branky: 15. Tvrdík - 22. Ručinský

V samostatných nájezdech stoprocentně úspěšný Petr Franěk a střelec Martin Jenáček zrodili první litvínovskou výhru venku v této sezóně. V normální hrací době se od 22. minuty nezměnilo skóre 1:1, za Litvínov se trefil v oslabení Ručinský. ...
(Utkání jsme průběžně sledovali)

Úvod zápasu patřil domácím. Diváci jakoby chtěli dát najevo, jak stojí za svým klubem v pro něj nelehké situaci hrozících bodových odečtů a vytvořili svému týmu dobrou atmosféru.

Jejich hráči na soupeře docela vlétli a brzy rozchytali Petra Fraňka. Hráči před ním posléze vyrovnali hru. Šanci měl Ručinský.
V 9. minutě odešel jako první v utkání pykat na trestnou lavici domácí Macho, a hned na 2+2 minuty za vysokou hůl. V oslabení prověřil Fraňka Divíšek, Schwarz zase pomohl Boleslavským k tomu, aby zdvojené oslabení přečkali.

V 15. minutě otevřel zblízka skóre boleslavský Tvrdík, pronikl k němu kotouč od modré čáry a z otočky ńačal stav zápasu. Benzině se odpověď nezdařila. V čase 19:49 byl ještě vyloučen Černošek.

Závěr oslabení po změně stran však Litvínovu vyšel nad očekávání skvěle, Martin Ručinský srovnal skóre svým třetím gólem po návratu do Litvínova. Asistoval mu Martin Jenáček a také chybující domácí bek Jindra. Ručinský vypálil prudce švihem z pravé strany ve chvíli, kdy do konce boleslavské přesilovky chyběla čtvrtminuta.

Ve 27. minutě se domácí dočkali teprve druhé přesilovky (Kubát). Litvínov se ubránil. Stejně se vedlo Středočechům po Boháčově provinění. Ve 34. minutě měli hosté blizoučko k vedoucí brance, ostřelovali Schwarze, ten ale všem atakům odolal. O tři minuty později byli současně vyloučeni Kubát a Nouza. Gól měl na holi Skuhrovec, po něm naopak před Fraňkem neuspěl Nouza.

Do třetího dějství tak šly oba celky s vyrovnanými šancemi. Po dvou minutách hry musel za katr Švarný, jeho spoluhráči jej nechali mimo hru celý trest. Patnáct minut před předpokládaným koncem mohl strhnout misky vah na stranu Litvínova Jánský, Schwarz byl na místě.

Pak zase přidali domácí, ale v polovině poslední třetiny je přibrzdilo vyloučení Nouzy, za což se sudím dostalo pojemnování černého domácího zvířectva. Litvínov soupeře zmáčkl, ani vyložená šance ale v brance neskončila.
V 53. minutě si Reichelovi a Kučerovi svěřenci oddechli po ráně z mezikruží, v 56. jeli domácí dva na jednoho ale Bahenskému koncovka nevyšla.

Litvínov si tak připsal třetí importovaný bod v letošní soutěži a o ten další bonusový se vydal prát do nastaveného času.
Ani ten nerozhodl, i když ještě deset vteřin před koncem tak mohl učinit Kubinčák.

V nájezdech se dlouho střelcům nevedlo. Na domácí straně neuspěli Vrbata a Janků, na straně hostů, kteří začínali, Lukeš a Ručinský.
Do tíživé role pak posunul boleslavského Marušáka ve třetí sérii Martin Jenáček. Proměnil!
Franěk uspěl i napotřetí a vychytal tak týmu druhý bod!

Devátý pokus byl úspěšný, Litvínov venku poprvé vyhrál a má na kontě z ledu soupeřů čtyři body.

Vladimír Hiadlovský: "Dnes byli hlavními hvězdami brankáři. Naši hráči měli více ze hry i víc šancí, ale zakončení nám Penalty už jsou loterie a ta nám taky nevyšla."

Robert Reichel: "Zápas byl docela vyrovnaný, na obou stranách bylo dost šancí. Oba gólmani chytali ve velké formě, tak nakonec musely rozhodnout penalty. V těch jsme byli šťastnější a jsme rádi, že jsme venku konečně vyhráli."