I z pohledu zápasu navíc se současné 8. místo a 43 bodů týmu Vítkovice Steel nejeví jako bůhvíjaký výsledek.
Není jím, ale respekt vzbuzuje aktuální forma. Či spíše poslední výsledky Ostravanů, protože nevíme, co s formou udělala přestávka.
Svěřenci Slováka Petera Oremuse hráli třikrát doma a získali všech 9 bodů, což se v soutěži povede spíše výjimečně.

S Vítkovicemi nejprve prohrál tradiční soupeř Zlín, pak si pro další porážku před vyprodaným hledištěm protivníka dojelo Kladno a ve slezském derby se předminulou neděli musel sklonit Třinec.

Každý výsledek byl jiný, pokaždé ale hráči v modrém vstřelili čtyři branky (4:2, 4:3, 4:1).
Mužstvo táhne zkušený útočník a kapitán Burger, vidět je i veterán (v nejlepším slova smyslu) Ujčík.

Pro Litvínov mluví letošní bilance: Vítkovice porazil jak doma (4:3), tak venku (5:3).
Pouhé čtyři body rozdílu znamenají, že v úterý bude k vidění prakticky souboj sousedů v tabulce.

Cestu k úspěšnému výsledku dláždí lepší produktivita. Minulá čtyři vystoupení končila Verva buď jen s jedním nebo dvěma vstřelenými góly a s tím se body získávají těžko. Naposledy nasázela soupeři více branek 25. listopadu (Kladnu, pět) a to už je drahně dlouho.

Po půldruhém měsíci by měl naskočit k mistrovskému zápasu útočník Martin Ručinský. Je možné, že nastoupí s jinými spoluhráči, než v jeho posledním zápase.
K dispozici bude z juniorky útočník Smolka, naopak na měsíční hostování do Mostu byl uvolněn útočník Frolík.
Zraněn je obránce Posmyk, na tréninku se objevil Martinka.
Poprvé doma se po dlouhé době představí uzdravený obránce Richard Jareš.

Utkání s Vítkovicemi bude zahájeno  minutou ticha (M. Kluc, K. Svoboda st.).

V pátek zamíří Verva k podkrušnohorskému derby do Karlových Varů.

Zajímavost určitě nebude postrádat následující domácí – vánoční – vystoupení Litvínova, ve středu 26. prosince doma proti Kometě Brno (18:15).
V Brně Verva zvítězila v prodloužení i přesto, že zápas byl řízen tak, že za něj byla pozastavena činnost sudímu Mikulovi a z trestné lavice byl až do konce sezóny suspendován jeden z trestoměřičů (nepustil Jakuba Černého včas do hry a Brno dalo gól).
Pamětníci si možná v té souvislosti možná připomněli duel v Košicích v 90. letech, kde se domácí diváci dostali do konfliktu s litvínovskou střídačkou a zejména trenérem Beránkem, který byl dokonce odvezen k výslechu.

Dva dny po Brně pojede Litvínov do Pardubic a za další dva dny, 30. prosince, bude pod Krušnými horami přichystána derniéra roku 2012, severočeské derby s Bílými Tygry Liberec (17:30).