Litvínovští fanoušci doufali, že utkání s Pardubicemi přinese kýžené body. Během první třetiny přišla studená sprcha v podobě dvou rychlých gólů Koláře a Camary. Dynamo se poté odmlčelo, ale v poslední dvacetiminutovce udeřilo třikrát. Domácí chemici sice hosty přestříleli, ale za záda Kloučka protlačili pouze jediný pokus.

Co podle vás rozhodlo utkání?

Asi všechny hokejové momenty, protože takhle hokej hrát nemůžeme. Je to katastrofální, co předvádíme v posledních zápasech. Nehrajeme do obrany, v útoku vystřelíme čtyřicet puků z toho třicet letí do břicha a deset na betony. Nevím, z čeho chceme dát gól. Nedokážeme si vynutit přesilové hry, takže nevím, jak chceme vyhrávat zápasy.

Je náhoda, že Pardubice daly dvě branky za 21 vteřin?

Kdyby chtěly (Pardubice), dají nám těch gólů víc. Za stavu 2:0 jsme se dostali trochu do zápasu, ale nic to neznamenalo. Není to náhoda, hrají mnohem lépe než my.

V čem jsou nebezpeční?

Netuším. Na rozdíl od nás hráli hrozně jednoduše, chodili do přečíslení i v přesilových hrách byli nebezpeční.

Jak na takovou situaci může reagovat brankář?

Snažím se každý zápas soustředit na sebe, abych spoluhráčům pomohl. Snažíme se dávat góly v útoku, ale nejde nám to. Musíme to změnit.

Litvínov má na kontě sedm proher z devíti zápasu…

Nevím, v čem to je. Musíme víc bojovat, víc bruslit. Trenér Růžička zkouší různé varianty, ale zatím všichni spíme.

Koukáte se na tabulku?

Tabulka je vyrovnaná, my se snažíme být pozitivní a koukat se vpřed. Musíme sérii proher zvrátit nějakou škaredou výhrou.

Celý rozhovor s Denisem Godlou: