Kdy ve vás uzrálo rozhodnutí, že položíte funkci?
Už před měsícem. Tehdy jsem funkci nabídl, ale bylo rozhodnuto jinak, takže jsem se k týmu vrátil. Určité věci jsme změnili a čekali, co to s kluky udělá. Myslím, že přestávka nám v rámci tréninku dala hodně, ale bohužel nepřinesla kýžené výsledky, za které bychom byli rádi. Od přestávky máme jeden bod, což je fatální. Pro mě to rozhodnutí po zápase v Hradci bylo jasné, že už týmu zřejmě nemám co nabídnout. Není to tak, že bych od mužstva utíkal a nehlásil se k němu. Jsem nadále předsedou představenstva a generálním ředitelem klubu, v té lodi pluji dál. Myslím, že by měl přijít někdo jiný, kdo tomu dá nový impulz a zlepší náladu v mužstvu. 

Jak pro vás byly poslední týdny a měsíce náročné?
Kdo mě zná, tak ví, jak moc pro mě klub znamená. Když se nedaří, tak mě to strašně trápí a hledám možnosti, jak z toho ven. Pořád to nejde a člověk nevidí to světýlko v tunelu, i když se občas nadechneme, tak pak zase nic. Trápí mě to dál a budu dělat dál maximum, aby se udělaly kroky, které přispějí k tomu, abychom se zvedli. 

Bylo to pro vás nejvíc vyčerpávající období v kariéře?
Sport je krásný v tom, že je to pořád nahoru dolu. Možná to tak je i v životě a jiných profesích. Nejde neustále vyhrávat a pořád se to mění. Je pravda, že si prožíváme období, kdy se nám nedaří a snažíme se měnit spoustu věcí v rámci celého klubu, nejenom mužstva. Jsme přesvědčení, že jsme přivedli dostatečně silný kádr, aby hrál někde ve středu tabulky a dneska to tak není. Musíme to zkusit nastartovat. 

Fanoušci dávají najevo svoji nespokojenost, jak se s tím vyrovnáváte?
Pokaždé dokola opakuji, že na to mají právo. Moji rezignaci považují za první krok nějaké změny, byl bych rád, kdyby to tak bylo. Nechci, aby to bylo vnímané tak, že od toho utíkám, to bych nikdy neudělal. Vážím si každého fanouška, který Litvínovu fandí, i v tom rozpoložení v jakém jsme. Vidím kolik jich jezdí na venkovní zápasy, kolik jich fandí doma. Lidem, kteří se po třetím obdrženém gólu zvednou a odejdou, se ani nemůžu divit, protože přijdou natěšení, že se něco změní a ono to tak není. Naši fanoušci jsou z mého pohledu úžasní. Věřím, že nám zůstanou věrní. Je na nás, abychom našli cestu, jak z toho ven. Uvidíme, jak to dopadne. 

Zmiňoval jste, že zůstáváte v dalších dvou funkcích. Budete teď mít více času na jiné věci?
Určitě to nebude tak, že bych nic nedělal. Budu se tomu snažit pomoct z kanceláře, pomoct sportovnímu úseku, abychom co nejrychleji obsadili funkci hlavního trenéra a abychom udělali nějaké změny v hráčském kádru. Musí se začít něco dít. Je pravda, že teď na to budu mít víc času. 

Jak to bude dál s vaším trenérským studiem?
Musíme se přiznat, že takhle daleko jsem ještě nepřemýšlel. Nejsem člověk, který věci vzdává, takže se to asi pokusím dokončit. Člověk nikdy neví, co bude v budoucnu. Může zestárnout a nabrat jiné zkušenosti. Tohle pro mě ale není na pořadu dne, pro mě je zásadní, aby mužstvo začalo vyhrávat a posunulo se v tabulce. Po bitvě je každý generál. Šel jsem trénovat s přesvědčením, že to bude ku prospěchu věci. Našel jsem v sobě sebereflexi a odcházím. Pokusím se z kanceláře najít cestu, jak z toho ven. 

Nemrzí vás, že vám někteří zkušení hráči třeba více nepomohli?
Jak říkám, my jsme dle mého názoru poskládali mužstvo, které by mělo hrát střed tabulky. Každý z hráčů se musí podívat do zrcadla, jestli pro to dělali, dělají a budou dělat maximum. Není to o tom, že nepomohli mně. Oni musí pomoct sobě sami, jeden druhému. Když to udělají, tak mají velkou šanci se zvednout. Nikdy to není o trenérovi, ten může dát servis v podobě tréninků a atmosféry, na ledě jsou pak ale stejně jen hráči. Hrají to jeden pro druhého a hlavně pro fanoušky. Věřím, že můj krok mužstvo pozvedne a nakopne. 

Máte už vybraného svého nástupce?
Máme na stole nějaké možnosti. Je to otázka pár dní, v těch bychom měli rozhodnout. Když se nedaří, tak se člověk musí připravovat na to, co dál, takže nějaká jednání už probíhala. Proto si myslím, že je to jen v řádu dnů. 

Dojde k nějakým dalším změnám v kádru?
Logicky když jste dole, tak o hráče nebude mít nikdo moc zájem. To už je ale na nás, jak si s tím dokážeme poradit. Máme před sebou další zápasy, které kluci musí odehrát hlavně bojovně. V hlavě nějaká kreativita asi moc nebude, ale když budou bojovat, tak mohou vítězit. Vzhledem k tomu, že jsem byl spíš dole na střídačce, tak je to otázka na sportovní úsek, co bychom mohli změnit a udělat jinak. Určitě přijdeme s nějakým řešením. 

Otazník visí i nad pokračováním Tomáše Pavelky. Jak to vypadá s ním?
S Tomášem bychom měli doufám velice brzy prodloužit smlouvu. Stejně tak s útočníkem Mahbodem, který se zatím podle mě jeví velice dobře a obráncem Kudlou. Chceme mít co nejširší kádr, kdyby se někdo v průběhu sezony zranil, protože pak se hráči těžko shánějí. 

Vrátí se do sestavy Karel Kubát?
Karel trénuje, z našeho pohledu ale ještě není dostatečně připraven. Máme připravené fyzické testy, které až splní, tak naskočí do zápasu. 

Fanoušci kromě toho spekulují o životosprávě jiných hráčů. Co byste k tomu řekl?
Abych to řekl lidsky, já jim do obýváku nevidím a nehodlám objíždět hospody v Litvínově, jestli si někdo dává jedno nebo dvě piva. Myslím, že žijeme v 21. století, kluci jsou profesionálové a podle toho by se měli řídit. Abych já je někde naháněl, to není z lidského hlediska vůbec normální.