Zápasy 11. 12. 2015, Redakce

Zlín udolán v prodloužení, ofenzívu řídil Hořava

Vedení 2:0 nestačilo Vervě k potřebné tříbodové výhře, ale v prodloužení soupeře zdolala. Dvě branky včetně rozhodující vstřelil Hořava, u dvou branek byl Kubát (1+1)

27. kolo, 11.12.2015, ZS I. Hlinky, Litvínov
logo PSG Zlín
HC VERVA Litvínov PSG Zlín
3p 2

1:0, 1:1, 0:1 - 1:0

Janus (41. Horák) – Kubát, Chaloupka – Sklenička, Pavlík – Pavelka, Frolo - Hořava, Hanzl, Piroš – Jánský, Hübl, Lukeš – Jurčík, Havlíček, Gerhát - Válek, Smolka, J. Doležal. Trenéři Rulík a Šlégr

Kašík – Kotvan, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Řezníček – Říčka, Holík, Bukarts, Kubiš, Maruna, Ondráček, Veselý, Vlach, Štumpf, Sýkora, Cibák, Čachotský. Připraven Štůrala. Trenéři Vlach a Jurík

30-letý Jiří Doležal nastoupil v pátek po svém příchodu ze Slavie do Mostu poprvé za Vervu v Tipsport extralize. Hráč s bohatými zkušenosti z nejvyšší soutěže ze Slavie i z Karlových Varů dostal šanci i proto, že marodku v týdnu rozšířil zraněný Trávníček. V první formaci jej zastoupil Piroš.

Hosté začali lépe, vynutili si tlak a z něj vyplynul Kubátův faul ve 3. minutě. Litvínov se ubránil a postupně začal přitápět pod kotel. V 6. minutě se v šanci ocitl Hanzl, byl faulován Holíkem, ale ani z této výhody neudeřilo, i když do zámku se Verva dostala.

V polovině třetiny měli po sobě možnosti Lukeš (nad) a Hübl (zasáhl gólman). V 16. minutě nastřelili domácí tyč a v předposlední minutě se měnil stav. Kubát se nerozpakoval vypálit z voleje, sražený puk Kašík jen vyrazil a číhající Hořava jej zametl do sítě, 1:0.

Druhé dějství mělo dvě odlišné poloviny. V závěru té první Verva krásně sehrála přesilovku a Kubát tečoval Lukešovo vybídnutí, 2:0. Početní výhodu předtím vybojoval agilní Hořava, který po kolmé přihrávce pronikal středem kluziště mezi obránci na Kašíka.

V polovině zápasu zahrozil na druhé straně Sýkora. Hosté začali přebírat iniciativu a po chybě soupeře na útočné modré čáře a rychlém protiútoku snížil blafákem Holík.

Domácím pak trochu přestaly jít nohy, Zlín začal zle dotírat na Januse, ale ten odolal i ve dvou oslabeních (Frolo, Piroš). Do závěru duelu tak zůstal žlutým těsný náskok.

Po změně stran se v brance Vervy objevil střídající Lukáš Horák, Janus musel odstoupit ze zdravotních důvodů. Litvínov novému gólmanovi maximálně pomáhal, za deset minut na něj prošla jediná střela, ale ta druhá byla osudná. Z úhlu překvapil Horáka Ondráček.

"Byl jsem v reverzu, zůstal jsem déle klečet, a vystřelený puk jsme v první chvíli neviděl. Pak už bylo pozdě," kál se gólman Horák. "Jsem šťastný, že jsme pak vyhráli. Mohly být tři, ale nakonec zlaté dva body," ulehčeně hodnotil.

Šanci rozhodnout ještě v normální hrací době měl novic Doležal. Prodloužení se odvíjelo vcelku poklidně, ale po Skleničkově střele se natáhl po puku a zavěsil z úhlu Hořava.

Litvínov vyhrál první prodloužení v sezóně. Měl tentokrát v zápase výkyvy, ale bojoval a nakonec (trochu zadrženě) mohl slavit.

Nyní tým čekají tři zápasy za sebou venku, v neděli Liberec, v úterý Brno a před Vánoci Hradec (22. 12.). V sobotu 19. prosince v Litvínově exhibice!

Radim Rulík: "Měli jsme dnes ve hře v některých úsecích určité výkyvy, proto bylo utkání vyrovnané. Zlín sem přijel vyhrát, byli jsme nakonec rádi za dva body. Proč Janus střídal? Nevím ještě přesně, co mu je, ale šlo o zdravotní indispozici."

PSG Zlín

Juraj Jurík: "Litvínov byl bojovný, za nasazení si myslím vítězství víc zasloužil. Zápas byl většinou vyrovnaný. Šťastným gólem jsme srovnali na 2:2. Domací si pomohli přesilovkou, to my jsme dnes nedokázali."