:1. Tlak Vervy pokračoval, ven šel Marušák, ale tentokrát gól nepřinesl.

Trestnou lavici zahřál Chaloupka, ale při brejku Urbanec srazil Piroše. Hrálo se čtyři na čtyři a když skočil Chaloupka na led, zachytil Kotvan litvínovskou rozehrávku a jeho přihrávku usměrnil Holík na 2:1.

Čajánkovo podražení Hanzla mohl potrestat z voleje Petružálek, Ručinského (po souboji s Čajánkem) zase domácí, ale Francouz držel těsný stav.

Největší možnost na gól, který by velmi pravděpodobně znamenal bodový zisk, měl v 59. minutě při power play Trávníček po pěkném průniku a přihrávce Pavelky. Zaskvěla se proti němu Kašíkova lapačka. Čajánek nakonec zápas do prázdné klece rozhodl.

Škoda, k lepšímu výsledku bylo blízko. Tým hrál disciplinovaně. Domácí proti Krušnohorcům znovu ukázali svou sílu, přesto byli blízko k bodové ztrátě.

I tak však HCVL může slavit přímý postup do čtvrtfinále už po 46. kole – a to je také klubový rekord. Kazí ho snížení náskoku třetí Kometou na jediný bod. Odrazí Verva její nápor v neděli?

logo PSG Zlín

PSG Zlín

Juraj Jurík: „Věděli jsme, že důležité bude množství oslabení, které dokážeme ubránit. Byli jsme bojovnější, měli jsme větší chuť hrát a i proto si myslím, že jsme vyhráli po zásluze.“

Radim Rulík: „Nepodali jsme dnes špatný výkon, ale domácí byli efektivnější v koncovce a proto zvítězili.“