Proč jste se rozhodl právě pro Adama Jánošíka?

Jsme rádi, že se nám podařilo najít dohodu. Měli jsme trochu štěstí v tom, že Slovan Bratislava nepokračuje v KHL, takže na trhu se najednou objevil daleko větší počet kvalitních obránců. Rozhodli jsme se pro Adama, vzhledem k tomu, že má bruslařské vlohy. Moje myšlenka jako trenéra je, že bych chtěl mít obránce hodně bruslivé, aby podporovali útok a hráli jsme rychlý útočný hokej. Myslím, že tyhle předpoklady Adam splňuje.

Jak bylo těžké přemluvit k návratu Karla Kubáta?

Ne všechna jednání byla jednoduchá. Karel ještě chtěl odejít do KHL, nicméně trh je naplněný a úplně se to nepovedlo. Nám hodně záleželo na tom, aby tady zůstal. Proto jsme do poslední chvíle nebrali nikoho jiného a nabídli mu takové podmínky, aby si to rozmyslel a zůstal u nás.

Vyplatila se v jednáních trpělivost?

Věřím, že fanoušci už byli nervózní. Pracovali jsme na příchodech, ale nechtěli jsme se unáhlit. Čekali jsme, jak dopadne Slovan Bratislava, protože jsme věděli, že z toho můžou vypadnout kvalitní obránci. Dnes jsme rádi, že jsme byli trpěliví a povedlo se to.

Dá se tedy říct, že nabídkami můžete konkurovat KHL?

To si myslím, že nemůžeme. O tom to není. Kádr máme velice dobrý, jak v útoku, tak i v obraně.

Jak jste nyní spokojen se stavem obrany?

Myslím, že tam funguje určitá vyváženost, jak věková, tak herní, což je pro nás důležité. Jsou tam obránci, kteří jsou vyloženě ofenzivní, ale i naopak. Zrovna Adam je jeden z těch, kdo umí obojí. Myslím, že nakombinované je to velice slušně, akorát to musíme přenést z papíru na led.

Skládal jste si obranu podle svých představ?

Pro mě je to s obranou mnohem jednodušší, něž s útokem. Člověk pro to má úplně jiný cit, když to hrál. Věřím, že výběr hráčů, co jsme udělali, se zúročí.

Útok už je tedy taky kompletní?

Ano. Tým pro nadcházející sezonu máme uzavřený a uvidíme, jak to bude v jejím průběhu pokračovat.