„Myslím, že to pro nás bylo hodně těžké. Většina týmů si covidem prošla a při prvních trénincích po návratu klukům nebylo dobře. Ale čekal jsem to teda horší. Těžko říct, jak to bude vypadat dál. Teď nás dva týdny nepustí na zimák, což asi nikdo nechápe,“ vypráví brankář David Honzík. 

Sedmadvacetiletý gólman dostal poprvé v sezoně důvěru od začátku a za svá záda pustil pouze tři puky, naopak kryl 36 střeleckých pokusů Pražanů. Na bodový zisk to přesto nestačilo, jeho protějšek Matěj Machovský inkasoval jen jednou. 

Tento extraligový ročník je ve všech ohledech zvláštní a nepředvídatelný. S náročnou situací si ale maskovaní muži musí poradit. „Mám štěstí, že je tady výborný trenér Zdeněk Orct. Hodně času strávíme u videa, koukáme na všechny možné věci,“ praví Honzík. 

Jednou z nezvyklých věcí jsou i zápasy před prázdnými tribunami. „Je to zvláštní, takový trénink ve velkém tempu. Ale z osobního hlediska mě to překvapilo, že to nebylo tak hrozné. Škoda těch lidí, tady v Litvínově jsou fanoušci náš šestý hráč,“ ví litvínovský brankář.

Celý rozhovor s Davidem Honzíkem: