Trenéři a realizační tým

Vladimír Országh

hlavní trenér

narozen 24. května 1977

Bývalý úspěšný hokejový útočník, který si zahrál ve slavné NHL. Má za sebou řadu zápasů za národní tým, kde se slovenskou reprezentací slavil v roce 2002 jediný triumf na mistrovství světa v historii. Po konci kariéry se vrhl na trénování. Mladý a progresivní kouč se rychle adaptoval do role trenéra. Nejprve trénoval v Banské Bystrici odkud se vypracoval až do slovenského národního týmu. Působil také v KHL jako asistent trenéra ve Slovanu Bratislava. Poté se vrátil zpět do Bystrice, kterou vedl tři roky jako hlavní trenér. S klubem dokázal získat dva mistrovské tituly. V Litvínově se stal hlavním trenérem před sezónou 2020/2021.


Václav Sýkora

asistent trenéra

narozen 24. října 1952

Václav Sýkora patří k nejzkušenějším trenérům v Česku. Sedmašedesátiletý kouč má za sebou přes třicet let trenérských zkušeností v nejvyšších soutěžích. Sedm let trénoval ve finské Liiga, téměř šest sezón působil v ruské KHL, kde vedl i slavný klub SKA Petrohrad. V extralize získal jako hlavní trenér dva mistrovské tituly. Působil na Kladně, na Spartě, v Pardubicích, ve Znojmě, v Chomutově, v Hradci a pět sezón vedl i litvínovskou Vervu. Před sezónou 2020/2021 se vrátil zpět na sever Čech jako asistent slovenského reprezentačního trenéra Vladimíra Országha.

Martin Tvrzník

asistent trenéra

narozen 26. června 1980

Martin Tvrzník je bývalý hokejista, který si prošel litvínovskou mládeží. Nastoupil i za A-tým v extralize k sedmnácti zápasům. Svou část kariéry strávil převážně v první lize, kde odehrál 545 duelů s bilancí 91 branek a 107 asistencí. Zajímavostí je, že byl úspěšným reprezentantem České republiky v inline hokeji. S národním týmem v roli hráče vybojoval tři zlaté medaile a později z pozice trenéra přidal další dva tituly mistra světa. Od sezóny 2011/2012 působil u litoměřických juniorů v roli trenéra. V roce 2017 se vrátil do Litvínova, kde se začal věnovat místní mládeži jako trenér dorostu. Od loňské sezóny se stal trenérem juniorů a chodil vypomáhat trenérskému štábu A-týmu. U A-týmu působí v roli asistenta od sezóny 2021/2022.

Zdeněk Orct

trenér brankářů

K týmu nastoupil 28. dubna 2014 do začátku letní přípravy. Pavla Francouze, nejlepšího brankáře TELH v litvínovské mistrovské sezóně 2014/15, dovedl za pomoci moderních prostředků (analýzy záběrů speciální kamery za brankou a podobně) až na reprezentační úroveň. Pod jeho vedením se také zlepšila výkonnost J. Januse (2015 - 2017), až zpět na reprezentační úroveň, a Michaela Petráska.
Má bohaté zkušenosti z české i z československé nejvyšší soutěže. V Litvínově odehrál 13 sezón, v drtivé většině z nich byl brankářskou jedničkou a jedním z nejlepších gólmanů soutěže. Odchytal celkem 501 zápasů, další přidal na Kladně a také v ruské Kazani. Jeho posledním angažmá bylo prvoligové Ústí nad Labem. Osmkrát reprezentoval, účastník dvou MS (1993 a 1998).

Petr Švehla

kondiční trenér

Kondičním trenérem od sezóny 2020/2021 se stal Petr Švehla. Mistr Evropy v řeckořímském zápase z roku 2001, který má za sebou více než deset let zkušeností s hokejovou kondiční přípravou. Dříve působil v nedalekém Chomutově, kde se také staral o kondici chomutovských hokejistů.

Radko Goga

vedoucí mužstva

Začal na pozici vedoucího před sezónou 2020/2021. Dříve působil jako trenér mládeže v klubu HC Litvínov.

Tomáš Vrábel

sportovně technický analytik

Zkušenosti nabral v hokejové Spartě a národních týmech. Působil u seniorského národního týmu i u mládežnických reprezentací. V minulé sezóně zastával roli analytika v Dukle Jihlava a před sezónou 2020/2021 se stal posilou trenérského týmu litvínovské Vervy.

František Pinc

masér

V Litvínově masíruje svaly hráčů a stará se o jejich zázemí a vše potřebné již od roku 1995.
Předtím působil jako vedoucí klubových mládežnických družstev. Sám hokej hrál a přivedl k němu úspěšně oba své syny, kteří to dotáhli až do extraligy.
Brankář Marek byl v nejvyšší soutěži dlouholetou oporou, působil v Litvínově, Kladně, Vítkovicích, Liberci a Spartě. Na kontě má i reprezentační starty a účast na MS. V sezóně 2016/17 působil v Mostě a jako č. 3 v Litvínově.
Útočník Michal rozvinul svou kariéru zejména v zahraničí.

Vlastimil Pospíšil

masér, kustod

V litvínovském klubu už působil jako hráč mládeže, kde se probojoval až do staršího dorostu. Poté z Litvínova odešel na zkušenou do Německa. Před sezónou 2019/2020 se vrátil zpět na sever Čech a v klubu zastává roli kustoda a maséra.

Roman Lauko

kustod

Dlouholetý vedoucí týmu Piráti Chomutov. Jeho syn je útočník Jakub Lauko, který aktuálně působí v organizaci Boston Bruins. V realizačním týmu Vervy působí od sezóny 2021/2022.

Pavel Wildumetz

fyzioterapeut

V Litvínově působí od sezóny 2019/2020. Dříve pracoval na litvínovské ambulanci, později dostal nabídku od chomutovského hokejového klubu, kde získával od sezóny 2006/2007 zkušenosti jako fyzioterapeut. Po více než desetilété zkušenosti v oblasti hokeje se rozhodl posílit realizační tým Litvínova.

Zdeněk Klimpl

kustod

Služebně nejmladší člen realizačního týmu.
V roce 2012 nahradil svého dlouholetého předchůdce, kustoda Stanislava Rosu staršího, po jeho odchodu do důchodu.
V klubu rychle zdomácněl a zapracoval se. Hráčům se vzorně stará o jejich kompletní výstroj a výzbroj a vede výstrojní sklad.

MUDr. Petr Myšák, MBA

lékař

S litvínovským hokejem spolupracuje již delší dobu jako klubový lékař a to nejen s týmem mužů. Hokeji se v HC Litvínov úspěšně věnují oba jeho talentovaní synové.
Ke sportu měl vždycky blízko, sám hrál extraligový volejbal. 
Profesí lékař-chirurg a rehabilitační lékař je primářem Podkrušnohorské nemocnice následné péče Litvínov. Působí také jako lékař v rehabilitačním ústavu Remed v Meziboří.
 

MUDr. Jaroslav Bednář

lékař

Rodák z Rychnova nad Kněžnou nastoupil do klubu v létě 2015.
Profesí lékař-chirurg se specializací na traumatologii v ústecké Masarykově nemocnici.
Má dlouholetý kontakt a bohaté zkušenosti s různými druhy sportů a jejich protagonisty. Od roku 1987 spolupracoval s ústeckým fotbalem, volejbalem, basketbalem a řadu let také s hokejovým klubem. Aktivně hrál fotbal a stolní tenis, provozoval i řadu dalších sportů, stejně jako jeho tři děti.

Konto našeho srdce dnes

Společně s obcí Zabrušany a ČSOB jsme pomohli hendikepovaným bratrům z Teplic

Každým rokem společně s obcí Zabrušany pomáháme nemocným či hendikepovaným dětem z regionu. Rozhodli jsme se pomoci dvěma hendikepovaným bratrům, Patrikovi, který je na invalidním vozíku a Jiříkovi, který je odkázaný na celodenní péči své matky samoživitelky. Oba bratry postihla dětská mozková obrna.
Více >
Konto našeho srdce včera

Obránce Matěj Stříteský rozdával dárky v dětském domově

Obránce Matěj Stříteský společně s Kontem našeho srdce navštívili děti v dětském domově Hora svaté Kateřiny.
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Další těsná prohra v prodloužení. Litvínovští dorostenci nestačili na favorizovanou Plzeň

Po zaváhání s pražskou Hvězdou chtěli Severočeši prohru odčinit. V cestě jim však stála silná Plzeň. Chemici dokázali s indiány držet krok až do samého konce, o dělbě bodů nakonec muselo rozhodnout prodloužení. V něm se prosadil plzeňský Eichler, a tak Litvínov přijíždí z venkovního kluziště alespoň s jedním bodem.
Více >